Skip to main content

Topic: Bixler- nacrt za trup (Read 13555 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #16
evo posto sam se odlucio da pravim bixler, nije mi jasno da na nacrtu truba nema nikakvih informacija nego samo duzina trupa ?
A ima li gdje finalna slika proizvoda, vidim da je tema pala i da nije niko provirio 120 dana...



 

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #19
pozz Andi,
na nacrtu trupa nema posebnih informacija jer trup prvo izrezan na ploteru na komadu tankog kartona i onda je ta šablona preslikana na stiropor(vidi prvi post). Finalni oblik tj. zaobljenja morat češ sam odredit prema slici originala, ali mislim da nemreš puno fulat.
Dužina trupa je stavljena da bude referenca kad se isprinta u prirodnoj veličini.
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #20
Za prvu izradu nisi izabrao bas dobar model....mislim naravno, probaj...ali daleko lakse bi bilo za prvi put slozit nekog profilca, Zagija ili tako nesto slicno. Jednostavno i brzo!

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #21
Za prvu izradu nisi izabrao bas dobar model....mislim naravno, probaj...ali daleko lakse bi bilo za prvi put slozit nekog profilca, Zagija ili tako nesto slicno. Jednostavno i brzo!
Zedoo je u pravu: Bixler je odličan za učenje letenja, ali za izradu kao početnički model nema smisla. Prvo ne možeš nabaviti odgovarajući materija ekspandirani poliolefin, jer Bix nije od stiropora ili stirodura i time su gube svojstva.
Kod izrade ima nekoliko zamki koje je teško izbjeći početniku (razlika kuteva krila i stabilizatora, učvršćenje krila, profil krila) tako da je najbolje ići oprobanim projektom, Zagijem ili nekim deproncem.
A kasnije...po želji  :)
Damir

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #22
Za prvu izradu nisi izabrao bas dobar model....mislim naravno, probaj...ali daleko lakse bi bilo za prvi put slozit nekog profilca, Zagija ili tako nesto slicno. Jednostavno i brzo!
Zedoo je u pravu: Bixler je odličan za učenje letenja, ali za izradu kao početnički model nema smisla. Prvo ne možeš nabaviti odgovarajući materija ekspandirani poliolefin, jer Bix nije od stiropora ili stirodura i time su gube svojstva.
Kod izrade ima nekoliko zamki koje je teško izbjeći početniku (razlika kuteva krila i stabilizatora, učvršćenje krila, profil krila) tako da je najbolje ići oprobanim projektom, Zagijem ili nekim deproncem.
A kasnije...po želji  :)
Damir

Hvala na savjetima.
Meni se ovo krilo zagi uopste ne svidja... Ne znam zasto ali jednostavno je tako, i je li zagi lagan za ucenje letenja?
A ima li jos neki model znaci koji se pravi od stirodura ili stiropora, znaci prvi model koji bi ja pravio, takodje i prvi kojeg bi letio..
Ili mozda neki od sperploce, ali da nije teska gradnja...

Hvala svima na savjetima, ali pokusat cu da krila ne krivim nego samo da ostanu prava... Ma snaci cu se nekako sto se tice bix-a

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #23
Zagi je lagan za letjeti, ali se ni meni ne sviđa. Ako ćemo realno, Zagi nije avion već leteće krilo (dakle puno drukčije se ponaša nego "pravi" avion).
Pogledat ću malo po nacrtima ako ima što jednostavno za složiti nabrzinu, neka kopija Pipera ili sličnoga "realnog" aviona.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #24
Zagi je lagan za letjeti, ali se ni meni ne sviđa. Ako ćemo realno, Zagi nije avion već leteće krilo (dakle puno drukčije se ponaša nego "pravi" avion).
Pogledat ću malo po nacrtima ako ima što jednostavno za složiti nabrzinu, neka kopija Pipera ili sličnoga "realnog" aviona.
pa eto jos kad si mi to rekao jos si mi ga vise zgadio :D
hajde nadji mi nesta dobro i lako, ja sam gledao pa sam mislio napraviti ili bixlera ili mermaid-a
evo mermaida

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #25
Prvi model s kojim sam uspjesno poletio i vratio ga cijelog doma. Vrlo lagan za napraviti, a i kad se napravi izgleda kao avion. Bez zamjerke Zagiju. Nakon vec dosta napravljenih, raznih, modela i uspjesnih letova s njima, Piper je jos uvijek za mene broj jedan.

http://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-%28depron%29/

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #26
Dok sam pisao, poklopio se i odgovor sa Mermaidom. Napravio sam jednoga i nazalost polijetanje je bilo neuspjesno. Dosta visoka trava, udar vjetra sa strane, okret na lijevu stranu i pucanje krila kod trupa. Polijetanje s vode mi nije palo na pamet, jer jos uvijek ne poznam model, no unatoc tome jos uvijek mislim sve najbolje o tom modelu. Ubrzo krecem u izradu jos jednoga. Sto se tice izrade, nije uopce komplicirano.

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #27
Mile1 s foruma je radio Mermaida, odlican model i jako slican Bixleru.
To ili Piper su ok izbori po meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #28
Prvi model s kojim sam uspjesno poletio i vratio ga cijelog doma. Vrlo lagan za napraviti, a i kad se napravi izgleda kao avion. Bez zamjerke Zagiju. Nakon vec dosta napravljenih, raznih, modela i uspjesnih letova s njima, Piper je jos uvijek za mene broj jedan.

http://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-%28depron%29/
ok hvala na preporuci...
Ime modela je piper a depron je materijal ? Ako jeste tako gdje cu ga kupiti, zivim u Sarajevu i nema radnji za modelarstvo...

Odg: Bixler- nacrt za trup

Reply #29
Depron iliti XPS ti je podloga za laminate, nema veze sa modelarstvom. Dakle picis u ducan di ima laminata i slicnog i trazis ga. Zelene boje uglavnom, dolazi pakiran po 10 velikih ploca, s jedne strane glatki, s druge ima crte.


Sent from my iPhone using Tapatalk