Skip to main content

Topic: SPITFIRE (Read 19421 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SPITFIRE

Reply #30
Mišo daje dobar odgovor....ja nemam iskustva sa lipo za rx ,koristim pakete Nimh, od 4.8 i 6 V  2000 mAh i uz pravilno održavanje nemam problema.Postoji mogućnost da zaboravim napuniti rx paket,a onda imam porazni rezultat.Molio bi Mišu da napiše koju firmu (lipo) koristi ,jer mi izgleda da je budućnost u toj kombinaciji.Prije nego poletiš sa Spitom ,na stolu, stavi u pogon sve potrošače(simuliraj letenje ,sljetanje,flapsove itd) ,pa mjeri prije i nakon.Meni je trajalo oko tri sata Tx i tri sata rx..naglašavam da su baterije bile Nimh i da su od ''enelop''-Sanyo AA, 2000 mAh .Hvala i LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #31
evo ja koristim turnigy 2s 1000mah sa bec-om, za moje modele,i prezadovoljan sam, ni jedan puta ih na aerodronmu nemoram puniti, znaci napunim ih kod kuce i to je to za cjeli dan, stim da ja koristim 9g servoe, a i cini mi se da je prakticnije njih puniti na polju od nimh baterija, bar se po meni lipo brze napuni! bec mozes bilo koji uzeti,

recimo ovaj bec:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22494__Turnigy_3A_UBEC_with_Low_Voltage_Buzzer.html
ja imam takav,meni je dosta 3A a ima i zvucni signal kada je baterija pri kraju, ti sebi mozes naravno uzeti jaci!

baterija ova:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9170__Turnigy_1000mAh_2S_20C_Lipo_Pack.html
naravno mozes uzeti veceg kapaciteta jer imas vise mjesta,

konektore ove:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9683__Female_JST_battery_pigtail_12cm_length_10pcs_bag_.html

Odg: SPITFIRE

Reply #32
Hvala Mišo,korisna informacija...ne voli nitko puniti na terenu... >:( :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: SPITFIRE

Reply #34
Super, onda cu uzeti life batirije za svaki slucaj.

Odg: SPITFIRE

Reply #35
Opet sam malo ufatio vremena za Spitfirer. Stavio sam granicnik na ove dvije letve od serva za zvaki slucaj da nedodze do pomjeranja. Motor sam namjestio u kuciste i izbusio rupe za hladzenje i za auspuh. Malo cu stati sad dok nedodze produzivac za svjecicu, 8 kanalni FASST prijemnik i life baterije. Imam zuti spiner, meni se cini damu bolje odgovara aluminiski.
Evo par slika dokle sam dosao.

Odg: SPITFIRE

Reply #36
Kolega ajde ako ti se da poslikaj i ostale modele,vidim da imas jednu jako lijepu flotu  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: SPITFIRE

Reply #37
 :) haj nacu koju sliku ali su pojedinacno

Odg: SPITFIRE

Reply #38
Ripmax WOT 4
Mali ali brzi akrobatski trainer nanjemu sam naucio letiti i ostaje kodmene

Odg: SPITFIRE

Reply #39
Maraton 1800mm krila sa OS 160 FX i bison potte (26 ccm) metanol

Odg: SPITFIRE

Reply #40
Airsal chipmunk 1700mm krila P.H. 61 4 takt motor pravljen od pocetka

Odg: SPITFIRE

Reply #41
CLIK EVO Indoor fly jos nije letio

Odg: SPITFIRE

Reply #42
Top Flite P 47 Thunderbolt 1600 mm krila poceo ga praviti pocetkom godine zajedno sa chipmunkom i ostavio ga za ovu zimu da ga zavrsim napravio horizontalac vertikalac i pola trupa

Odg: SPITFIRE

Reply #43
I ovaj Spitfirer. Dosta za iducu godinu samo cu letiti.
Evo i jedna slika kako izgleda u hangaru

Odg: SPITFIRE

Reply #44
i ja bi takav hangar  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote