Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 79201 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #211
ako mislis farbati model uzmi nitro lak,umijesaj dijeciji puder od 10 do 15 posto,i s njime prelakiraj balzu ,na taj nacin zatvaras pore i dobivas glatkocu  8)


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #213
Znam da je glupo da Ti netko tko je početnik sa balsom soli pamet... ali.. ako dopuštaš -  ja bi to presvukao vrlo tankim stakleniom rowingom + epoxy, zatim ručno prekitao epoxy fillerom (epoxy sa talkom) i to plastičnom špahtlom u što tanjem sloju da samo zapuniš udubljenja.. ni slučajno 'zidati' sloj gore...
Time bi značajno učvrstio i povezao završni sloj balse kojom je model planikran.. na to dalje špricaj što te volja...
http://marinestore.co.uk/Hempel_Epoxy_Filler_130ml.html

How to glass a wing


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #214
Tako sam i mislio raditi, samo sam preterao sa slojem akril gita...  :(  , ali sve je rešeno.

Na repu, na pokretnim površinama počeo sam sa ojačavanjem površine epoxy smolom - staklenom tkaninom. Prvo sam sa akril gitom doterao spojeve planka, pa sam celu površinu izšmirglao.



Posle sam naneo i staklenu tkaninu



Posle 24h višak tkanine sam odsekao i opet sam prešmirglao sve presvučene površine. Dok čekam da mi stigne tkanina, radim na drugim delovima...
Na krilu, sa leve strane isekao sam mesto gde ću ugraditi svetlo. Za svetlo sam napravio mali okvir, što po potrebi mogu izvaditi. Kad se svetlo stavi na mesto, ovako izgleda



Kad sam sve uklopio, pomoću planka od balze zatvorio sam kutiju svetla






Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #215
Ovo je sve OK ,nego Gabore, napiši koliko bi on na kraju imao kilograma? otprilike...ako može... :-\  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #217
@Mirt ,ma to i ja gledam ...a i težina će se povećati... ???
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #219
Neka bude što lakši Gabore...višestruko će se isplatiti u rezultatu letačkih preformansi.. :) Pozdrav iz Dalmacije
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #220
ufff... ova lampa.... zbog nje si prilično morao isječ krilo...
ali efektno izgleda...
zanima me na koju gramaturu stakla češ ići ... i gdje nabavljaš stakleni rowing ?

i znaš šta bi bilo jako dobro.. da vagneš model prije i poslije epoksiranja staklenog rowinga na njega..
baš me zanima koliko će mu to podić masu ...

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #221
Na ovak teski model - zanemarivo


Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #223
Polako završavam repni deo modela, ali treba mi malo pomoći. Naime, radi se o krajevima horizontalnog stabilizatora... Gledao sam razne fotke modela i pravih aviona, ali nigde se ne vidi jasno da li je kraj horizontalnog stabilizatora zaobljen ili nije 



Kako trenutno stoji, to sam uradio po meri, po planu. Ako treba da se zaobli, onda moram nalepiti još jedno parče ali onda će biti malo duži u odnosu na plan 

Hvala unapred!!!

 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #224
Pozdrav Gabore evo dvije slike Ju-87.....ja bi rekao da je lagano kraj horizontalnog stabilizatora zaobljen, ali ne toliko izrazeno kao prednji dio ..... ili nije  :D bar na ovoj prvoj slici izgleda da je lagano ...Nadam se da ce pomoci...... pozdrav
mos mislit