Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 68609 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #60
pricate gluposti. avijacija nije nikakva zamjena za PZO niti obrnuto.

ako imas eskadrilu od 12 aviona mozes obrisati dupe s njima ako te napadne iole ozbiljnija sila, a ako npr srbija posalje par aviona na nas opet se ne ocekuje nikakav zracni boj vec bi to sve sredio PZO.

u mirnodopska vremena sluze za presretanja nenajavljenih i sumnjivih, a u slucaju rata za napade na zemljane ciljeve od rafinerija do mostova, cesta, odasiljaca, neprijateljskih zapovjednistva, elektrana ili bilo cega sto nije dostupno topnistvu, a strateski je vazno neprijatelju ili cini opsnost nama.

ovi koji se cude i govore sto ce  nam vojska nek malo prelistaju udzbenike iz povijesti i vidjet ce da je povijest covjecanstva povijest ratova, a ne povijest ljubavi i sloge.

ako nemas vojsku onda prizivas da te netko napadne. za promjenu vlasti kod susjeda dosta su samo jedni izbori i klima se lako promijeni. u uslovima ovakve krize ljudi se lako zavedu i budu spremni za ratovanje.
sjetite se samo crnogorskog napada na dubrovnik gdje se pricalo o desecima tisuca ustasa koje samo cekaju da sravne crnu goru. raja se povela za tim pricama, mobilizacija u crnoj gori je bila odlicna i hrpa ljudi je krenulo u pljacku i palez bez pardona.
sjetite se i bosne gdje su ljudi danas zajedno pili kavu, a sutra su jedan drugom poklali cijelu familiju.

sjetite se i drugog svjetskog rata gdje su hrvati, madjari, rumunji, talijani, francuzi i jos mnogi stali uz njemacku i tlacili svoj narod, susjedne i udaljenije narode. sutra se npr iran odluci obracunati sa trulim zapadom, dogovori suradnju sa npr. srbima ili bosnjacima da rijese stvar na ovom podrucju. uz postojece srpsko ili bosnjacko naoruzanje im posalju jos nesto sto su odlucili pokloniti svojim saveznicima, pokrene se opca mobilizacija i za par tjedana imas silu koja je spremna krenuti u siloviti napad.  posto smo mi odlucili ne imati vojsku, jer tko bi nas napao, oni nas pregaze u roku od par dana dok mi gledamo kako nas siluju, kolju, pale i pljackaju...  onda se fino povucemo u sume i za 5 godina se mozda rijesimo okupatora, a da smo imali vojsku mogli bi uci u samo ravnicarska podrucja, a i to je upitno jer bi imali oklop koji bi ih zaustavio pri samom pokusaju.

imate za primjer i libiju sa gadafijem koji nije nesto ulagao u vojsku, nije imao oklopa ni avijacije pa su ga momci, donedavni prijatelji sa lakim naoruzanjem i sa pik ap kamioncicima na kojima su bili montirani lanseri sredili uz pomoc zapadne avijacije za par mjeseci.  da je imao dobar oklop sa velikom vatrenom moci i avijaciju ta pobuna bi se ugusila u roku od par dana. ovako se on poceo naoruzavati i skupljati ljude kad je vec bilo kasno za njega i njegovu diktaturu.

tko ne uci iz povijesti osudjen je na ponavljanje iste. nema to veze sa pacifizmom vec sa zdravim razumom.
ne daj boze rata nikad vise, ali ako do njega dodje bolje da imamo zube za grizenje.

razoruzavanje je ok, ali samo ako se svi razoruzaju.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #61
Tako je eewane, imaš pravo. Ja bih recimo da Ameri pokolju sve kaj ne živim na američkom tlu i onda bi bio mir.
OMG...
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #62
Po običaju, eewan je, stojeći nogama čvrsto na zemlji, odlično opisao stanje. Dodao bih još samo da iza svake vojske mora stajati ekonomija sposobna za rat. Naš problem nije dilema o lovačkoj eskadrili, naš problem je loša ekonomija koja nije u stanju stajati ni iza ovoga što imamo sada.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #63
Neznam di je ta "rvacka" jer tamo nije bilo a izgleda ni neće biti rata.  Kod nas u Hrvatskoj je još nedavno JNA orgijala migovima i bez straha raketirala Banske Dvore u srcu Zagreba.
Makar je to trebala biti i naša vojska ali je ispalo da smo im bili oke samo dok su nam uzimali lovu za nauružanje a poslje nas sa tim istim oružjem napala skupa sa četnicima.
I JNA i četnicima koliko se sjećam nije trebala jaka ekonomija da pljačkaju i ubijaju od Slovenije do Kosova.
 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #64
tko god vas cita jasno mu je gdje je ta 'rvatska  ;)

iz povijesti se uci, jel..pa kaj onda vec nismo nekaj naucili,jel eewane? toliko prdite o nekakvoj otadzbinskoj ljubavi a jedva cekate da udemo u europu i izgubimo i ovo malo dostojanstva i suvereniteta.a povijesno,do sada sam osobno naucio da smo jad i bijeda..mi ljudi..zemljani..pogotovo danas. optereceni prosloscu a nespremni za buducnost..ajme majko mila, da sve ovo samo snivam!
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #65
"otadzbinska" ljubav isto valjda u toj nekoj "rvatskoj" kod nad u Hrvatskoj bilo i ostalo domoljulje.
tak su se i kleli neki sa vjerom u boga i otadzbinu pa operi po nama Hrvatima i ostalima koji se ne križaju kao i oni.
 
Ježi ga ja sam uvjek bio Hrvat u Hrvatskoj a neki su bili Jugosloveni u Jugoslaviji. Vjerojatno je tu razlika.
 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #66
tko god vas cita jasno mu je gdje je ta 'rvatska  ;)

iz povijesti se uci, jel..pa kaj onda vec nismo nekaj naucili,jel eewane? toliko prdite o nekakvoj otadzbinskoj ljubavi a jedva cekate da udemo u europu i izgubimo i ovo malo dostojanstva i suvereniteta.a povijesno,do sada sam osobno naucio da smo jad i bijeda..mi ljudi..zemljani..pogotovo danas. optereceni prosloscu a nespremni za buducnost..ajme majko mila, da sve ovo samo snivam!

ja sam samo patriot, nisam desnicar, ljevicar sam cak, ali to me ne cini protuhrvatom ili da sam protiv nekog stranog covjeka. ja sam za hrvatsku zato jer je to komad zemlje gdje zivim, mjesto gdje hodaju moj sin i moja zena, mjesto gdje zelim sigurnost, blagostanje i vladavinu prava, a ime drzave je potpuno nevazno. radi toga smatram da trebamo imati obranu jer ne zelim da netko moze nesmetano orgijati po mojim prijateljima i familiji

iz povijesti naravno da ucimo jer svijet ide na bolje, mozda nikad nije bilo bolje, ova kriza je prolazna kao i sve do sada, a druga je stvar sto su aktualni problemi uvijek najveci i sto je uvijek "nekad bilo bolje".

jebalo bi se nama za suverenitet da imamo dobre place, sigurnost i da mozemo vracati kredite. ta pitanja se ne bi uopce potezala.
mi cak i kad se oporavimo sve sto smo prodali nece biti nase vec ce ostati strancima. nije nas problem sto smo sve prodali vec sto od prodaje nismo nista novo stvorili pa cak nismo ni modernizirali vojsku. sada smo naucili da tako ne treba i drugi puta cemo pametnije.

koji suverenitet ima svedska ili svicarska? to sto je nesto u rukama gradjana ne znaci da su oni dobri jer kapital ima svoju prirodu i ponasa se isto bio u rukama domaceg covjeka ili stranca.
vidimo koliko domoljublja pokazuju nasi domaci tajkuni, todoric koji otpusta 900 ljudi u konzumu zato da bi imao vise, moj direktor koji otpusta i smanjuje place iz istog razloga...
potpuni suverenitet u europi ima samo njemacka jer ona odredjuje politike i bez nje nema nicega. iluzorno je razmisljati da bi se mi mogli pribliziti nekim drugim silama, provoditi svoju monetarnu, fiskalnu i mirovinsku politiku, kupovati naoruzanje koje zelimo i ostati dobri sa unijom. suverenitet imaju samo najmocniji, mi ostali samo slusamo sto nam kazu, a ako ne poslusamo onda nas izoliraju ili vojno zgaze.

sad sam ja nasrao svasta nevezano uz temu, ali steta je obrisati ;)

kako god vojska je neophodna ako neces skoru agresiju. bas kao klinci u skoli, onaj koji se ne zna braniti dobije od svakoga, a onaj koji se moze braniti najcesce dobije samo jednom ili niti jednom.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #67
U online izdanju nema cjelog članka al ovaj uvod je dobar podsjetnik na to kako je to bilo. Sjećam se kako je šugavi JNA Jastreb preko moje kuće raketirao splitski aerodrom i kako se Mig 29 šepurio iznad nas jer ga tada nije imalo što stepsti s neba. Nije upitno trebaju li nam, nego kada ćemo imati ekonomske moći za nove i koje ćemo tada smjeti kupiti i od koga. Svatko se ima pravo braniti i imati čime braniti. To nije prizivanje rata niti želja za ratom nego jedno od temeljnih ljudskih prava. Bilo bi prelijepo da na svijetu nema oružja. Nažalost stvarnost je drukčija i neki ga stalno koristi protiv drugih. A tako je izgleda od samog početka.  :(  
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski-vojnik/772001/hrz.asp
 
lp
Toni
 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #68
ja sam se osvrnuo na moderne probleme a to je doista terorizam, dovoljno je jedna budala da se uputi iz npr. Kosova u naumu bacit kakvu bombu na Beč, preleti BiH i nema ga tko zaustavit, Hrvatsku u tren oka, Slovenija i nema zračne snage, i evo ga već u Austriji, mozda bi ga već tu skinuli, ali čemu taj toliki prodor u EU kad bi ga već iz Hrvatske mogli pratit i vec iznad Slovenije pokarat, pošto je Slovenija u NATU, nebi bilo problema sa susjedima.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #69
Sve u svemu mislim da se dade zaključiti da nam treba poštena avijacija, ali i da je politika ku..a  :(
Što će reći, bit će dobro ako će ista letit. Nije li netko spominjao da bi nam (valjda Rusi) mogli dati mig-29 na račun kilirinškog duga? Da budem iskren, nisam gledao datum toga članka niti gdje sam to pročitao?

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #70
Zato kazem ono sto kazem, ako nemas novca za avione i njihovo redovno odrzavanje i koristenje, pokrij svoje nebo PVO-om i nadaj se boljim vremenima.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #71
ja opet kazem da nama PZO nije alternativa avijaciji niti obrnuto, moraju raditi zajedno. PZO nam ne bi trebao u slucaju da imamo 100+ nadzvucnih zrakoplova, ali i tada je opet bolje imati PZO sa bitnicama koje bi branile sve vaznije objekte.

ako se jednom odreknemo nadzvucne avijacije nikad je vise necemo oformiti jer to nisu samo avioni vec piloti, logistika i zapovjedni kadar.

ne oformljuje se avijacija da kupis avion i onda on sam poleti, remontira se, opremi i radi ono sto vojska od njega zeli.
samo mijenjati tehnologiju je vec komplicirano, a uvoditi je od nule u nasim uvjetima nece biti moguce nikada.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #72
kako je krenulo, uskoro će raspustiti i HRZ i PZO. Bit će pravo čudo da bu išta radilo o toga svega (pri tome uopće ne ciljam niti ne mislim na ratove i sl).

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #73
Tako je eewane, imaš pravo. Ja bih recimo da Ameri pokolju sve kaj ne živim na američkom tlu i onda bi bio mir.
OMG...

tek sam sada ovo skuzio pa molim da mi se to malo argumentira.
gdje to ja nemam ili imam pravo i kakve veze imaju amerikanci koji bi pobili cijeli svijet sa cijelom pricom?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #74
kako je krenulo, uskoro će raspustiti i HRZ i PZO. Bit će pravo čudo da bu išta radilo o toga svega (pri tome uopće ne ciljam niti ne mislim na ratove i sl).

na zalost i ja mislim da imas pravo, ali sada je ministar obrane ipak netko tko je osjetio sto znaci braniti se bez sredstava pa se mozda nesto i promijeni. vojska ipak nije luksuz nego nuznost.
struja zakon, nitro USTAV