Skip to main content

Topic: ZAGI KRILO (Read 9198 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZAGI KRILO

Reply #15
evo mene opet s pitanjem:
izvagao sam ona svoja krila od fibrana (bez ikakve ljepljive trake) i težina je 145 grama
kak bi se to ponašalo da ja to opizdim sa poliuretanskim lakom?...ak štiti gitare moglo bi i ovo jer je to plastika kad se stvrdne

145 grama nije puno, toliko ispada i od drugih pjesnastih ekpandiranih/ekstrudiranih materijala koje smo probali. Ne znam što bi postigao lakiranjem: ako PU lak ne otapa materijal (pretpostavka) omogučiti ćeš da se fino napije laka i oteža. Neki su presvlačili sa nekom vrstom papira (japan?) i preko njega premazivali nekim lakom, to već izgleda smisleno je poravna sitne neravnine i donekle učvrsti površinu.
Damir

Odg: ZAGI KRILO

Reply #16
Ne znam što bi postigao lakiranjem: ako PU lak ne otapa materijal (pretpostavka) omogučiti ćeš da se fino napije laka i oteža. Neki su presvlačili sa nekom vrstom papira (japan?) i preko njega premazivali nekim lakom, to već izgleda smisleno je poravna sitne neravnine i donekle učvrsti površinu.Damir
pa mislio sam da bi dobio ovo podebljano

Odg: ZAGI KRILO

Reply #17
Pa vjerojatno bi ali uz plaćanje zateznih kamata na povećanu težinu. Zapravo, bilo koja presvlaka treba učvrstiti površinu, no uz znatno manji doprinos u težini, jer površina ne upija presvlaku.
Zaista nisam vidio da je netko lakirao takav materija, ne kažem da ne vrijedi probati !
Damir

Odg: ZAGI KRILO

Reply #18
kak bi rekla ona staaaara japanska poslovica:
-"ko ne proba, sam u nju pada"-
će da probam sa polijem i sa šellakom pa javim rezultate 8)

Odg: ZAGI KRILO

Reply #19
Ovako izgleda moj Zagi. Rađen je iz plavog stirodura, motor AXI, težina 680 g. Brzina? Mislim da definitivno oko 100 km. Video nemam, ali bude netko od mojih uskoro snimio pa da vidimo kak to ide.
Sam model ja ojačan karbonskom cijevi fi8 u obliku slova A što se vidi iz donje strane, a obljepljen je samo sa jednim slojem običnog prozirnog selotejpa.



Odg: ZAGI KRILO

Reply #20
molim te malo bolje opisi elektroniku.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: ZAGI KRILO

Reply #21
oko čvrstoče krila,
 mislim da je traka još uvijek najlakši materijal koji dobro podnosi opterečenje, nije skup i lako se postavlja, ramenjača u zoni prihvata motora i to bi za normalnu upotrebu bilo sasvim dovoljno.