Skip to main content

Topic: Nik i RC  (Read 23394 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nik i RC

Reply #15
Žac,
 
čini mi se da upravo na kućnoj upotrebi radi Soljačić i da bi kroz, koliko je barem osobno najavio, dvije do tri godine mogli mobitele i manje potrošaće upravo puniti bežićno.
 
lp
Toni
 
Već dugo on radi na tome. Nisam pratio ima što novog od njega ali i on je zapeo na tih desetak metara.
Tesla je jedini uspio uplaliti lampe na nekih neznam više točno koliko km ali su i neki u kućama skoro zasvijetlili kad su se primili za metalne predmete. Zato je preselio lab u pustaru gdje nema naselja u blizini.
Znači velika količina energije na velike daljine ne funkcionira.

Cigani su se u Novom Sadu snasli i ako ne znaju za Teslu,

podigli su svoje Satore u blizini Antene Radio Novi Sad i imaju dan i noc sijalice koje svijetle naravno besplatno sve dok ih Policija nije podigla odatle.
Pozz. Iv

Odg: Nik i RC

Reply #16

[/quote]

Cigani su se u Novom Sadu snasli i ako ne znaju za Teslu,

podigli su svoje Satore u blizini Antene Radio Novi Sad i imaju dan i noc sijalice koje svijetle naravno besplatno sve dok ih Policija nije podigla odatle.
Pozz. Iv
[/quote]
 :D :D :D :D :D

ajde još samo da pitam dali zna netko nešto o takozvanom "teslinom pismu " koje je navodno trebalo biti otvreno 2010 godine , jer je on tako hito ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nik i RC

Reply #17
Evo nešto zanimljivo.
Tesla je pisao  za ugledni New York Times, a verziju svog teksta prenesenu u časopisu  Porges predstavio je na manifestaciji u New Yorku nazvanoj ”108 godina  futurizma”’.

Evo tog Teslinog teksta u cijelosti, onako kako je prenesen  u Popular Mechanicsu:

”Praktična primjena revolucionarnih načela bežičnog  umijeća tek je počela. Ono što će u budućnosti biti postignuto teško je i  shvatiti.

To zapanjujuće proročanstvo, izriče g. Nikola Tesla. Govoreći o  korištenju bežičnog prijenosa u bliskoj budućnosti on je rekao: Pažnju svijeta  privukao je i zadržao bežični telegraf, a to je tek vrlo primitivno korištenje  te vještine. Do sada su korišteni samo električni valovi, koje je vrlo brzo  oslabio njihov prolaz kroz zrak. Moguće je, međutim, prenijeti električne struje  ogromne jačine tisućama milja, ne umanjujući njihovu energiju. To nije nikakva  teorija, već istina dokazana brojnim pokusima u praksi. Uskoro će biti moguće  prenositi bežične poruke širom svijeta toliko jednostavno da će svaki pojedinac  moći nositi vlastiti aparat i njime rukovati. Bežični prijenos struje preko  oceana, naprimjer, očito otvara cijelu novu eru u razvitku  mehanike.

Uskoro će biti moguće, naprimjer, da poslovni čovjek u New  Yorku diktira upute koje će se istog trena otipkane pojaviti u Londonu ili  negdje drugdje. Moći će sjedeći za svojim stolom razgovarati s bilo kojim  telefonskim pretplatnikom u svijetu. Bit će potrebno samo nositi instrument  pristupačne cijene ne veći od sata, koji će svojem nositelju omogućiti da čuje  bilo gdje na moru ili kopnu na udaljenosti od tisuća milja. Moći će se slušati  ili slati govor ili glazba u najudaljenije krajeve svijeta. Milijunima takvih  instrumenata moći će se upravljati iz jedne jedine postaje. Tako će biti krajnje  jednostavno najudaljenije krajeve svijeta održavati u međusobnom kontaktu.  Pjesma nekog velikog pjevača, propovijed velikog proroka, predavanje znalca  znanosti tako će moći biti preneseni publici raštrkanoj širom  svijeta.

Još bitniji od toga, međutim, bit će prijenos struje bez žica na  velike udaljenosti. Radio sam pokuse s modelom broda koji pokreće električna  energija prenesena bez žica i rezultati su zapanjujući. Moguće je, ustanovio  sam, u potpunosti kontrolirati kretanje broda iz središnje postaje bez  električnih veza bilo kakve vrste. Ono što je učinjeno s malenim brodom na maloj  površini vode na kraju će biti učinjeno i s najvećim parobrodima na bilo kojoj  udaljenosti od kopna. Drugim riječima, prekooceanski brod može preko Atlantskog  oceana velikom brzinom pokretati energija usmjerena iz bežične postaje na obali.  Možemo s čvrstim uvjerenjem očekivati da će za nekoliko godina mnoga čuda o  kojima ni ne sanjamo postati svakodnevica”.

Pročitaj više:  http://www.dernek.ba/blog/2349145/MirSaD33/tesla-je-1909-godine-pisao-o-mobitelima-i-internetu-#ixzz1rSaSJ6an

Odg: Nik i RC

Reply #18
Postojao je primjerak Teslinog dnevnika dok je intezivno koristio visokonaponske visokofrekventne struje i radio na preijenosu bežićne energije.
Naravno bio je i gradskoj knjižnici prevedeni,cenzurirani primjerak koji sam svejedno mogao čitati samo u gradskoj knjižnici uz predhodnu najavu dan prije
da ga izvade iz sefa.Može se tu pročitati zanimljivih stavari bez obzira na jaku cenzuru.
Bilo je to prije dosta godina i sam sam napravio manji teslin transformator visine 1 m, pogonjen trensformatorom koji je u primarnu zavojnicu preko iskrišta i kondenzatora
gdje je izolator bio prozorsko staklo gurao 50 Kv, a na sekundarnoj zavojnici sam dobijao varnice duže od 20 cm ( preko milijun volti ).


Odg: Nik i RC

Reply #19
Vidim, dali ste si mašti na volju i sve su opcije u igri. Međutim, kao i u modelarstvu, kod svakog razgovora o razvoju tehnologija spuštanje na zemlju je neizostavnan sastojak.
Redom: bežični prijenos energije imamo otkad postoji radioprijem, jer da nemamo, naši prijemnici bi bili mrtve igračke. To što je efikasnost tog prijenosa bijedna može biti tema za drugi razgovor. Nadalje, HAARP, a čini se i spomenuti Soljačić, nemaju veze s prijenosom energije bez žica. U oba slučaja namjere su bitno drugačije. Inače, induktivno punjenje baterija je stara tehnologija primjenjivana npr. kod punjenja baterija prvih pacemakera. Prijenos struje bez žica u ulozi vodiča energije nećemo tako skoro vidjeti iz jednostavnog razloga, velikih gubitaka koji su posljedica fizike tog procesa. Nažalost, J. C. Maxwell i drugi jasno su nam opisali temeljne zakone elektromagnetizma i morat ćemo se dokopat nekog drugog svemira da bi smo tu štogod promijenili.  Do tada osuđeni smo na žnore za pogon naših lampi, štednjaka i vešmašina. Tesla je bio izumiteljski genij, zanesenjak i osobenjak. To ipak ne znači da sve što je napisao predstavlja konačnu istinu.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Nik i RC

Reply #20
Naravno da smo spušteni na zemlju.
Cilj mi je da se mladi malo zainteresiraju za Nikolu Teslu i pročitaju što više o njemu.

P.S. to da smo spušteni na zemlju i nije baš potpuno istinito inače nas ne bi zanimali avioni,helikopteri i razne druge letjelice :) :) :)

Odg: Nik i RC

Reply #21
dokazano je da bumbar ima pre mala krila , pre sporo maše njima ...... a ipak leti ...

tako i teorije sa prenosom "energije " bez posredovanja vodića .... nije lako definirati energiju pa tako i medij kojim če se ona prenositi ...

nisu ni tada vjerovali Tesli , kao ni mnogima drugima , a ipak sad svatko sa svtkim komunicira preko neke male crne kutijice i više nitko ne spominje da je to nemoguče .
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nik i RC

Reply #22
SDespot, sada si 'ubio' dobru temu: nakon 'tajne' Nikole Tesle, topic nezaobilazno vodi prema bezžičnom prenosu energije na velike daljine, ekološki čistoj energiji, beskrajnom Svemiru, putovanju kroz vrijeme = vremenske crvotočine.....
osim toga  Maxwell-ove jednađbe nisu dobre, jer onaj tamo razlomak nije pomnožio sa pi....

Najteže je shvatiti najlakše stvari, razočaranje vlastitog ne-shvaćanja najlakše je kompenzirati dobrom glupošću !

Damir

Odg: Nik i RC

Reply #23
Čekaj, pa spomenuo sam paralelni svemir!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: Nik i RC

Reply #25
Evo budem, kud bi smo stigli bez pozitrona!? Može i malo psihokinetičke reinkarnacije u homeopatskoj koncentraciji?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Nik i RC

Reply #26
Sva sreća da je ovo birtija.

Idemo mi popiti još jednu i poručiti " Inkviziciji" da ovdje njihove ovlasti prestaju. 8)

Živjeli :D :D :D

Odg: Nik i RC

Reply #27
Nemojte tak dečki, nije da ne treba to istraživati. Istina i bog da za 100g od kad je Tesla razmišljao o prijenosu el. energije na veliku daljinu bez žica ili nekog drugog materijalnog vodiča još uvjek nije ostvaren ali nek ima ljudi koji na tome rade.
 
Malo sam čitao o svemu tome (joj kak sad brijem da malo), bilo mi je zanimljivo ali još to nije i neće biti moguće jedno vrijeme ako ubude uopće.
 
Ono kaj je meni zanimljivo su ti mikrovalovi makar i to očito nema neku budućnost u svakodnevnoj upotrebi, bar ne još, ali ako se može ušparati sigurno da se isplati raditi na tome. Meni se čini da bi tu nešto moglo biti. Samo eto još nisam naišao na neku informaciju da je netko uspio nešto stvarno korisno napraviti, sve je to  zasad neučinkovito. Ali nek se radi na tome.
 
Dok mi trkeljamo tko zna koliko tisuća ljudi radi na tome :)


Odg: Nik i RC

Reply #29
Nemojte tak dečki,

Kako veli ona stara latinska poslovica..nekako ovako: Za dobre - nije dobro kada oni loši odu !

Znači SDespot i ja, kao loši momci, zapravo moramo biti takvi da bi bilo dobro !  ;)

Damir