Skip to main content

Topic: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera" (Read 21882 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #60
yup... novo... eee to treba sad rjesiti. Nema sad popustanja.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd


Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #62
Jel bi mi ostali mogli znati o kakvom se incidentu radi?

vojska zafrkava ....

to me podsjeca na davne dane kad je stari išel u rezervu i imal vojne vježbe u sred ljeta.....

JNA zatvori pomorski i zracni prostor od pule do visa i onda se igraju rata....

a rezervisti sretni jer su bili mjesec dana na kupanju.... malo pucali i dobro se uhranili

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #63
Jel bi mi ostali mogli znati o kakvom se incidentu radi?

Imali smo sranje prije nešto više od mjesec dana i to je prošlo ali nažalost bez adekvatne reakcije čelništva kluba. Na 15.300 zračne udaljenosti od aerodroma smo opet letili kao što i letimo svaki vikend na toj livadi, zapravo u tom trenu smo bili zauzeti hranjenjem jer smo donijeli i ponešto pečenja da se počastimo. Zatim je neko govno u heliću letilo na 250-300m i kad nas je snimilo,promjenio je rutu leta i napravilo krug iznad nas na toj većoj visini i nakon par minuta sljedi poziv nesposobnog šefa kluba kojeg su alarmirali iz kontrole leta da tu ne smijemo letiti. Znači na 15km od piste nas jebu u zdrav mozak i kako čovik nebi popizdio. Kad se pogleda klasifikacija aerodroma onda je zadarski u "D" kategoriji koja znači zabranu leta na udaljenosti 10km ali u pristupnoj liniji od aerodroma. Postoji i kontrolirana zona koja obuhvaća skoro cijelo zadarsko zaleđe ali smo opet dosta udaljeni i mogli bi nesmetano letiti do 300 metara visine samo ekipa iz kluba ima neki deal s kontrolom i toliko su nesposobni za legalizirati nam livadu da je to žalosno.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #64
mozda su vas detektirali kao jedinu opasnosnost s kojom mogu izaci na kraj. ;D
mozda ste prikrivena opasnost. :D
a,mozda ste jedini na kome mogu demonstrirati silu. :(
podrska modelarima. ;)

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #65
Izgleda da ćete ubuduće sve manje i manje gledati i slušati Zadarske modelare jer imamo zabranu letenja u širokom Zadarskom području jer klub kao takav nije nikad imao modelarski aerodrom dok ovo gdje se letilo je bilo neslužbeno i u privatnom aranžmanu. Zadnji događaji su samo zaoštrili stanje i imamo potpunu zabranu bez mogućnosti ublažavanja situacije ili dobivanja odobrenja za letenje u ovom području. Područje pogodno za let je jednostavno predaleko i treba se naravno pomučiti urediti i dobiti lokalitet stoga mislim da se kao avio-modelar letač opraštam od vas a svoje modele stavljam u oglase. Jebem ti mater HDZ-ova bando nesposobna koja Zadarsko područje koje glasi kao turističko pretvaraš u vojnu zonu i gušiš za sve aktivnosti u zraku pa makar to bili i modelari na koje je krenuo linč. Heliće možda i ostavim jer ih lako dopremim bilo gdje i vozim pa makar ispred kuće.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #66
pisi kume onom smradu Kalmeti, to ti zemljak jebo ga Sanader, napravit cemo peticiju ko i ovi sindikati, Saragu saljemo na pregovore kod Jadranke
:D

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #67
Izgleda da ćete ubuduće sve manje i manje gledati i slušati Zadarske modelare jer imamo zabranu letenja u širokom Zadarskom području jer klub kao takav nije nikad imao modelarski aerodrom dok ovo gdje se letilo je bilo neslužbeno i u privatnom aranžmanu. Zadnji događaji su samo zaoštrili stanje i imamo potpunu zabranu bez mogućnosti ublažavanja situacije ili dobivanja odobrenja za letenje u ovom području. Područje pogodno za let je jednostavno predaleko i treba se naravno pomučiti urediti i dobiti lokalitet stoga mislim da se kao avio-modelar letač opraštam od vas a svoje modele stavljam u oglase. Jebem ti mater HDZ-ova bando nesposobna koja Zadarsko područje koje glasi kao turističko pretvaraš u vojnu zonu i gušiš za sve aktivnosti u zraku pa makar to bili i modelari na koje je krenuo linč. Heliće možda i ostavim jer ih lako dopremim bilo gdje i vozim pa makar ispred kuće.

imat ce te stalne probleme sve dotle dok ne osnujete cisti modelarski klub a tada imate puno pravo da od gradskih otaca trazite teren za letenje,
mi modelari smo od uvijek prirepak drugih sekcija u klubu koji nas gledaju kao veliku djecu koja se igraju,

mi smo to uradili i za pretsjednika vrbovali aktivnoga tada Majora u vojsci,
islo je kao namazano,
uostalom,imate dobar primjer Karlovca-Mreznica Air Force,
napravite Festu,pozovete radio i novine na osnivacku skupstinu a prethodno mjesec dana polijepita plakate po gradu sa pozivom na osnivacku skupstinu Modelarskog Aerokluba,

OBAVEZNO,na frekventnom mjestu aranzirati jedan Izlog,napuniti ga modelima,slikama i tekstovima,

nije to tesko samo sloga i netko tko ce potegnuti !!

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #68
samo sloga modelara spasava. ;D
 
CCMC

Odg: Večernji list:"Modelari prijavljeni zbog ometanja helihoptera"

Reply #69
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha... moram priznati kako sam se jako dobro i pošteno nasmijao čitajući vaše komentare... osobno, ne znam čiji je bolji... htio bih reći kako je moj tata u HDZ-u od početka i ima broj 11 u članskoj iskaznici... ni on ni itko od tih prvih 11 nije više u HDZ-u ili je, ali nikako aktivno... što ja volim reći, za mene su HDZ i SDP ruku pod ruku koji skupa kradu samo na različite načine... dosta o politici, problem je šireg kruga... žao mi je što ste ostali bez zemljišta sa vedrim nebom iznad njega za lagano i bezbrižno letenje... dali je to istio naj klub koji ima raketne modelare iz Zadra? nisu mi jasne neke stvari:
1. što pilot helikoptera skupa s njim, oboje u vlasništvu MORH-a, ima raditi van aerodromskog prostora za letenje? pa za Boga miloga, ima 15 kilometara samo za sebe(sigurno ne lete njih 10 u isto vrijeme)
 2. kako može pilot helikoptera donositi starcima/roditeljima helićem hranu(ili što to već jest na čakavskom)? zar ga nebi MORH trebao kontrolirati u svakom trenutku njegovog boravka u zraku? koliko se sjećam, on je na obuci za pilota helića u MORH-u, a ne za dostavljača hrane
 3. što pilot radi ispod 200-300 metara u zraku? namiguje curama? kako mu je uopće dozvoljeno prelijetanje iznad glava ljudi koji nisu u prostoru vojnog aerodroma?
ok, jasno mi je da je ovdje više od 3 pitanja, ali mi zbilja MORH nije jasan... zar oni imaju toliko vremena na poslu ili obuci da se idu kačiti sa jednom modelarskom jedrilicom? osobno mislim da gospodin Kalmeta i gospodin Vukelić, obojica ministri, prvi prometa, a drugi Obrane, trebaju i moraju javnosti(posebno modelarskoj) objasniti način na koji oni rade svoj posao(ako ga rade) te kako, gdje, s kim i zašto troše svoje radno vrijeme koje im ja osobno plačam kao i svi vi skupa samnom... kao i svi ovdje, slažem se da modelari nigdje u Hrvatskoj, Europi i svijetu (ni raketni ni zrakoplovni) ne smiju ugrožavati svoj ni tuđi život nekontroliranim ponašanjem i neprofesionalnošću jer za život ne postoji cijena... također se slažem da MORH treba na restauraciju i obnavljanje mnoguh resursa, sustava i razno-raznih pravila i zakona