Skip to main content

Topic: Premotavanje Brushless motora D2826/6 (Read 4543 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Premotavanje Brushless motora D2826/6

Molijo bi za pomoć oko premotavanja ovog motora .Motor je pregorijo jer sam mu stavio preveliku elisu,mislio sam da samo premotavanje neće biti neki problem , ali stvar se je zakomplikovala.Motor ima 12 glava i 14 magneta.problem je što se je žica ugljenisala i pokidala skidajući pa nisam mogao da skontam kako je motana.Pokušao sam da namotam sve glave u istom smijeru , stim da preskočim dvije glave pa motam treću i tako redom ,pa sam motor spojiou spoj trokut ali nije bilo uspjeha .ako neko ima nekog iskustva i hoće da podijeli sa nama neka se uključi u ovu raspravu.
unapred vam hvala.


Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #2
Ovako se namata. Nadam se da znaš promjer žice i broj namotaja.

Dobro pogledaj sliku počinje sa vrha zuba. I pazi na smjer namatanja.

[attach=1]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

 

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #4
Ja sam davnooo to radio, čak i sa CD rom motorima, i uvijek stavljao deblju žicu i dosta se namučio da sve posložim kako spada. Kada su se pojavili masovno brushless vidio sam da koriste puno tanjih žica paralelno što omogučava jednostavnije namatanje

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #5
Puno vam hvala za ove odgovore i upute probam pa javim šta  će da se desi ,ali prvo ću da stator izoliram lakom jel čini mi se da uspijem oštetiti žicu .

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #6
Jel moguće samo premotavanjem postić da motor trpi veću struju? Recimo 3S motor na 4S :)

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #7
motor je propjevao   :D operacija uspjela  hvala svima :D

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #8
Zanima me kako premotati stari motor od helija da bi ga mogao koristiti za nekog depronca.znaci smanjiti kv na motoru

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #9
povećaš broj namotaja

Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #10
Jel postoji na netu nekakav kalkulator?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: Premotavanje Brushless motora D2826/6

Reply #11
Ja ne znam za kalkulator. Vjerojatno ima. Faldomak će sigurno znati ako ima.

Dakle, ako koristimo istu shemu za viklanje (wye ili delta), ako udvostručimo broj navoja, kv će se prepoloviti. Također ako udvostručimo duljinu statora, kv se također prepolovi.

Evo ako te zanima još dublje ima jedan zgodan pdf. Ne piše baš sve ali ima dovoljno informacija.

http://www.tcrconline.com/documents/Brushless/Brushless%20Motors.pdf