Skip to main content

Topic: LiPo i opasnosti koje sobom nosi! (Read 24565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #60
to kak je on punio batke ne mora biti razlog požara..
u blizi te koja se punila .... lako je moga završiti neka koja se oštetila a da nitko nije primjetio kad ju je stavljao u auto.


naravno da postoje sigurnosna pravila i da ih se treba držati.... i kažem da je ovo opomena za sve druge i nes je platio tu opomenu ....


i dalje stojim iza svoje izjave da ne moramo čovjeka sada dodatno rastezati i lupati po ušima...


Pa kaj ga rasežeš onda. To kaj je pogriješio pogrješio je isto kako i drugi griješe. Samo se njemu dogodio najcrnji scenario.
U ovoj temi se ne piše o njemu nego o načinu punjenja baterija, možda ti je promaklo.
Naslov teme je "LiPo i opasnosti koje sobom nosi" a kak je nedavno Nes imao gorko iskustvo sa LiPo i on je spomenut i događaj u VŽ kao primjer ili pouka drugima.
Znam da ti voliš naučnu fantastiku ali nije vjerojatno bilo ovo ili ono kad je čovjek sam rekao kaj je bilo.
I od kud si ti sad baš zapeo na Nes-a i to kaj mu se dogodilo u VŽ??? Kaj si se na njega namjerio?
Napiši rađe kaj misliš kak je pametnije puniti batke i kak bi druge savjetovao da ih pune ili čkomi, rađe nego kaj filozofiraš i lupaš praznu slamu.

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #61
Ja kad sam pisao ove postove u nijednom trenutku nisam pomislio na Nesquicka
MAK Zapad

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #62
Ma dajte ljudi pa nismo balanser za baterije.  :D ;D :D ;D
svaka čast :)

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #63
istina sada kad ponovno pročitam temu vidim da nema apsolutno nikakve veze sa sa NES i sa VŽ i sa punjenjem batki bez balance  da je sve ovo slučajno nastalo


za mene je tema gotova.... stavljam je na ignor pa možete koliko vas volja
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #64
@Marijo a kaj tebe baca. Jasno da je spomenut Nes i Varaždin, pa to se događalo ovih dana
Evo kako je autor teme započeo.
Stavio naslov teme " LiPo i opasnosti koje sobom nosi! " pa se obrati sljedećim riječima modelarima u Kroatiji jer on živi u demokratskom društvu i svaki dan nas uči iz svog preogromnog iskustva i iz iskustva drugih modelara iz dalekog svijeta.

Zao mi je da ne mogu ovdje uplodati Text niti Sliku
pa bih vas molio da skoknete do RCM i pod naslovom VARAZDIN procitate sto moze LiPo da napravi!

Ne punite LiPo svaki puta sa Balanserom.
jos jednom da napomenem i ako je moja tvrdnja za mnoge neispravna ali VANI je ovako kako vam savjetujem.

dovoljno je svaki treci ili cetvrti puta.

Napominjem,to je samo na Bazi moga iskustva i velikog broja Modelara van Kroatije !
Poz.Iv

p.s. Sam tok kako je doslo do zapaljenja mozete i ovdje procitati ali u Clanku koga pise moj najbolji Pajdas treba procitati Pasus u kome je tvrdnja da ne treba svako punjenje raditi sa Balanserom potkrepljena je konkretnim Podatcima a ne samo mojom tvrdnjom koju iznosim.

Pa se u textu prvo pravi malo mutav kao bio je na RCM-u a nije vidio ovdje o čemu se piše cijeli dan, osim toga tamo je link na FF gdje je tema "Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin"
Znači FF mu je promaknuo a na forumu gdje je to čitao za više info stavljen je link na FF na kojem je on stalno i nije kao znao o čemu se radi, koji manipulator.
Nadalje savjet iz dalekog svijeta " Ne punite LiPo svaki puta sa Balanserom" koji je stari iskusni znalac i prenio nama u želji da nas savjetuje i pouči.
Pa piše da je to savjet i njegovog pajdaša makar to nisam uspio pronaći.

Ovu temu treba brisati.

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #65
osobno koristim lipo i balansiram ih e sad mozemo mi raspravljati o ovoj temi koliko god zelimo i dalje ce jendni balansirati a drugi nece
svako me se moze desiti pizdari.... treba samo raditi na tome da se to nedesava cesto
pri mojoj zadnjoj nardudjbi lipo dobio sam besplatno kutiju za cuvanje ( imaju manje i vece ) i opremu za rukovatelja punjenja ( postoji vise kombinacija ) ima cak kutija sa automatskim gasenjem plamena ;)
[attachimg=1] kutija veceg kapaciteta
[attachimg=2] oprema za rukovatelja
[attachimg=3] kutija sa automatskim sustavom gasenja
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #66
ajde da ju brišemo....
idem probuditi admina
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #67
Mislim da glavni Problem nije sa ili bez balansiranja,

daleko vaznije je obezbijediti mjesto na kome se puni ako bi doslo do zapaljenja da steta bude minimalna,
ustvari da je ne bude,

nitko ne garantuje da se na Balansu ne moze zapaliti ako se i prilikom leta u Modelu zapali sto znaci da je LiPo nepredvidiv i ne treba mu vjerovati!
ja nikada ne punim sa Auto Akumulatora,samo kod Kuce i preko Ispravljaca 12V za koga nisam gledao koliko kosta prilikom kupovine istoga,
zelio bi da bas za ovaj slucaj Diogen kaze svoju,nakon voznje Autom od par Sati i njegov Akumulator skupi vise od 12V,ne vjerujem da to nije vazno ?

Punim obicno bez balansa i ponekad vise zbog provjere stavim na balans i nakon minut-dva mi zapipsa sto mi je dovoljan znak da je pun.

Ne vjerujem da bi Graupner,Robbe i jos neki drugi Modelarski velikani prodavali Smece a da su ove lijepe male jednostavne Spravice dobre,
u to sam se uvjerio koristenjem istih kroz protekle 4 Godine pa ne vidim razloga da se kao Pijan Plota drzim samo Balansera,

Za g, Belovica i jos druge Takmicare mi je jasno da im je svaki mV vazan sto za mene vec odavno nije pa razumijem da takvi za svaki Ciklus Punjenja koriste Balans.

Koliko daleko ide Trgovacka Masta pokazuje slijedeci noviji Gag,
Koferi za cuvanje Batki u koje su ugradjeni posebni Akumulatori  da bi davali Struju i Koferi bili pod stalnom temperaturom kako bi se u Batkama sprijecili
unutarnji gubitci Struje ?
poznato je da LiPo gubi samo ca. 5% na Kapacitetu vremenom.

Ako su me pojedini shvatili da zelim prikazati prednost punjenja bez Balansa u odnosu na Balans,
ne to nisam,
zelim samo prikazati moje 4-godisnje iskustvo, moje i jos drugih oko mene.

Poz.Iv


Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #68
@Marijo a kaj tebe baca. Jasno da je spomenut Nes i Varaždin, pa to se događalo ovih dana
Evo kako je autor teme započeo.
Stavio naslov teme " LiPo i opasnosti koje sobom nosi! " pa se obrati sljedećim riječima modelarima u Kroatiji jer on živi u demokratskom društvu i svaki dan nas uči iz svog preogromnog iskustva i iz iskustva drugih modelara iz dalekog svijeta.

Zao mi je da ne mogu ovdje uplodati Text niti Sliku
pa bih vas molio da skoknete do RCM i pod naslovom VARAZDIN procitate sto moze LiPo da napravi!

Ne punite LiPo svaki puta sa Balanserom.
jos jednom da napomenem i ako je moja tvrdnja za mnoge neispravna ali VANI je ovako kako vam savjetujem.

dovoljno je svaki treci ili cetvrti puta.

Napominjem,to je samo na Bazi moga iskustva i velikog broja Modelara van Kroatije !
Poz.Iv

p.s. Sam tok kako je doslo do zapaljenja mozete i ovdje procitati ali u Clanku koga pise moj najbolji Pajdas treba procitati Pasus u kome je tvrdnja da ne treba svako punjenje raditi sa Balanserom potkrepljena je konkretnim Podatcima a ne samo mojom tvrdnjom koju iznosim.

Pa se u textu prvo pravi malo mutav kao bio je na RCM-u a nije vidio ovdje o čemu se piše cijeli dan, osim toga tamo je link na FF gdje je tema "Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin"
Znači FF mu je promaknuo a na forumu gdje je to čitao za više info stavljen je link na FF na kojem je on stalno i nije kao znao o čemu se radi, koji manipulator.
Nadalje savjet iz dalekog svijeta " Ne punite LiPo svaki puta sa Balanserom" koji je stari iskusni znalac i prenio nama u želji da nas savjetuje i pouči.
Pa piše da je to savjet i njegovog pajdaša makar to nisam uspio pronaći.

Ovu temu treba brisati.


ZAC !
Nista ne TREBA BRISATI,
zasto ??

ali ZAC - PALAMUDIS     - ga i Ti !

Debeli Pozz. Iv

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #69
uf,, ovdje isti q.** kao u saboru..  ;D prebacim na HRT2 , **lud zbunjenog, prebacim na flyfreak.. ne znaš tko pije tko plaća..  ;D

nego.. hoće li netko pametan ispričati da li je moguće da se ono par stranica ranije dogodi na bateriji tipa Xs Nparallel.  3sp2 itd..

I druga stvar.. bilo bi fino da netko opiše šta se događa unutar napuhnute batke - tkz. žabe.
Kemijski proces i učinak na pregrijane vožnje ... čupanje više C nego što batka može.. znači npr.. vožnja 3S 15C tamo gdje treba biti 3S25C,
ova prva po papirima to kao može kao peak discarge..

I na kraju anketa koliko nas ima žabe na punjaču?

1 Žabu,
više od 2
sve
niti jednu

eto..

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #70
ivek, to balansiranje tj. nebalansiranje te samo u nevolje dovodi :)

ako se ne varam sa rcp-a si otisao bas radi teme s balansiranjem...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #71
ivek, to balansiranje tj. nebalansiranje te samo u nevolje dovodi :)

ako se ne varam sa rcp-a si otisao bas radi teme s balansiranjem...

NEEEEEEEEEEEE, ne zbog toga,

tamo je moj najbolji Pajdas,
Pajdas sa Atestom ?

i sada mu je Bogecu izgorio Auto,
dobro je da je on tamo a ja ovdje pa se dopunjujemo.

Poz. Iv

Odg: LiPo i opasnosti koje sobom nosi!

Reply #72
Ajmo ovo lockati, a ozbiljne postove premjestam u  temu u odgovarajucem podforumu...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24