Skip to main content

Topic: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01 (Read 18766 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #15
to je taj isti frame, samo su dodane noge gore

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #16
Da ali je drveni,to dok opadne moreš samo posle zakuriti s tim. :-[
Robert


Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #18
zgodno... kolko vas ispada materijal, a kolko rezanje?

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #19
dobro rudex, ali tvoj je virtualan   :P

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #20


Evo i brat u org. verziji 2mm (slikano mob pa je losa slika jer je mracno u sobi, kad uslikam bolju postavim umjesto ove)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #22
to ti prakticki ni netreba to ti je nosac za kontroler 4 plasticna distancera i direkt na ovaj veliki dio bar cu tako ja necu ni stavljati taj dio
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #24
Evo krenulo se u izradu novog quadcoptera terminator verzija. Frejm je SLE x9.01 full aluminiji 2mm. Cvrst je kao armirani beton, a tezina je nesto ispod 420grama. Tezinu cu vjerujem smanjiti ali za sada ostaje ovako dok se ne nabave plasticni vijci i distanceri jer za montazu ovoga frejma samo potrosio 47 vijaka M3 40mm duzine i otprilike 150 matica M3 a ako se ne varam vagnio sam samo te vijke i matice i to je bilo preko 100 grama tako da vjerujem da ce tezina frejma ici dole.

Za elektroniku planiram koristiti KK kontroler, esc rc timer 30A i rc timer motore BC2836-11 750KV Outrunner Brushless Motor. Baterija ostaje ista turingy nano tech 35-70C 2650mAh.
Ujedno planiram staviti i ledice.

Kao sto rekoh za sada ostaju metalni vijci i matice dok ne dodjem do plasticni vijaka i distancera.

Evo kako to izgleda:
 
 
 
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #25
uspio sam naci jednu od kombinacija(distanceri i vijci) ali mi ne pase cijena jer ima potrebniji stvari kao npr elektronika za novi quad posto mi zao skidati s prvog quada ipak je on prvijenac :D

PVC standoff and screws (kombinacija s ebay-a)
LINK1
LINK2
LINK3
LINK4
LINK5
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #26
Motori i regler (tnx davorvž na infu)

BC2836-9 880KV Outrunner Brushless Motor
Programmable ESC 20A Brushless Motor Speed Controlle

Naruceno.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #27
Sta mi je potrebno za LED sistem samo led strip koji spajam direkt na bateriju ili se to drugacije spaja? Te dali ima tko viska za prodati?
Isto tako mi je potrebno ako tko ima za prodaju HK-T500 Landing Skid?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #28
Sta mi je potrebno za LED sistem samo led strip koji spajam direkt na bateriju ili se to drugacije spaja? te naletio sam na neke turingy led switch za paljenje i gasenje istih preko stanice- Dali to sta valja ili imate nesta drugo za preporcuit(moze link:HK,ebay,...? Te dali ima tko viska za prodati?Isto tako mi je potrebno ako tko ima za prodaju HK-T500 Landing Skid?

Evo par slika kako to izgleda sa vijcima u doljni dio taman staje turingy nano tech baterija






A jucer sam bio ugodno iznenadjen stigao paket distancera niti sam platio niti narucio , ali kada sam trazio slao sam upit nekima na ebayu, a i posalo sam upit par firmi i cijena se vrtila oko 60-65 dolara za komplet (distanceri + vijci+matice). Tako da je jucer stiglo od jedne od firmi koji sam slao upit free samples svi potrebni distanceri(jedino sto su M/F). Evo upravo narucio nylon M3 vijke i matice tako da se cekaju paketi a onda krece zamjena metalni ya plasticne i postavljanje elektronike. Bas me zanima kako ce to letit jer frejm izgleda premocno, a cvrst je kao stijena .

Free distanceri : (pijanoo)

Power board + novi atmel s zadnim firmware-om (X-mod)

KK kontroler cu izvaditi iz prvog quada privremeno dok ne izadje davorova verzija  8)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #29
Stigli motori i regleri :) rc timer i kontroler i ledice od tomislava ZG.
Ovim puta mu se zahvaljujem na posudbi programatora za esc, a i na pomoci.

Kontroler mi je malo pomutio planove jer se rupe ne poklapaju na ovaj frejm ali sam to rijesio bar se nadam da je dobro. Ledice postavljenje na krakove crvena i plava kombinacija polemljeno sve (proradilo skoro iz prve, jedan led strip mi nije svijetlio bila zica u prekidu pa mi se nije dalo razlemljavati povukao sam samo novu :D tako da je sad sve ok). Kada sam sve spojio i upalio uvidjeo sam da motori mi se vrte svi u kontra od onog sto bi trebali tako da cu morati to rijesit cim dodjem s posla a onda se bacam na podesavanja kontorlera i finog letenja) uskoro i slike istog.
Pitanje vezano za programiranje ESCna koju kombinaciju stavit start mode(normal, soft, very soft) i timing mode (low, middle, high)?

Jer kad spojim bateriji motori mi bibicu, ali cim armam kontorler upalim zelenu ledicu prestanu svirati) stavio sam start mode normal a tiiming mode high. Dok mi na starom quad nije proizvodio te zvukove a tamo mislim da je normal i low
Motori su http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=129&productname= a speed controler rc timer 20A


Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju