Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 43476 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #15
Ivane,
 
kada sam vidio danas tu vijest iskreno stislo me odmah oko srca...prvo sam pomislio na ljude i u zraku i na zemlji...prva misao je bila samo da nema mrtvih..nažalost žena je teško stradala i pitanje je hoće li joj uspjeti spasiti ruku...onda mi je žao iskreno i naših kanta, premda su kante naše su pa mi ih je isto tako žao..na stranu politika i ovakva i onakva, vođenje države na ovaj ili onaj način.... vojna tehnika košta koliko košta no košta te više ili previše ako je nemaš a onaj koji te buba po glavi ima...točno kažeš da se vremena mijenjaju i te je migove odavno trebalo zamijeniti i da je bilo pameti to bi se davno i napravilo...iskreno više bi volio u budućnosti da nam nebo štite naši piloti nego da za to plaćamo Talijane, Mađare ili neke druge - svejedno....
 
Što se tiče Miga 15 on je jedan od mojih favorita. Čak se bavim mišlju da naručim jedan HET Mig 15 za 70 mm turbinu. No, FlyFly uskoro izlazi sa svojim za 90 mm turbinu tako da će to biti lijepi komad stiropora. Sviđa mi se jer lijepo i stabilno leti. Mogu ga jednostavno uhvatiti za trup i baciti rukom u obje verzije 70 i 90 mm. Raspon je kod oba konkretan tako da ih se lako uočava na nebu. Mig 17 mi kao i tebi ima previše strelasta krila što mi se ne sviđa.
Između 15 i 17 ja bi se osobno odlučio za 15.
 
lp
 
Toni

hvala Toni,
ja ipak ostajem kod 15-stice
on je moja stara ljubav i tek sada sam u mogucnosti da uradim to o cemu godinama sanjam, u njemackoj sam imao i suvise posla i nisam mogao da ga uradim,
ovdje Ure drugacije tikaju i za kratko ce opremanje radione da bude privedeno kraju a Zima je pravo vrijeme za gradnju,
Trup cu raditi od Ureola i naravno sve operacije u Slikama,
pozdrav,
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #16
a nama kao trebaju avioni....
slovenci nas nebuju napali iz zraka ....
sa srbima smo dobri i oni nas nebuju skoro napadali...
a  svi ostali ionak bi nas zgromili prije nego bi digli u zrak bilo kakav vijun.....


bolje da za te pare izgrade vrtice i škole i koju tvornicu
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #17
Marijom: avioni nam trebaju. Iz istog razloga iz kojih nam trebaju modeli. Jer ih volimo.
I zato jer oni podižu tehnološki nivo u industriji.
I zato jer uz kupovinu novih ide offset od bar 100% koji će zaposliti nešto industrije umjesto da se ista ugasi a radnici završe na socijalnoj pomoći.
I zato jer je to jeftinije nego plaćati talijanima ili mađarima (koji su imali/imaju teritorijalne pretenzije).
I zato jer bi ja mogao ostati bez posla ako ih ne kupimo ... itd ...
Što se tiče održavanja Mig-ova mogu reći da ako nisu 100% ispravni onda nisu u letnom stanju i pilot neće i ne smije s takvim letiti. Greške su naravno uvijek moguće.
Istraga će valjda pokazati što se desilo. Sva sreća pa ima i drugih svjedoka osim pilota.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #18
Prema najnovijoj Vijesti,
pali su jer se kod jednoga otkinuo DIO ??
i pogodio drugoga,
cega i sta se jos ne zna,ili zna ?

OVO JE DRUGI puta da jedan Hrvatski MIG gubi Dio ?
taj prvi puta je izgubljeni Dio pao u Polje !

savjesni Mehanicari ????
ili KVALITET Aviona,
to koliko ja znam.

Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #19
Iz ove nesreće se može zaključiti da je najznačajniji sustav borbenog aviona izbacivo sjedalo. U ovom slučaju Zvezda KM-1M. I dobro se servisira. I nema govora o lomljenju kralježnice kod ruskih sjedala.
http://www.zvezda-npp.ru/english/05.htm
Da ne kažete da preferirem ruse:
http://www.martin-baker.co.uk/home.aspx
Obratite pažnju na brojčanik.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #20
Marijom: avioni nam trebaju. Iz istog razloga iz kojih nam trebaju modeli. Jer ih volimo.
I zato jer oni podižu tehnološki nivo u industriji.
I zato jer uz kupovinu novih ide offset od bar 100% koji će zaposliti nešto industrije umjesto da se ista ugasi a radnici završe na socijalnoj pomoći.
I zato jer je to jeftinije nego plaćati talijanima ili mađarima (koji su imali/imaju teritorijalne pretenzije).
I zato jer bi ja mogao ostati bez posla ako ih ne kupimo ... itd ...
Što se tiče održavanja Mig-ova mogu reći da ako nisu 100% ispravni onda nisu u letnom stanju i pilot neće i ne smije s takvim letiti. Greške su naravno uvijek moguće.
Istraga će valjda pokazati što se desilo. Sva sreća pa ima i drugih svjedoka osim pilota.

Pozdrav


apsolutno se slažem s tobom u svemu osim u zadnjem... osobno znam da se MiG-21  remontira po procesu(nekad i van njega, dakle, nakon dužeg vremenskog razdoblja), ali sa pogrešnim ili čak dotrajalim dijelovima... nažalost, to je tako i MORH niti itko drugi od toga bježati ne može...

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #21
sva sreća i hvala Bogu, žena koja je na zemlji stradala je dobro... jedva su joj spasili ruku, a liječnici se nadaju da će što skorije početi sa gibanjem i radom ruke... što se tiče naše lijepe, korisne vojne zračne flote... kad znaš da si svoj na svome i ne moraš nikome polagati račune za svoje ponašanje u svom zračnom prostoru, to je super... naravno, MiG-ove je trebalo odavno otpisati(koliko se sjećam, govorilo se da su trebali biti u muzeju još prije 10-tak godina, a to se govorilo prije 3 godine, matematički, prije 13 godina) i kupiti nove, kvalitetne avione... danas je došao lijepi, korisni, elegantni Gripen koji Amerima i Rusima maže oči... nama ne treba više nego on... taman da pokriju cijeli zračni prostor Hrvatske i još malo viška(čisto da se nađe)... ima jedan motor, jednočlanu posadu(ako nije školski), lako se upravlja, još lakše se održava(doslovce bez mrlja, fleka i ostaloga pa ti žena neće kvocati što imaš svakakvu uniformu(šala-mala)), ima najmanju metražu prilikom polijetanja i nešto veću prilikom slijetanja... Šveđani ga doslovce drže u šumi i slijeću na lokalnu cestu jer im više ni ne treba... Ameri su preskupi(nudi stari Falcon i još ga moraš plaćati), Rusi su Rusi(super, divno i krasno, al' je Rus Rus), Francuzi imaju super ponudu, ali isto traže masnu lovu... ako kupimo Gripena, imamo i 4 stealth razarača... čuj, ako zatreba, nek imamo... da, cijena se ne povećava, razarači su na poklon... sve je super, samo nam treba nova zračna flota jer je ova dotrajala, a i zašto plačati drugima da te čuvaju, a sposoban si i sam... što se tiče recesije i krize koja nas je pogodila... to je izlika da nas se još više pokrade... ako bude kunica i eurića, možda bi trebalo kupiti koju laku protuoklopnu topovnjaču jer nemamo nijednu... ali, o tom-po tom... da nam trebaju vojni mlazni avioni, trebaju... i to na duže vrijeme... a SAAB i Gripen se nude za kikiriki

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #22
MAVERICK !
lijepo ti to pises,milina te citati,

je li mi znas reci koliko Vojnika imaju susjedi Slovenci ???
koliko vojnih Aviona ???

a mi smo zemlja koja NEMA Para za mnogo vaznije i od zivotne vaznosti stvari,
gladnih vise nego sitih u lijepoj nasoj kojom se dicimo jos samo da se spustimo na Zemlju i pocnemo raditi po ugledu na pametnije od nas.
Galamimo na Srbiju a je li znas koliko Hrvatskih Auta ide da kupuju Hranu u Srbiju ?

VLADA nama niti jedna ne valja niti ce nekada valjati,

MAVERICK, gradit ce mo bespilotne i tu ti ne treba ni Aerodrom a zaposlit ce mo modelarski svijet,
ajde smisli nesto jeftinije.
poz.  Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #23
Bespilotne su letjelice u ovom trenutku dalje od našeg budžeta nego pilotirane vojne letjelice. Još su u eksperimentalnoj fazi i tamo gdje su korištene korištene su pokazno da se vidi da se eto i to može.
I barem će 3 godine nakon ulaska u redovnu upotrebu biti na spisku opreme koja se ne prodaje bilo kome.
A nešto mi se čini da neće biti jeftinije od npr. gripena.
A tada će i gripeni biti za otpis. Dakle bespilotne su za ZF.
Što se remonta migova tiče, većini je produžen resurs vremenski za 10g više neko je proizvođač to prvotno predvidio. Napominjem da su i iz mikojana nudili remont i upgrade ali puno opširniji i skuplji nego rumunji, ali ipak na istim tim avionima, znači i oni su bili spremni produžiti resurs, a dobro su znali koliko koji ima naleta.
E sad kako su rumunji izveli remont je druga priča. Da su ugrađivali dijelove koji su stajali ko zna koliko u skladištu pa su onda površno provjereni i ofarbani završavali na avionu ... to tek treba provjeriti, a to bi bila zadaća povjerenstva koje će istražiti ovaj slučaj.
O tome kakva je vlada razmišljam obično prije izbora, ako razmišljam prije nego mogu djelovati onda se samo sekiram.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #24
Marijom: avioni nam trebaju. Iz istog razloga iz kojih nam trebaju modeli. Jer ih volimo.
I zato jer oni podižu tehnološki nivo u industriji.
I zato jer uz kupovinu novih ide offset od bar 100% koji će zaposliti nešto industrije umjesto da se ista ugasi a radnici završe na socijalnoj pomoći.
I zato jer je to jeftinije nego plaćati talijanima ili mađarima (koji su imali/imaju teritorijalne pretenzije).
I zato jer bi ja mogao ostati bez posla ako ih ne kupimo ... itd ...
Što se tiče održavanja Mig-ova mogu reći da ako nisu 100% ispravni onda nisu u letnom stanju i pilot neće i ne smije s takvim letiti. Greške su naravno uvijek moguće.
Istraga će valjda pokazati što se desilo. Sva sreća pa ima i drugih svjedoka osim pilota.

Pozdrav


koliko bi mi to aviona trebali kupiti da se obranimo od talijana ili mađara ?




imali smo rat sa jednom ad naj jaci armija svijeta '91 pa znamo kako je završilo...
super je potrošiti brdo love da bi imali par skupih igracki a ostatak industrije/privrede  nije bitan...


možda da kupimo i koji nosac aviona usput ... možda dadu popust
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #25
ne znam u kojim bi snovima jna bila jedna od najjacih armija svijeta? mozda po broju sinjela koje su izjeli moljci ;)

to je bila jugo propaganda, a poslije je i nama dobro dosla za podizanje morala u stilu: "krsimo trecu armiju europe" iako je to daleko od istine. prije bih rekao da je jna bila izmedju 10-15 sile u europi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #26
Ivane, ja znam da je to što sam ja rekao lijepo, divno i krasno… ja samo želim da se osiguramo na duže vrijeme jer jako dobro znam povijest i znam koliko nas susjedi vole(što zbog Dalmacije, što zbog Slavonije) i ne želim da bude “ joj, zašto nismo…“ jer će tada biti kasno…

znam da galamimo na Srbiju i znam da se ide kupovati tamo jer je ovdje skuplje, ali se ipak više ide u BiH… isto tako znam da je hrvatski državljanin i građanin tamo kralj jer vole i poštuju Hrvate… tako je u Mitrovici, Novom Sadu, Šidu, možda u Kikindi dok oni posije Zemuna i Beograda,  u Šumadiji, ne mogu organski podnijeti hrvatsko ime ili prezime… bio sam tamo na Svjetskom pa znam…

 dalje, u NATO-u smo… ako ćeš ti slati sebe i svoju letjelicu na bojište, svaka čast… ako bude tako, ja ću ušutiti i tebi stisnuti ruku i poželjeti sreću… NATO, SAD i Rusija još uvijek samo istražuju takve letjelice… zasad je Predator najkorisniji, a skup kao dragi kamen(doslovce… pročitao sam cjenik i skoro pao na dupe)…

 ne znam koliko Slovenija ima vojnika(imaju desetinu nego mi, bar mislim), ali znam da nemaju mlazne avione jer doslovce prelete slovenski zračni prostor… zato imaju Pilatuse… oni nam nisu jedini susjedi… da jesu, kao španjolci portugalcima, bilo bi drugačije…
 što se tiče toga da nemamo para(kuna), to si u pravu i to mi je jako žao… ja sam jedan od tih koji krpa zakrpe i to ako ih ima… da ima više gladnih nego sitih, ima, ali to treba zahvaliti nekim drugim ljudima, a ne meni ili tebi… Vlada kao Vlada ne valja jer su ukusi i pogledi na stvari drugačije… ok, trenutačno se svi slažemo da u zadnjih 15 godina nijedna Vlada nije valjala, ali ne mogu reći da neće valjati… samo (znam da je to samo veliko kao kuća, ali opcija ipak postoji) trebaju doći ljudi iz struke na ministarska mjesta(oni koji znaju posao) i jedan pošteni pučanin ili građanin na mjesto premijera koji neće krasti(ima takvih ljudi, ja prvi, samo im nije dopušteno da budu pošteni)… što se tiče gradnje jedrilica… ja sam prvi za nešto takvo…  samo ne želim da to bude jedina opcija…

 ispravi me ako sam u krivu, ali bespilotna letjelica služi da ide duboko u neprijateljski teritorij i izviđa ili gađa neprijateljske postrojbe i objekte na zemlji… što je sa ptičicama iz zraka? Vjeruj mi, Bog ga zaustaviti neće… uostalom, zašto ne bi naši domaći piloti radili svoj posao u svojoj zemlji i za svoju zemlju? Ja samo znam da nam mlazni avioni trebaju da u svakom trenutku mogu pokriti zračni prostor Hrvatske sa dosta, ali ne previše naoružanja… što se tiče bespilotnih jedrilica, kao što sam rekao, ja sam za to… zašto ne bi bio kompromis pa da kupimo Gripene i istraživati jedrilice upravljive sa zemlje? Ja sam spreman, kao i većina, ako ne svi, raditi na takvom projektu… sve je pitanje dobre volje… da ne govorim da mi modelari imamo jako dobru kralježnicu u svemu tome i lako stvaramo i realiziramo ideje… pitanje je dali mili i dragi MORH ima obraza popustiti nama malima da se time bavimo jer većinu svega toga obavljaju vojske raznih zemalja svijeta… ponavljam, ja sam za kompromis jer smatram da su naša tri mišljenja u pravu… pitanje je točke gledišta…  za kraj, nisam htio ulaziti u raspravu oko remonta MiG-a… samo sam htio reći ono što ja osobno znam… isto tako znam da Povjerenstvo ne radi previše svoj posao, na žalost svih nas i pilota u zraku… 


Marijom, ne moramo se braniti od Talijana ili Mađara jer nismo u svađi(koliko je meni poznato)… inače, u planu je uzeti 12 aviona… 8 za jednočlanu posadu i 4 za dvočlanu posadu(školski koji po potrebi može vojno djelovati)…što se tiče rata sa 3. najjačom vojskom Europe i 5. najjačom vojskom svijeta… nećemo u to ulaziti jer znamo da smo iz zgazili… isto tako znamo da je to ostvareno njihovom neprofesionalnošću i bahaćenjem… bilo bi previše stavljati državu na kocku da vidimo dali su opet takvi… što se tiče par skupih igrački, trebaju, ali ne tipa Falcon ili Fulcrum nego tipa Gripen(jeftin, a jednako kvalitetan, ako ne i bolji)… pošto se ne bi kupilo odmah nego bi išlo na rate za poljoprivredu, gospodarstvo i ostalo ima… pitanje je tko i kako će se Vlada izvlačiti na te avione ako bude krala… Vlada *** kupila avione, a mi sada nemamo za kruh(a kradu i žale se jer ne mogu još više)… što se tiče Nosača… kao malome mi je to palo na pamet, ali sada kada sam odrastao shvatio sam da bi to bila budalaština i da bi se grad doslovce nasukao na kopno… a da stealth razarače dijele za kikiriki ako kupimo Gripene, dijele

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #27
ne znam u kojim bi snovima jna bila jedna od najjacih armija svijeta? mozda po broju sinjela koje su izjeli moljci ;)

to je bila jugo propaganda, a poslije je i nama dobro dosla za podizanje morala u stilu: "krsimo trecu armiju europe" iako je to daleko od istine. prije bih rekao da je jna bila izmedju 10-15 sile u europi.

nije istina... zbilja su bili 3. armija u Europi i 5.(ako se ne varam) u svijetu... u to sve se ubrajaju ljudstvo, logistika, broj zračne potpore, PZO, broj kopnene vojske, broj mornarice i dalje kak to već ide... JNA je bila iza Njemačke i Francuske(ako se ne varam) i ispred Italije, Španjolske, Švedske i ostale kompe... u svijetu su prvi dvoje bili Ameri i Rusi(iako bi ih ja oboje stavio na 1. mjestu) pa ovih dvoje iz Europe, Kina pa onda JNA... možda i najvjerojatnije nisam dobro svrstao sve, ali JNA definitivno nije bila 10.-15. po spisku iliti redu

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #28
povlacim se iz teme ....


prošao sam rat i znam što je bila JNA ....


politika me ne zanima vec samo posao i kruh.


s obzirom da nažalost stalno radim u privatnom sektoru i firme propadaju i mijenjam ih i ne znam kaj bude sutra ..., imam dijete koje nema gdje u vrtic a u školu cu je morati voziti par kilometara jer ova koja je blizu nema mjesta i rade u 3 smjene pogađa me trošenje miliona na gluposti.


Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #29
povlacim se iz teme ....


prošao sam rat i znam što je bila JNA ....


politika me ne zanima vec samo posao i kruh.


s obzirom da nažalost stalno radim u privatnom sektoru i firme propadaju i mijenjam ih i ne znam kaj bude sutra ..., imam dijete koje nema gdje u vrtic a u školu cu je morati voziti par kilometara jer ova koja je blizu nema mjesta i rade u 3 smjene pogađa me trošenje miliona na gluposti.


oko prvoga nebi htio ulaziti u rasprave jer znam da neke stvari ne smijem govoriti tako da šutim na vrijeme

oko drugoga se svi slažemo

što se tiče trećega, ja ne radim nigdje, tražim posao, ali ga naći ne mogu... zasad je tako i nadam se da neće potrajati duže jer je i ovo previše... što se tiče trošenja miliona na gluposti... gluposti su ako su ti susjedi fini, pristojni, dobronamjerni i cool... ali ako su lopovi i vucibatine koje štete tebi i tvojoj kući, mislim da je vrijeme da nabaviš psa koji će ti kuću čuvati... tako je i s ovim