Skip to main content

Poll

Tko vjeruje  da Lanzarova letjelica košta 120 000 eura

  • Vjerujem
    16 (51.6%)
  • Nevjerujem
    15 (48.4%)

Total Members Voted: 27

Topic: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja (Read 38777 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #30

Toni ima apsolutno pravo kao i Majk...
Dečki ,te letjelice su super ali stvar je dobrog marketinga,dobra reklama prodaje proizvod .
Bitno je da reklama bude VAU i da proizvod jebeno izgleda...ja sam uvjeren da kadrovi koji su snimljeni tom letjelicom nisu toliko puta bolji koliko je puta letjelica skuplja od Majkove ,Tonijeve Tomislavove ili moje... Da ne spominjem koliko još faktora igra...vremenski uvjeti (vjetar)...pa po vjetru i nabolji sustavi imaju probleme i to je činjenica.
Kamera...pa ibor kamere je jedan od najbitnijih faktora... broj frejmova,objektiv....
Toni nemogu kategorički tvrditi ali uzdam se u Markovo oko i iskustvo koje brijem je vrlo relevantno,da snimka onih snježnih borova je 5 ili 7D  a ne RED EPIC (58000 € ??? šmrc) da dečki su ju stavili da se vidi kako leti ali isto tako vidiš onaj video u vrtu kaj se frajer ne usudi letiti više od 5 metara i dalje od 20 metara od sebe...pitam se zakaj :) zamislite snimiti nekaj sa 300 fps...to provućeš kroz filter i imaš bolesnu snimku...ali koliko para ???
Izbor objektiva...opet jebeno utječe... Vrlo bitno je znati što i kako snimati i naravno s kakvom opremom.Mi najviše koristimo 3 tipa objektiva: 24 mmEF1,4
                                                                     17 mm tilt shift
                                                                     i najuži (i najskuplji a ne izobličuje sliku)14mmEF2,8

Ono što je Majk isto spomenuo,uz svu elektroniku(blo to MK ili DJI ili nešto treče) vještina letenja-snimanja je najbitnija što se tiče iskoristivosti kadrova. Zašto su flyng cam
http://www.flying-cam.com/  
najbolji i najpoznatiji ??? ne zato kaj imaju najbolju letjelicu nego imaju likove kaj imaju muda odletiti kadrove da se smrzneš,a snimka im i zna biti ne bog zna kaj...(pričali su mi ljudi koji su radili s njima kad su bili u hrvatskoj par puta...)
Ove cifre od 100 ili 200 somova kuna ili više...stvarno neznam tko to kupuje i sve ti dođe u velikoj kartonskoj kutiji ,pa ti sad složi uštelaj i poleti...hm ::)
Marko je bio prošle godine u Amsterdamu na sajmu video opreme...pa je pao na dupe kad mu je koka na štandu Flyng cama  rekla da njihov novi električni helič sa svim živim sistemima ,autopilotima hd linkom i ko zna čime košta ni više ni manje nego 700 tisuča €...Naravno možda su prodali kojem arapskom snimatelju šeiku  :)




Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #31
 ;)

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #32
lopate malo preblizu, previše turbulencija, manje potiska, efikasnosti, više vibri ili ?
lp
Toni
 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #33
kolega toni ni jedno od toga, pliva ko po ulju, razlike izmedju ovih drvenih i plasticnih EPP elisa su neopisive po cemu god da gledas, plasticnjaci se tresu samo tako, ovo nista, 0 bodova..potiska ima i viska ;)

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #34
evo i reglera: 8×40A 2-6S Lipo

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #35
kolega toni ni jedno od toga, pliva ko po ulju, razlike izmedju ovih drvenih i plasticnih EPP elisa su neopisive po cemu god da gledas, plasticnjaci se tresu samo tako, ovo nista, 0 bodova..potiska ima i viska ;)
Izgleda super, no kolika je težina elisa i gdje ih ima za kupit.


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #37
nemam pojima koliko su teske, lagane su uglavnom, malo jace pero  ;)
vagnem ih kasnije pa napisem, ja narucio direkt iz Xoar-a, 22$ je par + poštarina

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #38
evo ovako:
tezina elise 14×4 = 22grama
tezina letjelice sa svom elektronikom i 360 stupnjeva nosacem kamere, bez baterije = 4000g
max potisak motora = 8 × 2200g = 17,6kg
tezina letjelice sa baterijom i aparatom = 6300g

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #39
o pa to lebdi i sa 35% gasa...nice...ajd kada bude neki video pukni gore...

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #40
u međuvremenu dok čekamo taj video si mozemo pogledat još malo Q4 systems videa
http://www.youtube.com/user/Q4Systems/videos
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #41
a ovdje ima videa od tipa koji radi sa cinestarom.....
Cinestar 8 flight from the side angle.
ako odete na vimeo direkt tamo ih ima još čitav niz......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #42
Pozdrav svima.
Lanzar od Kopterworx team-a.
 
Danas sam malo pretrazivao internet da vidim šta o nama pričaju i vidio i ovaj post. Sve super sve fino. Kao uvijek ima malo filozofiranja ali na kraju sve super.
@davor   (da li si postao kopterworx distributer - drugi put nam javi :)  )

DJI, NAZA, MK, napravi doma sa reglerima ....... a na kraju tako zvani flip of death na prvom paljenju i onda šalju mail dileru za pomoč-
Sve ovisi šta trebaš i koliko si voljan potrošiti. Za neke je 25 tisuča eura mala šala, a za neke nije.
Snimke, ista stvar. Nekima je 3000 eura na dan sitnica, a nekima cijeli buget za film.

A snimke so tolko dobre, kolko je dobar pilot i cameraman i režiser.

Ako bi ko htio da vidi raw video da se ne blamira, da je sve to 200% stabilizirano u postprodukciji neka se javi. Pa da mu dam jedan klip raw pa da vidi, da se to malo mrda.

Puna hvala na komentarima, bas sam sretan da vidim da i kod vas se stvari razvijaju.
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #43
Pozdrav Lanzar !
Da... dobro kažeš filozofija je uvijek prisutna i bit če ,ali to je tako kad je tržište toliko veliko.
Netko vozi BMW za 50000€ netko Mazdu za 15000€ ,samo se postavlja pitanje da li je BMW tri puta bolji i kvalitetniji da bi opravdao tu cijenu :)
Pozdrav


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #44
@Tomislav_ZG

Ima takav sustav za one koji nemaju iskustva sa pilotoranjem. Sistem sa DJi i ako treba samo za fotografiju onda mislim da nema tolko problema oko toga, da se napravi takav sustav koji se vozi na pc jojstick.
Ako vas to interesira, javite se na info@kopterworx.com i pomoči čemo vam.



ja nisam niš posebno pisao, jer nisam profić, samo letim iz hobbya :)

ali bi volio da mi netko kaže kome mogu uputiti one koji se jave i traže:

model koji
-je poštelan i radi po principu ključ u ruke, spoji batku i leti, bez da znaš išta o kalibraciji akcelerometara, gyroskopa itd...
-ima autopilota da se ne mora znati letjeti, jer nitko od fotografa ne zna letjeti
-može stajati u zraku na mjestu unutar radijusa 2m
-bilo bi poželjno da ima mogućnost sam odletjeti na zadane koordinate, ili neku rutu koja se uprogramira preko laptopa
-da može dići fotić s objektivom, sveukupno 2kg i da se video snimak ne trese
-da je gimbal stabiliziran po svim osima, a i da se može nagnuti prema dole pod komandom palice, a da stabilizacija i dalje radi
-8 minuta leta je ništa, neki bi bar 15-20 u komadu. jer za snimiti svadbu ili koncert, što je 8 minuta?
-servis na raspolaganju, ako se razbije model da se može dovesti u letno stanje kroz 2-3 dana za idući posao
-da se izda R1 račun da se prizna u trošak firme,
(ako ne ide na R1 onda mora cijena biti niža, jer kupac sam 'izvlači pare' iz firme da bi platio i gubi PDV tu, pa mu je isto kao da kupi negdje na R1 račun i to skupljega)


eto, čisto me zanima, pa da znam tko to radi u HR  i po kojoj cijeni :)
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx