Skip to main content

Topic: NEW ZAGI IN THE HOUSE (Read 9657 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #16
prvo svaka čast na trudu :)
ramenjaču stavi , ne zbog tereta nego će se na full brzini krajevi krila uvijati prema nazad, provjereno 100%
motor je sigurno dobar, pošto mu je ta elisa malo velika a nema 4x3 ili 4x2 nemoj ga držati na full gasu dugo
kaj se tiče hlađenja zraka si dobro osigurao, jedino aerodinamičnost, ali ja to iz slika nemogu dobro vidit.
sa istom elisom povuče oko 50A statično, trust je oko 1150gr, znači moraš ga bacit iz ruke malo, a ne samo pustit.
ove konektore ja koristim, do 100A se ne griju, velika površina kontakta
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9283&Product_Name=HXT_4mm_Gold_Connector_w/_Protector_(10pcs/set)
 
ako hočeš pošaljem ti par, ako je bat iz HK ona već ima iste

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #17
XT60 su zapravo bulleti od 3,5 mm u žutoj plastici, od kada isporučuju batke sa njima, nisam trebao mijenjati konektore na regleru (imam gore bullet od 3,5 mm)  !  Buletti od 4 mm koje koristi Denis13, još su i bolji za jače struje.
Općenito, ako se želi veća iskoristivost, bolje je ići na viši napon i manje struje, no ako je u pitanju brzina, onda... nikada dovoljno megawata :) .
Damir

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #18
pozdrav denis, dobijem uz bateriju taj zenski, a ja nemam muški, kod nas je ovdije kifla nemožeš ništa čestito nači, a nisam razmišljao o tim konektorima, i da bi zbog nji mogao imati problema( HVALA DIOGEN) , Da sam znao naručio bi uz bateriju i konektore kompletne, tako da ništa od letenja dok ih nenebavim!

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #19
Nisam vidio koje su konektori na bat, ja kupujem ove sa 4mm uvijek. Javi na pm adresu i poslat ću ti. Ak možeš danas do 4,
Hp- om besplatno, ak si blizu u petak su tvoji.


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #21
nisam siguran ali mislim da autiči koji imaju takve innrunere imaju hladila koja original pašu gore. samo oni to označavaju nekak drugačije, valjda veličinu po brushed, kad imaju 380,540 i sl.
inače ideja odlična

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #22
TO SAM VIDIO JEDNOM DAVNO DA JE JEDAN KOLEGA HLADIO MOTOR OD AUTIČA, BILO JE DOSTA DOBRO, TAJ  SAM HLADNJAK NAŠO KOD KOLEGE ELEKTRIČARA, SKINO SA NEKOG PROCESORA, MALO SAM GA MORO BRUSITI I SAVITI DA PAŠE, JA MISLIM DA SE MOTOR NEMA ŠTA BUNITI SA OVAKVIM HLAĐENJEM!

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #23
kako si savio hladnjak? taj materijal od kojih su napravljeni uvijek mi se činio nekako neelastičan. neko zagrijavanje?


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #24
Mišo, nemoj vikati.... caps lock ti je uključen !

Htio bi da malo pojasnim jednu stvar: motor se grije kada ga opteretiš preko neke granice , tj. kada postoji izvjestan prirast gubitaka.  Mogu to i jednostavnije reči: grije ga struja iz baterije, dakle čisto bacanje energije, jer umjesto da energiju koristiš za pogon, koristiš je za grijanje.
A baterije nam nikada nisu dovoljnog kapaciteta, uvijek želimo više i lakše.

S druge strane spadam u klub onih 'koji ne vole inrunnere': općenito sam više zadovoljam sa outrunerima, pa čak i hladjenjem.

Postoje i odgovarajuće konstrukcije inrunnera sa već ugradjenim hladilima:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5220&Product_Name=HXT_2030_(130S)_4300kv_Brushless_Inrunner

Ja mislim da sa prikazanim hladilom koje si napravio ne postižeš povoljan učinak: hladi se sa samo jedne strane, a ako je sa one druge strane stiropor-koji je izolator- ta se strana onda divljački grije. Mislim da je bolje napraviti kanale za hladjenje kao što je pokazao Denis na jednom svom uratku !
Osim toga hladilo mora savršeno prijanjati na kučište motora, upotrijebiti malo silikonske termo-paste, a i težina hladila nije mala, meni se čini da je tvoje oko 50 gr, a to je skoro 10% težine Zagija !


Damir

Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #25
to je aluminij skinuto sa nekekvog procesora, uz malo brušenja tamo i vamo uspio sam ga saviti da ljepo legne na motor,taj dio je izpoliran,i između hladnjaka i motora dolazi pasta koja se koristi kod kompjuterskih hladnjaka i procesora!

sa druge strane motora nece biti stiropor, več balza koja je 1cm udaljena od motora, i kroz taj centimetar bi trebalo biti isto strujanje zraka da ga koliko toliko hladi, ovo sve bazira na jednoj ideji i pokušaju, ako vidim da to nije tako kako sam ja to zamislio, ide klasika zagi, i denisovo hlađenje koje je provijereno! ;D


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #26
večina kaj je diogen rekao je točno, kad pregrijavaš motor samo trošiš bateriju, gubitak postoji i kad daš naglo gas do kraja, motor vuče puno struje pokušavajući pratit tvoje naredbe,
a to se onda vidi na brzo potrošenoj bateriji.
ja sam imao taktiku da navučem bateriju do 12 minuta brzih preleta, naravno s prekidima ali bez spuštanja na pod.
znači da poleti treba puno gasa, tu gubiš ako probaš odma daleko. digni ga na oko 50 metara i popusti gas na pola, zatim se postepeno, oko 30* ubrdo penji do oko 200m visine i bar 300m od sebe. pa ga lijepo i lagano okreni k sebi , i uvijet je da i iza tebe na široko i dugačko nema nikoga i ničega jer se pri velikoj brzini nemože odrediti točna putanja, tj tvoje a ni ničije oko nemože vidjeti ništa osim da ta mrlja prilazi a i doći će do tebe za 2-3 sekunde.
onda stavi jezik u zube i drži ga ravno :-X , namjesti da se spušta prema tebi i samo ako si ravan i sto posto siguran guraj gas do kraja, dok čuješ da je primio gas do poda imaš sekundu i ne trepći.
NEMOJ NIKAKO SEBE POGODIT, nego prođi sebi s lijeve ili desne strane bar 10m, i u svakom trenutku budi spreman odustati ali pošto zagi nema kočnicu povuci ga da ide okomito gore.
nemoj ni vodit sa sobom ljude koji će stajat oko tebe jer će ti zasmetat pričanjem a ti voziš i na zvuk pošto je vid već spor za to.
kad projuriš puštaj gas i vuci ga gore da tu brzinu potrošiš na penjanje i taman dok uspori opet si dosta visoko i daleko.
za to vrijeme i motor odmaraš, i sve ostalo.
 
puno sreće i pamet u glavu


Odg: NEW ZAGI IN THE HOUSE

Reply #28
kaj ga još nisi zaljepio ??? ?
ja sam mislil da to več leti