Skip to main content

Topic: Nik i RC  (Read 23503 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nik i RC

Nastanak RC
objavljeno u "Model Airplane News"

Odg: Nik i RC

Reply #1
da , s jednom bitnom karakteristikom , njegov model (brodić) nije imao na sebi nikakav izvor energije , več je istu "dobivao"...
a samo upravljanje je bilo radio kontrolirano ..........
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nik i RC

Reply #2
da , s jednom bitnom karakteristikom , njegov model (brodić) nije imao na sebi nikakav izvor energije , več je istu "dobivao"...
a samo upravljanje je bilo radio kontrolirano ..........

Teslin RC-brodić bio je pokretan sa akumulatorima, cit:

"Daljinsko upravljanje: Ovaj izum je nastao kao nastavak istraživanja o radiju. Patent broj 613809 je prvi proizvod s daljninskim upravljanjem, zvan “brod s daljinskim upravljanjem” kojeg je Tesla demonstrirao kako radi 1898.  On je za tu priliku iskoristio par jakih akumulatora; radio signale koji se kontroliraju serijom prekidača, električni motor koji je pokretao brod i seriju svjetla na brodu koja su se napajala iz akumulatora. Ova tehnologija se nije dugo koristila nakon Tesle, no mi možemo vidjeti kako je ove Tesline ideje iskoristila uglavnom vojska s naumom da stvori daljinski upravljanu vojnu tehnologiju. "




Priču da nije koristio izvor energije izmislili su neki 'majstori' krajem 90-tih kao prijetnju... no sve je lijepo vidljivo
na patentnim crtežima:








Ono što je nepoznato, je činjenica da su teslini prijatelji pokrenuli postupak pred sudom u kojem je poništen Marconijev patent - radioprijemnik i taj patent je dodijeljen Nikoli Tesli !

Time je dokazano da je Marconi bio brbljavac i muljator, a Tesla genije kojem dugujemo radio, RC i sustav proizvodnje i prijenosa električne energije (izmjenične struje). !

Damir


Odg: Nik i RC

Reply #4
za brodić bez "izvora energije " smo razgovarali na faksu kad se obrađivala tema tesline zavojnice ...

njegova ideja o  prenosu energije bez vodiča ... navodno je zemlja obavijena beziscrpnim izvorom energije , a on je imao ideju kako to koristiti , a naravno sve je palo u vodu jer bi na taj način energija bila dostupna svima ...

PS .  ovo su samo saznanja koja sm nakupio... pa me svaka isprava netočnog navoda veseli jer ču znati više..
dx9-xd8-gobac630



Odg: Nik i RC

Reply #7
njegova ideja o  prenosu energije bez vodiča ... navodno je zemlja obavijena beziscrpnim izvorom energije , a on je imao ideju kako to koristiti , a naravno sve je palo u vodu jer bi na taj način energija bila dostupna svima ...

PS .  ovo su samo saznanja koja sm nakupio... pa me svaka isprava netočnog navoda veseli jer ču znati više..
Ta tvrdnja je poznata, no za sada nitko nije pokazao - kako je iskoristiti !
Ja bi odmah da mogu, npr. ne moram se gnjaviti sa opasnim LiPO baterijama  ;) .
Činjenica je da Zemlja ima magnetsko polje koje nas štiti od kozmičkih zraka, ali kako iskoristiti tu energiju ?


Animacija kako je funkcionirao Teslin RC-brodić:

http://www.youtube.com/watch?v=IQ2y8KOqtpY



D.

Odg: Nik i RC

Reply #8
njegova ideja o  prenosu energije bez vodiča ... navodno je zemlja obavijena beziscrpnim izvorom energije , a on je imao ideju kako to koristiti , a naravno sve je palo u vodu jer bi na taj način energija bila dostupna svima ...

PS .  ovo su samo saznanja koja sm nakupio... pa me svaka isprava netočnog navoda veseli jer ču znati više..
Ta tvrdnja je poznata, no za sada nitko nije pokazao - kako je iskoristiti !
Ja bi odmah da mogu, npr. ne moram se gnjaviti sa opasnim LiPO baterijama  ;) .
Činjenica je da Zemlja ima magnetsko polje koje nas štiti od kozmičkih zraka, ali kako iskoristiti tu energiju ?

Damir
Tu se radi o mikrovalovima i tesla je uspio svojim antenama skupiti tu energiju i pokretati svoje el. strojeve tako skupljenom strujom.
Ameri su po tom principu napravili HAARP projekt.

Prenos energije je drugi patent. Znači takvu skupljenu energiju je prenosio bežično dalje. Samo to nije uspjelo ne samo zato jer su mu srušili toranj nego je prenos na veće daljine imao svoje manjkavosti ili nije uspjevao, znači slanje energije na daljinu.
To funkcionira na nekih desetak metara.
 
Naj izglednija varijanta bi bila skupiti energiju mikrovalova u uređaj i odmah je trošiti ali za to treba puno antena koje su velike a samim time nezgrapne pa za kućnu upotrebu taj sistem nije razrađen.
 
Francuzi su napravili model aviona koji je letio non stom na nekoj žici u krug i neki njemac mali brod a pogonjeno sve mikrovalovima.
 
Funkcionira za male uređaje i za velike a one srednje kaj bi po doma koristili još nema ništa.
 

Odg: Nik i RC

Reply #9
dugo sam vremena proveo u traženju podtaka o takozvanoj "teslinoj zraci" , koja se također bazira na njegovom transformatoru (zavojnici) , pa sam tražio podatke o iskorištavanju van alenovih polja .... sve je to povezano sa njegovom vizijom korištenja FRRE energije ...

nakon što je uspio nagovoriti J.P.Morgana da sagrade toranj s kojim če "prenositi energiju " sve je krenulo nizbrdo ,
J.P. je u jednom treutku svatio da je to zapravo toranj kojim on misli prikupljat energiju (frre energy) zapalio je isti , a uskoro nakon toga je kao "slučajno " planuo i laboratoriji ... pa je tako tesli ugašena ideja. citiram " smo svi zapravo ljudi u brodu koji plovi bistrom rijekom, a ljudi na njemu su žedni jer neznaju ugrabit vode....."
dx9-xd8-gobac630

 

Odg: Nik i RC

Reply #10
Žac,
 
čini mi se da upravo na kućnoj upotrebi radi Soljačić i da bi kroz, koliko je barem osobno najavio, dvije do tri godine mogli mobitele i manje potrošaće upravo puniti bežićno.
 
lp
Toni
 

Odg: Nik i RC

Reply #11
da , za lika kažu da je novi nikola tesla ,

ima svoju tvrtku koja se bavi razvojem prenosa energije na daljinu ..... www.witricity.com
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nik i RC

Reply #12
Žac,
 
čini mi se da upravo na kućnoj upotrebi radi Soljačić i da bi kroz, koliko je barem osobno najavio, dvije do tri godine mogli mobitele i manje potrošaće upravo puniti bežićno.
 
lp
Toni
 
Već dugo on radi na tome. Nisam pratio ima što novog od njega ali i on je zapeo na tih desetak metara.
Tesla je jedini uspio uplaliti lampe na nekih neznam više točno koliko km ali su i neki u kućama skoro zasvijetlili kad su se primili za metalne predmete. Zato je preselio lab u pustaru gdje nema naselja u blizini.
Znači velika količina energije na velike daljine ne funkcionira.

Odg: Nik i RC

Reply #13
meni bi odgovaralo  i 300 tinjak metara pa da teram heliča  :D :D :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: Nik i RC

Reply #14
meni bi odgovaralo  i 300 tinjak metara pa da teram heliča  :D :D :D
Možda bi išlo samo kaj bi bilo sa ostalima na pisti, modelima i stanicama. Makar za 300m bi vjerojatno trebao Tesla sa svojim tornjem kaj su mu ga zapalili da bi to proradilo.
 
Osim toga heli bi vjerojatno bio dodatno otežan prijemom za tu struju i pitanje je kakav bi bio signal stanica-prijemnik uz prenos energije zrakom.
 
Mislim da to sve nebi ni Tesla riješio koliko god bio ispred svog vremena. Da se ne shvati krivo veliki sam štovatelj rada i lika Nikole Tesle ali ovo je i dan danas tehnologija zvjezdanih staza.
Ali radi se na tome, možda se postigne nešto značajno na tom polju.
 
Tesla je bio toliko ispred svog vremena i imao je toliko ideja da je kako je ranije rečeno radio valove i rendgenske zrake koje je otkrio  doslovno prepusti drugima da patentiraju kao svoj izum. On je grabio čizmama od 7 milja i nije se zamarao stvarima koje mu nisu bile krajni cilj niti je imao vremena prijavljivati sve svoje patente.
Pročitao sam da je FBI zapljenio sve njegove bilješke kaj se tiče njegovih izuma i da on nije sve stavljao na papir već da je puno toga imao u glavi i da je na žalost s njim puno toga otišlo u nepovrat. Možda je tako i bolje jer pitanje je jel svijet bio spreman na sve njegove ideje i pitanje je jel je i danas.
 
Valjda Ameri polako vade iz ladica njegovu tehnologiju i koriste na razne načine. Sigurno je jedno sve oko sebe što koristimo u svakodnevnom životu u svemu ima Teslinog doprinosa.