Skip to main content

Topic: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme? (Read 12433 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #30
Stara tema ali tek sad vidim, pa pročitajte moj potpis (isto vrijedi i za polijetanje)  :D
MAK Zapad

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #31
Prije koji mjesec hladno i vijetar a sada....   jedva čekam malo da popusti. I ovo malo vjetra što ima puri, a ne da hladi!
Vi koji letite svaka vam čast. Ja čekam ljepše vrijeme ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #32
Evo, svezao sam onaj mali helikopter na glavu pa se hladim.  :D

Jučer je bilo malo nevremena, ali nije puno zahladilo. Barem je Slavonija dobila koju kap kiše - nedovoljno:

https://www.youtube.com/watch?v=wRyiEMbWsWY

A ovo sam danas snimio - posljedica jučerašnjeg vjetra:

https://www.youtube.com/watch?v=55ZFmcS-d8E

Za sada se ne leti. Gledaju se filmovi na YT i priprema izrada quada. Vani je pakao.

LP,
milan
---

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #33
Kako god okreneš, zimi prehladno, ljeti prevruće (al bar nema vjetra  :) ),, ja trenutno letim 1 do 2 put tjedno, od pola8 - 8 navečer do nekih 9,, znam da nije baš po pravilniku, ali jedino onda mi odgovara.

Kakav kvad imaš u planu, mini racer ili nešto malo veće?

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #34
Kako god okreneš, zimi prehladno, ljeti prevruće (al bar nema vjetra  :) ),, ja trenutno letim 1 do 2 put tjedno, od pola8 - 8 navečer do nekih 9,, znam da nije baš po pravilniku, ali jedino onda mi odgovara.

Kakav kvad imaš u planu, mini racer ili nešto malo veće?

Nešto malo veće. Za sada nisam za belike brzine, iako volim gledati one koji se utrkuju. Za sada mi je bitno da savladam tehnike letenja, konstrukcije, postavim sve kako treba, stavim gore FPV i još svakakve sitnice gore.

Pod ovim veće, mislim na sporije, laganica gore, okolo... Kasnije ću već vidjeti što mi paše. Za sada sam naručio sve pogrešno, neke najjeftinije motore sa BG, nisu nešto, ali za početak će biti dobri. Kasnije, kad vidim kako to leti s tim motorima i propovima, onda ću već znati u kojem pravcu će se stvari odvijati. Za sada je sve to apstraktno. Želio bi prvo vidjeti da napravim svoj vlastiti program za kontroler, ako može na Arduinu (imam KK2 ploču, ali...), visinomjer, GPS, ultrazvučni senzor, možda i 10GHz senzor... Puno stvari se može raditi na tome. Više nego na avionu. Onda ću i na avion staviti nešto slično, samo je sa avionom problem što moram imati dosta prostora za polijetanje/slijetanje, a quad je upravo ono što ne treba previše prostora. I naravno, jednog dana neki brodić, možda i autić... vidjet ću, sve što je na RC.

Dok su ovakve žege, neka hvala, ni ujutro ni navečer... vlaga je previsoka i ne odgovara mi. Ujutro jedino odem do trgovine i to je sve od kretanja za jedan dan. Ovo jučer je bio izuzetak, netko mi je javio da je park polomljen pa sam otišao snimiti. Eh, da je zakon malo blaži, ili da je quad 100% siguran, ovakve stvari bi se onda mogle snimiti iz zraka.

LP,
milan
---


Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #36
Počeo i prvi ovogodišnji snijeg, leti li tko?
Ja pomalo :D

https://www.youtube.com/watch?v=H1_HS5zP3sY

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #37
Kak misliš prvi :D


Drugi!

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #38
Ove godine je prvi :D ;)


Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #40
dobro slijetanje u gepek ;D

Odg: Dali letite po ovakvom vremenu ili čekate ljepše vrijeme?

Reply #41
Svaka čast svima koji se odvaže letjeti po ovakvom vremenu.  :)
Od četvrtka pa do ponedjeljka ovaj tjedan Accuweather najavljuje kratko zatopljenje uz mogućnost kiše tu i tamo tako da to treba iskoristiti.