Skip to main content

Topic: NEW ZAGI IN THE HOUSE (Read 9658 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NEW ZAGI IN THE HOUSE

Pozdrav ekipi Zagistima, Kolegi RCLiji! Lijo stigo mi set up, samo još čekam baterije, trebaju stiči ovih dana; evo par slika, nečeg novoga, ako ima te kakvih dobrih savijeta u vezi ovoga samo naprijed!

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #1
Bok Mišo

Primjetio sam da imaš neobrađene napadne ivice koje češ vjerojatno obraditi???
Čemu tijelo od balze ( nepotrebno oslabljivanje konstrukcije i dodatna težina ) ili imaš remenjaču?

Hajde malo pojasni

Pozz

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #2
U STVARI JE TO SAMO JEDNA PROBA, PRVENSTVENO SAM IŠAO NA TO, DA DOBIJEM DOBRO HLAĐENJE MOTORA I REGLERA I  MJESTA ZA BATEIJU JER JE VELIKA OD 2600mAh , NAPADNE IVICE ČE BITI OBRAĐENE JOŠ TO NIJE SVE SASTAVLJENO I DORAĐENO DO KRAJA, AKO TO NEBUDE USPIJELO, NAPRAVI LAKO KLASIČNI ZAGI! ŠTO SE TIČE OSLABLJIVANJA KONSTRUKCIJE, SA DOLJNJE STRANE ČE PREKO CIJELIH KRILA BITI UGRAĐENA RAMENJAČA, TAKO DA MISLIM DA DA NEBI TREBAO BITI PROBLEMA!

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #3
Bok, Mišo vjerujem kad se sve obradi da če super izgledati  :) isto slažem se s Plavim da si ga nepotrebno oslabio.
Mislim da imaš dovoljno mjesta i dubine da to sve ugradiš i bez tijela od balze a i povečavaš si otpor zraka nepotrebno.
S ovakvim setup-om koji vuče cca. 50A jako je bitna aerodinamika ako želiš imati što veču brzinu.
Kako kod napravio jedva čekam vidit pticu u zraku SRETNO!!! :)

Pozdrav od lije

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #4
 NEMAM POJMA VOLIO BI OVAKO PROBATI,  A I MISLIM DA IMATE PRAVO ŠTO SE TIČE OSLABLJIVANJA  TAKO DA  DA MISLIM DA ČE IČI KLASIKA ZAGI I GOTOVO! HVALA DEČKI!   BOME I JA JEDVA ČEKAM DA VIDIM PILU U ZRAKU!

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #5
Ma treba probat svoju ideju definitivno ovo je samo moje mišljenje a kako kažeš uvijek se da napravit drugi :)
Obavezno moraš imati hlađenje motora!!
Velika slova znače da vičeš valjda se ne ljutiš na nas ;)


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #7
sve to super izgleda ali sam ti ja malo skeptik oko tog motora...
do nedavno su bili još i dobri i onda su se pokvarili do boli .....


sa njim budeš dobio grijanje... brzinu ali ne i penjanje ...


eto u dobroj namjeri sugeriram da razmisliš o outruneru prije nego bude kasno :)



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #9
Dozvoliti ću si nekoliko opaski: ideja o središnjem tijelu je svakako vrijedna za isprobati, pa i od balze.  Ali, donji dio ima godove uzduž, što oslabljuje konstrukcije tog tijela. Ako preko toga staviš poprečno ramenjaču sa poprečnim godovima, još uvijek problem nije riješen, jer kod stiropora je najvažnije gornja ramenjača (sila na 'tlak', pogledaj si buildlog stojedinice za tumačenje..).

I još jedna stvar: dečki ovdje vele da ti taj setup povuće i 50 ampera, a sa Tamiya konektorom za batku  koji vidim na slikama to neće ići...

Damir

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #10
e da i ja sam htel reci da su ti konektori do cca 20 A maks... nakon toga banana....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe



Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #13
Sad kad se vratim na sliku i pogledam ovaj link definitivno drugi konektori 4mm najmanje.
Ja sam se prebacio na xt60 pa ču viditi kako to ide tamo kažu da idu do 70A

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #14
....nakon toga banana....

koji su to tocno?
Vidi ovdje (zadnji na popisu još su i pozlaćeni pa ne valjaju):
http://www.elektromodellflug.de/hochstromst/hochstromstecker.htm



D.

hehe, krivo sam skuzio. mislio sam da se nakon 20A preporucuje koristiti utikac "bananu", a ja nemam pojma koji je to.
 
  koje bi bilo ok uzeti? sada koristim ovakve   http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9284&Product_Name=HXT_3.5mm_Gold_Connector_w/_Protector_%2810pcs/set%29   isto kao zlatni, ali su zahrdjali od morske vode
struja zakon, nitro USTAV