Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 68314 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #15
odoste u teski off


nastavak originalnog posta bi bilo pitanje kada ce se konacno krenuti u modernizaciju mig-ova, jer, koliko sam upoznat, to je zvanicna odluka?
odustalo se od kupovine drugih letjelica cini mi se?

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #16
sjecate li se srebrenice?

tak zavrse podrucja ili zemlje koje nemaju vojske da ih brani.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #17
A s kim ćemo mi sad ratovat? Tko će nas napast? Crnogorci? Slovenci? Srbi?  :D
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #18
a zakaj nama uopce i treba vojska? ionako smo rasprodali drzavu...jedino ako time stitimo gazdino vlasnistvo..

ionako je smijesno mi slusati vec 40 godina o nekakvim stranim neprijateljima, o potencijalnim napadima bla bla..pa kupi tenk, pa kupi top pa bov pa avion..i tako stalno trosimo novac na vojsku..a em smo je ukinuli em je kako vidimo nekvalitetna.

no kako neznamo drugacije nego biti naoruzana zavedena masa uopce me ne cudi da umjesto uredene obale, izgradenih i uredenih gradova i sela, sredenog skolstva i sporta te modernog zdravstva mi eto imamo polovne migove.

i jos dan danas se eto bavimo zamislima da trebamo nekakvo naoruzanje kako bi imali veci pimpek. bravo 'rvatska  :-X


 Kada bi ih vise mislilo kao ti,
bila bi Hrvatska ubrzo mala Svicarska !
na zalost jos ce potrajati a ti stari Avioni,vrijeme je da ostanu na zemlji, za uvijek.
Pozz, iv
I ja bi volio da smo mala Švicarska. Gle što bi onda naše zračne snage imale: Hornete pa tako dalje.
http://www.lw.admin.ch/internet/luftwaffe/en/home.html
Da ne bude tu zabune. Mig-21 je davno muzejski avion al boljega trenutno nemamo i kako stvari stoje niti ćemo u doglednoj budućnosti. S obzirom na politički jako nestabilno okruženje u kojem se nalazimo - Nikolić u Srbiji, Dodik u RS, Kosovo gdje se konstantno puca i skidaju barikade, ne bi bilo mudro odreći se zaštite vlastitog neba. Tim više što smo s NATO-m već dogovorili da sami štitimo nebo, tim više što smo ne tako davno vodili rat. Tko to zaboravlja dobro ga je s vremena na vrijeme podsjetiti. Sada smo u NATO-u i situacija je objektivno drukčija al zašto bi se mi odrekli vlastitih resursa.
Naravno da nam je prioritet standard i vrtići i škole i sve ostalo tu nema rasprave. No, ovo treba odvojiti od toga jer to je pitanje nacionalne sigurnosti. Ne da budemo vojna hunta nego da se imamo čime braniti ako to ikada, ne daj Bože, opet ustreba.
Ivane što misliš da je za naše zrakoplovstvo najbolje?
lp
Toni
 
 
 
 
   
 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #19
Citam i ne mogu da vjerujem svojim ocima
Da li vi stvarno, ali STVARNO, vjerujete u nastavak ili novi konflikt u ovom regionu?
Nevjerovatno......


Zadrzavanje postojecih resursa..?
U slicnim istuacijama su sve bivse SFRJ republike.
Ali voziti se u Mercedesu, jer se nekad moglo, pa zaboga zasto da se toga odreknem, a na drugoj strani nema se za osnovne stvari,.... to mi je bas ono, u najmanju ruku, nelogicno, da ne kaze glupu, zatucano i imbecilno.


Ako nemas novaca za vojsku, proglasi se neutralnim ili idi pod neciju zastitu, tj budi necija kucka.
Ali onda radi na tome da sto pre to prestanes biti. Tu bi trebali do izrazaja doci politicari jer im je to posao zaboga,  a ne namjestanje javnih nabavki, tendera, upravljanje privatnim firmama, napastvovanje manekenki i sl.
A to je svima nama, nazalost, realnost, da uvijek stavimo nekog neobrazovanog, neukog auto-limara, bravara,  zavarivaca na celo drzave i onda se cudimo sto je sve otislo u tri lijepe.




odoh i ja u off
izvini admine
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #20
Citam i ne mogu da vjerujem svojim ocima
Da li vi stvarno, ali STVARNO, vjerujete u nastavak ili novi konflikt u ovom regionu?
Nevjerovatno......


Haha da, ni ja nemrem vjerovat  :D
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #21
upravo zbog tog stava u regiji, da te netko vreba i da nisi siguran ratujemo vec stoljecima. a kurca neznamo zakaj..jer se onaj kriza s tri prsta..i jel se onaj klanja ujutro i navecer..mislim ljudi moji, pa dokad cete biti zatucani primitivci?

zar vam recimo japan i fukusima nisu dovoljan primjer da ama bas nista nije vazno, ni novac ni zemlja ni status ni oruzje ni ama bas nista kada dode do takve katastrofe..

kakva srebrenica i kakvi ratovi?pa mismo recimo naspram afrikanaca male bebe..no nas ponos nam neda to priznati..malo rata i odmah smak svijeta..i to rata bez pokrica..vidi ostatak svijeta ewane pa onda spominji srebrenicu..zar nije jasno da su ratovi tamo gdje je neuk narod, gdje uvijek postoji neki skriveni neprijatelj i gdje 1% onih preuzvisenih vodi i odgaja onih 99% zatucanih..no da,ajmo jos jedan link tompsona pa da se svi skupa lozimo na rat ::)

zar nije bolje (iako bi ovo trebalo globalno i nazalost ja to necu dozivjeti kako stvari zasada stoje) da budemo zemljani i da istrazujemo ono kaj nam koristi a ne kaj nas unistava i istrebljuje..

no da ne sirimo na svijet, zasto vise ova vukojebina ne shvati da nije susjed ono kaj prijeti. i da on nije neprijatelj. MI SMO SAMI SEBI NAJVECI NEPRIJATELJI!!! obicne smo kucke sto povijest jasno pokazuje i nazalost i dan danas je tako. dajemo guzicu za sarene perlice i to je problem. da nismo jalni i zavidni svom susjedu kad kupi novi auto, kad uredi stan, kad bilo kaj napravi bilo bi sve puno ljepse i lakse. no ovako zavidan narod ionako nemoze drugcije zivjeti. svi su nam krivi, svi su nam neprijatelji no pogledat se u ogledalo neznamo.

zelimo biti turisticka zemlja, a ducani rade do 8-9, bircevi nesmiju pustat mjuzu jer mjestanima smeta, betoniziramo nasu ljepotu zbog privatizacije i bogacenja raznoraznih supaka, dodem u istru i stojim u redu iza mene taljani a trgovkinja lijepo pocne njih dvoriti..pitam zakaj, pa oni su turisti ti mozes pricekat-heeejj halooo zatucana trgovkinjo...preskupe cestarine, lose ceste, uredenih pet gradova deset gradica i to je to..

zelimo biti proizvodna sila..zatvorili smo sve velike kompanije, unistili smo ih i rasprodali strancima, unistili smo jednu od najjacih svijetskih brodograditeljskih sila, nemamo ni jednog domaceg tele operatera, ni banku, ni osiguravajuce drustvo..lobiramo za strani kapital a svoj neznamo stvoriti..

zelimo biti pametna nacija..ne gradimo vrtice, skole fakultete..ali zato imamo birtije, kockarnice, kladionice i naravno shoping centre na svakoj livadi..

kako se uopce usudujete pricati o ponosu i nekakvom nacionalnom zanosu i vjeri u naciju kada se jasno propagira i namece stava da nam treba europa? zbog cega? neznamo sami? ili samo trebamo pokrice kako bi sakrili sramotu da nas europa vec posjeduje pa cemo to ulaskom u nekakvu raspadajucu uniju to prikriti..mislim na politicare izdajnike koji su to napravili, ne narod generalno.iako prema referendumu i narod smatra da treba gospodara i da ne moze sam biti sam svoj gazda.ZASU!!!

kakav je to nacionalni ponos kada moramo imati dvojezicne natpise a u nekim regijama se ni ne prica hrvatski..

da opet ne ispadne da se pljuje narod kao takav, naravno da se ovo odnosi na pojedince koji su nas doveli tu gdje jesmo. no kako su to legitimno izabrani pojedinci, a narod se ne buni vec ih ponovo bira, znaci da je pojedinac isto sto i narod jer ga zastupa. stoga si lijepo priznajmo da smo zatucani, gledajmo tompsona, mastajmo o novim avijonima tenkovima i buzdovanima dok nam u glavu ne dode (svima naravno jer nekima je dok drugima izgleda treba jos deset izbora i stoljece da to shvate) da mi nemamo nasu drzavu vec imamo neki prostor na zemljopisnoj karti ciji su vlasnici oni drugi, s drugih dijelova te karte.

tako da ce nam oni ionako reci koji avion da kupimo a ne neki tamo iseljenik ivan ili 'rvatsko zanovijetalo gradjanin. kao sto ce nam reci kad da damo guze, kaj da jedemo ili kaj je dobro za nas. mi neznamo sami pa trebamo tutora. i naravno, to cemo sami i platiti..jer se skola placa, zar ne?

znaci, trebamo avijone..jer neprijatelj je blizu,zar ne?
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #22
 :D :D

ne bi se štel mješat ali svi ste previdjeli da imamo izvozni proizvod ???

mig kabrio  :D :D

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #23
O "tjuniranju" naših MiGova se govori već jedno 15 godina :D Sjećam se kad se Pervan još sprdo da ih šaljemo u Izrael na tuning - alu felge, kraći federi, sportski amortizeri, zatamnjene šajbe itd.  :D
Očito nikad od tog nebu niš. Inače, najjači su mi "profesionalni vojni analitičari" po forumima, brate čega se tamo sve da pročitat :)
Da sam u HRZ-u, bilo bi mi drago da nabave one Grippene o kojima se isto priča već ohoho, pa onda su nam Ameri htjeli uvaljat rage od F16-ica itd. :D Ovak mi svejedno
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #24
Silom prilika radim zajedno sa jednim od rijetkih predratnih strucnjaka na podrucju vojne tehnike, covjekom koji je autoritet na svom polju i cija poznanstva i prijateljstva su, "za nas miseve", svemirsko prostranstvo.
Stav njegovih poredratnih saradnika u svim bivsim SFRJ i njegov licno, je da od vojne industrije kao  i do vojske uopste, nema nista ozbiljno niti medjunarodno vazno.
I srbija i hrvatska, ostale republike necu spominjati, a napisao sam ih malim slovima jer to jednostavno zasluzuju, u odnosu na ono sto su nekad bile, i vojno i industrijsku, su prodale i kucu i plac oko kuce, pa sad strancima placaju kiriju za nekada svoje, a samo zato da bi predsjednik stranke/premijer ili neko sl. imao racun sa malo vise nula.
Manite se ljudi vojne sile na ovim prostorima. Trenutno novac vlada. Ako imas dovoljno novca, platices lokalnog nasilnika (ko je rekao NATO) da ti skine nekoga sa vrata i gotovo.




Sto se tice kabrioleta, jutros zenica cita novine i "eeee cuj ovo.....bla bla mig...bla bla kabina....pa je*ate covjek je ladno vozio kabrio..." i okine se smijat.... :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.



Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #27
evo dobio sam odgovor iz mojih vojni izvora da ce se modirizirat postojeći migovi.. nema se novaca za nabavku novih! Još samo da to prođe u saborsku proceduru.. jebga sta je tu je, tako nam je!

Ja od "svojih izvora" čuo istu stvar prije 15 godina!  :D
MAK Zapad


Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #29
a zakaj nama uopce i treba vojska? ionako smo rasprodali drzavu...jedino ako time stitimo gazdino vlasnistvo..

ionako je smijesno mi slusati vec 40 godina o nekakvim stranim neprijateljima, o potencijalnim napadima bla bla..pa kupi tenk, pa kupi top pa bov pa avion..i tako stalno trosimo novac na vojsku..a em smo je ukinuli em je kako vidimo nekvalitetna.

no kako neznamo drugacije nego biti naoruzana zavedena masa uopce me ne cudi da umjesto uredene obale, izgradenih i uredenih gradova i sela, sredenog skolstva i sporta te modernog zdravstva mi eto imamo polovne migove.

i jos dan danas se eto bavimo zamislima da trebamo nekakvo naoruzanje kako bi imali veci pimpek. bravo 'rvatska  :-X


 Kada bi ih vise mislilo kao ti,
bila bi Hrvatska ubrzo mala Svicarska !
na zalost jos ce potrajati a ti stari Avioni,vrijeme je da ostanu na zemlji, za uvijek.
Pozz, iv
I ja bi volio da smo mala Švicarska. Gle što bi onda naše zračne snage imale: Hornete pa tako dalje.
http://www.lw.admin.ch/internet/luftwaffe/en/home.html
Da ne bude tu zabune. Mig-21 je davno muzejski avion al boljega trenutno nemamo i kako stvari stoje niti ćemo u doglednoj budućnosti. S obzirom na politički jako nestabilno okruženje u kojem se nalazimo - Nikolić u Srbiji, Dodik u RS, Kosovo gdje se konstantno puca i skidaju barikade, ne bi bilo mudro odreći se zaštite vlastitog neba. Tim više što smo s NATO-m već dogovorili da sami štitimo nebo, tim više što smo ne tako davno vodili rat. Tko to zaboravlja dobro ga je s vremena na vrijeme podsjetiti. Sada smo u NATO-u i situacija je objektivno drukčija al zašto bi se mi odrekli vlastitih resursa.
Naravno da nam je prioritet standard i vrtići i škole i sve ostalo tu nema rasprave. No, ovo treba odvojiti od toga jer to je pitanje nacionalne sigurnosti. Ne da budemo vojna hunta nego da se imamo čime braniti ako to ikada, ne daj Bože, opet ustreba.
Ivane što misliš da je za naše zrakoplovstvo najbolje?
lp
Toni



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Toni, pitas pa da ti iznesem moje misljenje,
ja ne bih isao na Avione, za malu Zemlju mi se cine Rakete pogodnije,
koliko kosta silnih Miliona americki nevidljivi Avion pa ga Srbi pogodise, ne namjerno sigurno nisu ali su ga pogodili,

Migovi bi mogli jos koliko hoces da lete ako bi se odrzavali kako treba ali Para NEMA i nece u dogledno vrijeme biti,

da je Tito ziv imali bi moderne bez da ih moramo platiti,taj je znao raditi,
isao kod amera pa ako nam vi ne date dat ce nam Rusi i dobio, T-33 Avion perfektnih performansi,

Gradjani koji izaberu Covjeka koji ne zna upravljati Autom i povjere mu da vodi Drzavu,
kako takvi da odaberu to sto je za Hrvatsku najpovoljnije,najbolje,

Drzava koja je clanica NATO moze mirno da spava bez bojazni Agresije sa bilo koje strane, vremena su se promijenila.

Pozz