Skip to main content

Topic: smanjivanje promjera grla karburatora? (Read 3043 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

smanjivanje promjera grla karburatora?

imam motor koji moze primiti karburator sa 13 mm grlom, a namjera mi je ne njega staviti drugi karburator koji ima 13,5 mm grlo.

ima li netko ideju kako ukloniti tih 0,5 mm sa karburatora?

mogu li to pokusati napraviti sam sa smirglom ili mozda postoje neki majstori koji bi to mogli izvesti strucno i za sitne pare?

svaki prijedlog dobrodosao...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #1
probaj kod kakvog tokara da ti sa rajberom to proširi tak smo davno proširivali motore za veće frgazere na tomos motorima i funkcioniralo je
probaj se raspitak kod kakvog tokara
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #2
ne bi kopao po motoru vec bi radje suzio fergazer.

strasno je kako tih 0,5 mm smeta  :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #3
od kud si?

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #4
ivanic grad.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #5
hmm da mi ga mozes dofurat do zga ja bi ti to napravio strojno..ali mozes i rucno ali pazi sa finim smirglom cca 500 dok ga ne skines malo i onda sa jos finijim da zagladis ali pazi bitno ti je da ga konstantno rtis u krug dok to radis da ga skidas sa svih strana jer ako ga skines prevec sa jedne strane vuci ce ti zrak..

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #6
hmm da mi ga mozes dofurat do zga ja bi ti to napravio strojno..ali mozes i rucno ali pazi sa finim smirglom cca 500 dok ga ne skines malo i onda sa jos finijim da zagladis ali pazi bitno ti je da ga konstantno rtis u krug dok to radis da ga skidas sa svih strana jer ako ga skines prevec sa jedne strane vuci ce ti zrak..

Oh Tompa,

sa Smirglom 500 i 0.5mm

do Sudnjega dana !

cuo si za Reibahle ili kod nas Laicki Rajborer,
svaki iole bolje opremljeni Tokar ih ima u svim dimenzijama ili konusni,
za tren i Rupa kao polirana !

Pozz. Iv

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #7
slazem se Ivan ali covjek kaze da nema tokara u blizini pa ako mu je hitno da nemoze navratiti  onda jedino tako sat vremena posla.. znam imam ih i ja i puno je bolje tako i brze i prezicnije..ali kad covjek pita za savjet kako da napravi ja sam mu dao opciju..

Odg: smanjivanje promjera grla karburatora?

Reply #8
slazem se Ivan ali covjek kaze da nema tokara u blizini pa ako mu je hitno da nemoze navratiti  onda jedino tako sat vremena posla.. znam imam ih i ja i puno je bolje tako i brze i prezicnije..ali kad covjek pita za savjet kako da napravi ja sam mu dao opciju..

Otvor na Karburatoru treba da ima profil kao u Pitot Cijevi,
to je idealan profil zbog toga da na rupici koja se nalazi na prednjoj strani,strani do Propelera uzima efikasno Zrak,

Inace jedno vrijeme su u primjeni bile cetvrtaste Rupe-Usisnici na Karburatoru,

Nisi pogrijesio,jedino sa 500 bi islo jako sporo, uzeti grubi pa na kraju sa 500 i bilo bi kao ispolirano,
0.5mm nije malo za skinuti,
ja bih jednostavno okruglom Turpijom,ne turpijati nego ju Rukom okretati lijevo-desno i poslije toga Smirgl

Pozz, Iv