Skip to main content

Topic: --- (Read 21565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj X-Quad v2.1 FPV

Reply #30
To mi je super, jer kad sam provukao zice kroz ruke, taman mi dosle do reglera

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #31
i kakvi su ti HP motori ? Pripasao sam onu tvoju patch antenu za 5.8 na dominatorke, sad je brutala koliki domet imam, tocno se vidi razlika od cloverleaf

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #32
Ne Davor mi je kompa, pa sam mu rekao da odmah ubacis u njegov paket i tu antenu.

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #33
Njegova KK2 je vec odavno ubacena u dexa, radi ko singerica.

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #34
Mea culpa, ali ja sam kriv, premalo vremena, previse obaveza, KK2 radi super, sekile uglazbio

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #35
Hm...Imam apm godinu dana i imao sam s njim 4 pada svaki put drugacije.
Znam za 3 puta gdje sam pogrijesio ali jednom znam da nisam....apm kao platforma obecaje.....

Daj malo opisi svoje reakcije na stanici od 2min i 30 sek. filma nadalje....
 

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #36
Napravio si dobar flip  8) 8) da bas se nekako cudno okrenuo, to malo pokrpas i deri dalje.

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #37
Da prednost tvog frame je jeftin popravak, to je super. APM nisam nikad imao , jednom probao od 4TM, moguće da i on ima neke svoje mušice u nekim trenucima pa malo odluči srušiti multija. Evo ja bas sklepao jedan quad sa Nazom Lite i cekam slobodan dan da malo isprobam tu cool opciju gps flyaway  8). Nadam se da ces ga brzo popraviti

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #38
Imao sam nesto slicno,moze biti svasta ali sam i sam primjetio da kada sam vozio polako apm slusa ali kada sam ga malo energicnije poceo voziti znao je imati svoje bubice...
Moze biti nekoliko stvari,prije svega hladnoca uz energicniju voznju, nesto od kontakta i naravno bug u programu.
Nisam siguran ali iz vlastitoga iskustva(barem na starijem softweru)prvo sam polijetao polako provjeravao ponasanje na par metara od mene i tek onda po gasu.....
Nema sta popravi i deri dalje :) :)

Mini x8 koji je na kk2 uskoro ide na apm, koju verziju softwera preporucas?

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #39
Znao mi je nekada (rijetko) bucati i u stabilize modu pa sam ga kad bi to primjetio spustao i isključio (resetirao)i iz početka.Nakon toga bi sve bilo ok.
Kažem ti da mi je bio malo nervozan kada bi ga letio malo agresivnije ne uvijek ali ......

Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #40
Fly pa jel imaš dataflash log koji skineš kada se spojiš na APM sa usb-om?ne telemetry log
http://copter.ardupilot.com/wiki/downloading-and-analyzing-data-logs-in-mission-planner/
Druga stvar koji ti je soft gore 3.0.1 rc7...rc8?mislim da nije jer u njemu ako je okrenut naopačke duže vrijeme isključe se motori(kod acro letenja i lupinga to se može isključiti)
daj malo opiši to sve još a ako imaš dataflesh log postaj ga tamo na diydrones forum i netko će ti izanalizirati što je bilo u roku 24-48 sati
Savjetovao bih svima koji imaju APM neka nainstaliraju posljednju verziju softwera jer se ispituje već 2mj. i skoro da nema nikakvih bugova kada se sve pošteli,a nemože se ni poletit ako nije sve namješteno jer ima pre-arm check...OBRATITI PAŽNJU KOJE JE UVJETE POTREBNO ZA TO ISPUNITI
NAJVAŽNIJA STVAR JE STAVITI apm NA NEKI MOON GEL ILI ŠTOGOD DRUGO JER JE UVEDENA INTERNA AUTOSTABILIZACIJA KOJA JE JAKO OSJETLJIVA NA vibracije.....također ako se koristi neki od modova gdje je potreban gps (loiter,auto mission,rth i slično) obavezan je vanjski gps (APM 2.0 ima ga na pločici i ne funkcionira dobro) a onaj u kombinaciji sa magnetometrom(ima ga i na rctimeru u kombinaciji sa zaštitnom antivibro kupolom je 79$)je najbolje rješenje
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #42
Zanimljivo, ja nisam imao tih problema. Jeste kod prve instalacije pocistili sve stare parametre sa reset komandom i pritiskanjem reset gumba na apm-u?
sve se počisti sa erase komandom u terminal prozoru također...ako se sam nainstalira novi firmwere bez brisanja ,parametri koji su dirani i mijenjani ostaju takvi....kalibracija kompasa je obavezna uvijek
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: Moj X-Quad v3 FPV

Reply #44
Izašao novi soft 3.1. potpuno siguran i ispitan mjesecima......NEMA SMISLA DRŽAT GORE STARI SOFT SADA STAR PREKO POLA GODINE,OVAJ JE PUNO BOLJI I SIGURNIJI,SA VIŠE MOGUČNOSTI I SA SVIM MOGUĆIM ZAŠTITAMA KOLIKO JE TO KOD NEČEG ŠTO LETI MOGUĆE
jedna slika tisuću riječi-jedan video tisuću slika

APM Copter V3.1 Release - "Simple - Super Simple - Drift - Auto" demonstration
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.