Skip to main content

Topic: Nacrt za Zagi (Read 10280 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nacrt za Zagi

Kako mnogi žele napraviti svoj Zagi dobro je imati i ovako nešto isprintano prije početka rada  ;)



Dubina izreza za nosač motora može varirati ovisno o bateriji i motoru koji koristite. Kod mene je 70mm bez elevona.


Mnogima nije jasno kako pomoću kalkulatora izračunati CG pa evo kratkog objašnjenja. CG kalkulator

1. Zaljepljenom i obučenom zagiiju sa elevonima nos priljubite nekoj ravnoj površini ( zid recimo )
2. Poravnajte krajeve krila tako da distanca lijeve i desne strane krila od zida bude jednaka
3. Otvorite kalkulator
4. Sve mjere koje upisujete ( u cm ) uključuju i elevone

Evo kako moj zagi izgleda na kalkulatoru



CG je na 22,62 cm od nosa modela ( 15%-25% znaći od 21-23 cm ) i ako koristite te mjere nećete pogriješiti.

Svi vi koji radite Zagi prema gornjem nacrtu CG možete odabrati izmeđi 21 i 23cm.

Upisane mjere u kalkulatoru malo odstupaju od gornjeg nacrta ali to je samo zbog toga što je moj zagi nastao prije njega.

Nadam se da je ovaj opis pomogao i naravno ako ima pitanja navalite  ;)



Odg: Nacrt za Zagi

Reply #1
Koja je debljina stiropora potrebna...
Gdje da profile nadjem i kako to da nisu isti od jednog i drugog krila...
Valjalo bi da se sve napise sta je potrebno i kako sta ide...i koju sliku da stavimo



Odg: Nacrt za Zagi

Reply #3
3xp3rt da malo proucis nacrte,skoro sve lako skuzis....5 cm ti je dovoljno,i jedna sablona....
..plavi imam ja jedno pitanje,odredimo cg,stavimo setup na njega,znaci motor,serva,prijemnik,esc,bat,jel u udnosu na cg tezina treba bit koji postotak prema naprijed il natrag ?nadam se da si razumio sta zelim pitat... :)

Odg: Nacrt za Zagi

Reply #4
3xp3rt da malo proucis nacrte,skoro sve lako skuzis....5 cm ti je dovoljno,i jedna sablona....
..plavi imam ja jedno pitanje,odredimo cg,stavimo setup na njega,znaci motor,serva,prijemnik,esc,bat,jel u udnosu na cg tezina treba bit koji postotak prema naprijed il natrag ?nadam se da si razumio sta zelim pitat... :)

@Robert32

CG je pozicija koje se valja pridržavati. U našem slučaju od 21-23 cm od nosa, balansiranje ili težište u toj točki postižeš pomicanjem baterije naprijed- nazad.
Da ne duljim, kompletni Zagi sa servima, motorom, ESC-om staviš na AA bateriju ( zaljepiš bateriju na 22 cm ) i nađeš idealan položaj za LiPo ( Zagi je u vagu ).
Kad je sve u vagu režeš otvor za batku. Inaće je zagi tolerantan što se tiće odstupanja od CG-a ali ne treba pretjerivati.

Odg: Nacrt za Zagi

Reply #5
ok hvala,kuzim sve,tak sam i mislio al nisam bio siguran..

Odg: Nacrt za Zagi

Reply #6
evo jedan video koji trazim na netu od kad je napravljen ovaj "NAS FORUM ZAGI"
NADAM SE DA CE NEKOM POMOCI OVO JE ZA ONE KOJI ZELE OVAK

(REMAKE OF HOW TO BALANCE A FLYING WING)
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Nacrt za Zagi

Reply #7
Imam jedno Pitanje?
Kad  printas sablon koje mjere upises u onaj prozorcic koji ti se otvori?

root chord:

tip chord:

Skin thikness:

Number of sections:

Mozes mi molimte dati mjere za zagi potvom nacrtu i objasnit to printanje za buduce sablone  :)

Hvala
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Nacrt za Zagi

Reply #8
@fico

pošalji mi mail na pp pa ti pošaljem pdf za profil

lp lija