Skip to main content

Topic: Baterija ostala uštekana (Read 4064 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterija ostala uštekana

Evo, izgleda da sam napravio još jednu pizdariju. Lipo baterija je u pitanju. Ostavio ju uštekanu preko noći u avionu i jutros ju išteko i stavio punit al javi da je napon prenizak. Izmjerio i oko 2.5 V :( Baterija je 3S. Znači za bacit je? Imam feeling da je malo napuhnuta odispod...nisam znao da se to može i kod prepražnjenja desit. Ta je bila lagano savinuta još prije u jednom padu ali je dobro radila i punjena je uvijek preko balance tako da su sve čelije bile ok....do sad. Ili je stradala u zadnjem padu ili od prepražnjenja. Što mislite?

Da li može samo prijamnik potrošiti toliko bateriju...ipak je bila oko 10 sati spojena.

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #1
Probaj malu druknuti struje unutra preko NiMh programa, pa ak celije ozive puni dalje sa lipo.
Ako ne u smece  >:(
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #2
A šta s ovim što se malo napuhnulo? Šta plinove proizvede ako ju preprazniš?

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #3
Da, oslobodi se kisik iz elektroda, ili one oksidiraju nemam pojma.
Uglavnom to smjesano sa Litijem je jako zapaljivo :)

Ako ja malo napuhnuto (znaci vise kao da je mekana) pici dalje, makar joj je sigurno pao kapacitet.
Ako je nabubrila kao da ce se rasprsnuti ide u smece.
Najpametnije ju je probusiti i baciti u slanu vodu da odstoji.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #4
Lagano je samo napuhnuta - baš to - mekana. Stvarno u slanu? A kak? Kaj bi trebalo skidati zaštitnu plastiku okolo?

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #5
Najpametnije ju je probusiti i baciti u slanu vodu da odstoji.

To sam već negdje pročital...  :-\ , ali i demanti: vanjski omotač baterije koristi da se spriječi da njezin sadržaj 'ne izađe van' i treba ostati nedirnut i kod deponiranja.

LiPO batka je ko' jungfrau: taman ti se čini da si naciljao, a ona ti se izmakne, padne li napon prenisko ili je napuniš previsoko... ode!

A najbolje je kada je kratko zašlusaš: jednom i nikada više..

Damir

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #6
hoce baterija proraditi i sama nakon kraceg vremena. meni se desilo sa 2s
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #7
Dao sam joj 1A dva put po par minuta...izmjerio napon poslije, nakon drugog puta je već došo na oko 10V pa mi ju je prihvatio punjač pod LiPo punjenje i za sada sve čelije ok! Hvala na pomoći! Spašena izgleda.

E da, to napuhnuto, svejedno da probušim? Ako se "deoksidirala", da li je ta čelija onda izgubila kapacitet?

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #8
Ovo ti je WESP dobro rekao,da joj uspricas par volti i da ju ozivis,
stari je trik kod starih automehanicara da kada auto akumulator napon padne jako nisko i punjac ne ptihvata akumulator,tada veoma kratko kratki spoj i aku ozivi pa ga punjac primi,
isti slucaj kod tebe ali pazi da se to ne ponavlja,kod LiPo nema sale.

Odg: Baterija ostala uštekana

Reply #9
imao sam ovakav slučaj nekoliko puta i svaki puta je baterija koja je to doživjela imala još max 5 ciklusa s tim da je kapacitet drastično padao

sretno sa njom ali mislim da se nebudeš usrecio bas
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe