Skip to main content

Topic: Zimski servis (Read 2381 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zimski servis

Malo je zahladnjelo pa je prilika napraviti mali servis na helikopteru. Stigli su mi keramički ležaji za 450-ku pa sam mislio da malo preštelam sve a ne samo zamjena ležaja. Zanima me sljedeće:
1. čime se najbolje skida loctite sa navoja?
2. čime očistiti ulje i mast za novi loctite (benzin?)
3. mislio sam možda promjeniti gumene dampere na FBL glavi, kada se obično mjenjaju gumice: godišnje ili kad se pojave anomalije?
4. jesam li možda nešto zaboravio u vezi servisa ?
 
P.S.
Primjetio sam da mi je prestao boobling po dubini na 3G FBL pri FFF kada je zahladnjelo, čini mi se da se po hladnoći gumice stegnu i da 3G "na tvrdo" puno bolje radi. Gumice se prodaju u crvenoj, sivoj i crnoj boji, pretpostavljam da su crvene najmekše a crne najtvrđe?
Sa 550-kom stalno pegula, stigao novi tail hub, namjestio i sve pod špagu. Prebacim ESC s desne strane frame-a jer na lijevu ide loger, šteker od 6.ch nešto nije legao dobro u svoj utor i uzmem pincetu i lagano za kabel ga pokušam ugurati do kraja (naravno pod naponom - idiot) odjednom puffff.....probila elektronika na servu od ciklike i vrisnuo BEC na regleru, nevjerovatno da ESC od 5$ ima zaštitu od kratkog spoja a ovaj od 90$ nema, sad opet čekam poštara
...jbg svaka škola se plaća...manje ili više :'( 
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Zimski servis

Reply #1
1. postruzes malo sa skaleprom, ocisitis krpicom. Ak ti se da sve umakati u benzin ili neko otapalo mozes i to :)
2. Ja samo obrisem krpom i medicinskim alkoholom
3. Sto tvrdje to bolje, ja smedje bacio u smece, sad su crne gore
4. Obrisi prasinu i blato i sve podmazi ponovo.

P.S. ja niamo nis ne guram pod strujom :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Zimski servis

Reply #2
1. Staviš u pećnicu na 200 st.c. pola sata pa onda stružeš, vrijedi samo za metalne neofarbane dijelove
3. Gumice ostare nakon 6 godina stajanja, a popucat će od upotrebe prije pa napraviš GVI (general visual inspection) svaku sezonu pa ak ima tragova trošenja ili su popucale zamijeniš. Silikonska guma je trajnija u svakom pogledu (mislim da su gumice u fbl glavi silikonske).

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Zimski servis

Reply #3
Ma Anto zajebi servise:) ha ha ma peri samo dok se ne respadne ! evo ja ti imam jednog prijatelja (nitko ga ne poznaje na forumu)koji ti uopče niš ne provjerava a leti ko manijak...a da ne pričam da mu je helič bolji i jači od mog !!! istina ja mu ponekad ODŠERAFLJUJEM ŠERAFE NA REPNIM GRIPOVIMA SA GOLIM PRSTIMA BEZ INBUSA  ali nema veze...

Odg: Zimski servis

Reply #4
Bolje to nego klackalice na glavi..... i to tuđe  ;D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Zimski servis

Reply #5
ma kaj tuđe ...sve je to naše...a kakve klackalice? pa ja imam flajbarles

Odg: Zimski servis

Reply #6
Klackalice je dao djeci da se igraju.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG