Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 43478 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #1
nadam se da se i drugi pilot uspio spasiti.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #2
banana
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #3
potvrđeno da su oba pilota živa i na putu u bolnicu...

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #4
valda je protuzracna obrana stavila pravu municiju umjesto coraka....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #5
Pa nije to pola flote, imamo Pilatuse i Canadaire i Utve i svašta...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #7
Nemamo više Utve. Imamo Zlinove.
Pad ova dva Mig-a je moguće posljedica ne imanja trenažnog mlaznog aviona tipa Galeb.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #8
potvrđeno da su oba pilota živa i na putu u bolnicu...

To ja najvaznije u cijeloj ovoj njihovoj Igri !
da su Piloti ostali zivi,a sta da su pali na Grad,bilo koji ?
ovako mala Drzava pa niti ne treba takve Avione,
danas se ratuje Bespilotnim Avionima a sto smo se rijesili ove dvije "KANTE" nije bitno,
to je trebalo prodati Talibanima,
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #9
Ivane tada kada sam to napisao znalao se samo to da su piloti živi..nažalost pokazalo se da je na zemlji teško ranjena jedna ženska osoba koja je radila na svome polju dva kilometra od nesreće o čemu su kod nas izvještava....i kud mješaš talibane u ovu priču..ajd ti napravi malo veći Mig 15 pa ga daruj HRZ-u...to bi bila lijepa gesta od tebe iz daleke Amerike...
 
lp
 
Toni

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #10
Opasno je letjeti na Kordunu!
I sam sam imao priliku iskusiti.
Ali što je previše previše je!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #11
Ivane tada kada sam to napisao znalao se samo to da su piloti živi..nažalost pokazalo se da je na zemlji teško ranjena jedna ženska osoba koja je radila na svome polju dva kilometra od nesreće o čemu su kod nas izvještava....i kud mješaš talibane u ovu priču..ajd ti napravi malo veći Mig 15 pa ga daruj HRZ-u...to bi bila lijepa gesta od tebe iz daleke Amerike...
 
lp
 
Toni

TONI,
hocu da kazem da ti Avioni kostaju silne Pare a kakve danas koristi od toga,?
vremena su se u posljednjih 15 godina jako izmijenula i tako maloj Drazavi koja i onako muku muci da prezivi,
cemu to,

ALI,je li stvarno mislis da ce to biti interesanten 15
misljenja su podijeljena i sto mi ti preporucas, 15 ili 17 ???
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #12
potvrđeno da su oba pilota živa i na putu u bolnicu...
danas se ratuje Bespilotnim Avionima a sto smo se rijesili ove dvije "KANTE" nije bitno,
to je trebalo prodati Talibanima,
Iv

Dobro je da nije nitko smrtno stradao, jadna žena je nagrabusila slučajno i ne baš malo, valjda će bar ishoditi neku lovu kad je već nastradala. Samo nebi se začudio da umre od starosti prije nego sud bude gotov.
 
Ivek da se jednom i sa tobom složim. Trebalo je te sve avione prodati dok su još bili za nešto koliko toliko, odmah poslje rata i kupiti nešto prikladno našem zračnom prostoru i naravno novo.
 
Svi se sjećate kad je pilot poginuo pri padu miga u Čiću nedaleko od remontnog zavoda za iste i to u dvorištu obiteljske kuće.
Poginuo je samo pilot  a zabio se da su ga morali otkopavati da se dođe do aviona i tijela poginulog pilota.
 
Ako se ne varam i onda se spominjala dotrajalost, neimanje dijelova itd. A tome ima sad već.
 
To sad nije za prodaju nikom nego talibanima, bar bi nam ameri čestitali kad bi se oni tak rušili sami od sebe.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #13

TONI,
hocu da kazem da ti Avioni kostaju silne Pare a kakve danas koristi od toga,?
vremena su se u posljednjih 15 godina jako izmijenula i tako maloj Drazavi koja i onako muku muci da prezivi,
cemu to,


I ovo si u pravu, na tako malom prostoru nije naodmet razmisliti o bespilotnim letjelicama ali kako smo u članstvu NATO saveza kvragu trebamo i nekoliko modernih aviona, zamislite da se to dogodilo na nekoj zajedničkoj vježbi sa nekom drugom zemljom.
 
Sramota bi bila sparkati te stare kante i da su u bespijekornom stanju a kud ovak dotrajale i ishabane.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #14
Ivane,
 
kada sam vidio danas tu vijest iskreno stislo me odmah oko srca...prvo sam pomislio na ljude i u zraku i na zemlji...prva misao je bila samo da nema mrtvih..nažalost žena je teško stradala i pitanje je hoće li joj uspjeti spasiti ruku...onda mi je žao iskreno i naših kanta, premda su kante naše su pa mi ih je isto tako žao..na stranu politika i ovakva i onakva, vođenje države na ovaj ili onaj način.... vojna tehnika košta koliko košta no košta te više ili previše ako je nemaš a onaj koji te buba po glavi ima...točno kažeš da se vremena mijenjaju i te je migove odavno trebalo zamijeniti i da je bilo pameti to bi se davno i napravilo...iskreno više bi volio u budućnosti da nam nebo štite naši piloti nego da za to plaćamo Talijane, Mađare ili neke druge - svejedno....
 
Što se tiče Miga 15 on je jedan od mojih favorita. Čak se bavim mišlju da naručim jedan HET Mig 15 za 70 mm turbinu. No, FlyFly uskoro izlazi sa svojim za 90 mm turbinu tako da će to biti lijepi komad stiropora. Sviđa mi se jer lijepo i stabilno leti. Mogu ga jednostavno uhvatiti za trup i baciti rukom u obje verzije 70 i 90 mm. Raspon je kod oba konkretan tako da ih se lako uočava na nebu. Mig 17 mi kao i tebi ima previše strelasta krila što mi se ne sviđa.
Između 15 i 17 ja bi se osobno odlučio za 15.
 
lp
 
Toni