Skip to main content

Topic: phantom 2 v2 i h3 3d problem (Read 3018 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

phantom 2 v2 i h3 3d problem

uzeo novi phantom 2 v2 i sve spojio,napravio update sto je ponudio i kalibriro stickove i X1 ali problem je taj kad pomicem title control kotacic, kamera ide a cim pustim vraca se u polozaj koji je bila,
ako par puta naglo pomaknem gore dole title, gimbal se zblesira i pisti te nakon 10 sek. dode sebi i opet po starome
evo i video, stvarno neznam o cem se radi

http://www.youtube.com/watch?v=YXoxIHXSa-0


Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #1
Kalibrirao si kroz RC assistant? A Phantoma kroz Phantom app?

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #2
Zeza te potenciometar za kontrolu tilta.
Otvori i podesi ga.Nije prvi slucaj...

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #3
Stara stanica je imala sa tim problema, zar i nova? Nisam nigdje naletio da zafrkava pot na novoj stanici.

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #4
ne kuzim kako bi ja to podesio ne razumijem na kraju jel to ulazi u kakvu garanciju, vec 20 puta kalibriram i problem isti

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #5
Isprika,
Nisam obratio pozornost da se radi o V2.
Gdje si ga kupio?

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #6
Takav problem sam i ja imao, doduse na staroj stanici i ispostavilo se da ipak nije bilo do potenciometra vec do te vrazije kalibracije.


Jos jedno pitanje imas li zadnje verzije softvera na kompu, phantom i RC assistant?

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #7
doso je iz koptera u slo..., a na kompu sam sve nezivo i zivo probo digo firmware na pocetku spajanja phantoma pa daljinac posebno kalibriro i njemu digo firmware...pa po 20 puta ponovio kalibraciju i opet nista

samo mi nije jasno zasto gimbal reagira na pomicanje palice yaw ljevo desno se i on krece

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #8
Iskreno tako pises da mi te jako tesko skuziti. Ne znam da li si upalio FPV mod, sto si sve tamo poklikao. Da li si na zadnjoj verziji sotvera za IMU fantoma, da li ti je stanica na zadnjoj verziji. Da li su ti aplikacije na istim verzijama. Kojim redosljedom stavljas novi softver? Milijun je nepoznanica. Na kraju moze biti i neki kvar, ali mislim da prije treba provjeriti sve postavke.

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #9
dafi, što si prodao onaj homemade X8 za 13k i kupio fanta za 7k? jel to upgrade ili downgrade u kvaliteti snimke ako imaš usporedbu možda?

gleda tilt kotača,
sigurno si se popiknuo na ovu postavku u aplikaciji:




Quote
samo mi nije jasno zasto gimbal reagira na pomicanje palice yaw ljevo desno se i on krece
 

zato jer ti upravljaš kamerom a model ju samo nosi, zamisli to tako ako te ovo buni,
što bi da model skrene lijevo a kamera nastavi snimati desno? pa treba ti dva operatera za to onda da uloviš kadar  ;D


Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #10
trebalo mi je nesto nofaca zato sam prodavo,sad kad sam sve namirio uzo fantaca da malo letam i snimam za svoj gust, da to sam skuzio tu opciju i na nju sam oznacio...
neznam vise kaj da napravim zbrisat cu sve dji programe i drivere i pocistit dll fileove pa ispocetka instalirat pa probat to mi jedini jos nacin koji mi pada na pamet

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #11
jesi siguran da si dobio novi fant v2? a ne neki refurbished na v2(da je neko ubacio samo v2stanicu u paket)  ;D

takav problem su imali v1 korisnici kada su pokupovali novi TX od v2, koji ima oprugu te se pot od tilta vraća 'u nulu' savki puta.

ako lagano okrećeš kotačić, jel kamera prati ili sito lupi odmah u krajnju poziciju?
ako prati i stane i ako ti staneš prije kraja hoda, onda ti je prebačena na old TX mod,
di je pozicija palice = poziciji pota= poziciji kamere

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #12
kad pomicem palicu ljepo prati i kad stanem bez problema drzi polozaj ali cim je pustis vraca u polozaj od 45 stupnjeva,otvaro sam ga da vidim kaj je unutra i odgovara sve za v2
novi kompas plastificirani je tu, 2312 motori i vece elise te jaci esc-i...model sam prvi otvorio,naljepnice tvornicke su bile gore..
e sad ovo zadnje sto si napisao za old tx mod...bas tolko ne kuzim, ima li ta opcija da se prebaci negdje ili kaj..

 

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #13
abdejtaj zena i probaj onda ja imam taj phantom i isti sam imal slucaj sad je ok.

Odg: phantom 2 v2 i h3 3d problem

Reply #14
 ;D ;D veliko hvala hemo proradilo je sve ko urica...

dakle problem je bio sto dji assistant 3.8 program nije uopce pokazivao da ima update imu na h3-3d
reko da probam 3.6 stariju verziju ni tu se nije pokazivalo ali kad sam gore prebacio sa moda phantom na naza odmah je pokazao update firmware-a
nisam kretao sa nadogradnjom reko da vidim preko verzije programa 3.8 ali ni u modu naza nista,tako da sam preko 3.6 flash napravio i prva liga

e sad kaje sa tim 3.8 boga pitaj, ak starija verzija pokazuje a nova nista  ???