Skip to main content

Topic: Fokker DVII nitro (Read 4668 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fokker DVII nitro

Eto pošto zima ne posustaje ne preostaje nam drugo nego povećavati flotu, pa sam počeo izradu Fokkera DVII.
Krila su stiropor sa drvenom remenjačom, presvučena folijom, trup balza folija, a pogon OS max 25fp.
Raspon krila 90cm.
Avion je rađen prema nacrtu, koji se nalazio na 3 A4 papira, pa sam sve dimenzije morao preračunavati, a krivine vaditi odokativno.
Nos mu je malo produžen, pošto je na Fokkeru jako teško dobiti cg sa orginalnim kratkim nosom


Slike slijede
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #1
Krilo sa remenjačom


[attach=1]


Presvučena krila


[attach=2]


Testiranje čvrstoče krila i test nagrizanja :-) , ako mu zubi ne mogu ništa neće niti nitro!


[attach=3]


[attach=4]
Trup
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
Kreativni nered :-)
[attach=8]
Bliži se kraju
[attach=9]
[attach=10]


Još ugradnja servaća, stajni trap (gotov ali nemam slike) uklanjanje viška pu ljepila :-) i ukrašavanje, pa maiden.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #2
lijep uradak..sretno s maidenom  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #3
super uradak!  ima jobescu trokrilnog i isto je imao problem sa cg-om.
ovdje se vidi koliko je morao isturiti motor da ne mora dodavati previse olova:


vidim da je nastupilo neko ludilo od dvokrilaca na samogradnji. jobescu i ja radimo christen eaglea od pjenastih materijala. njegov je 70,5 cm raspona, a moj 75 cm raspona. stavit cu par slikica svojega u drugu temu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #4
Fokker završen, spreman za maiden napokon :) .
Sa 10x6 APC sport propom na FAI gorivo 80/20 metanol/ricinus mali 25fp bez nitra ima snage za vrtikalu. Začudilo me da na gorivo sa 0% nitra motor pali bez problema, ima niski ler gas i odlično radi, a i miris ricinusa je poseban.
Model je težak 1,3kg bez goriva.
Sutra ili u nedjelju bi trebao biti prvi let, pa bude i neki video


Fokker DVII
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #5
Fučkaj nitro metanol je zakon. Model izgleda genijalno jedva čekam da ga vidim u zraku :P
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #6
najbitnije da se spustio cijeli u prvom krugu

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #7
Cijeli se spustio, samo da li se ono moglo nazvati letom ???
Malo je ipak bio prejaki vjetar za cvajkrilca, nadam se da bude bolje letio po mirnom vremenu  :)
A možda je bio i kriv pilot? Čekaj zapravo nije ga ni bilo, Barbie je još uvijek u dućanu, idući let bude viorila plava kosa iz kokpita :D
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #8
znam jednog modelara kaj se pali na masnu plavu kosu svezanu u rep, mogao bi ti avion imat mrlje kad se Barbie naulji sa ricinusom

 :P :'(

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #9
Pa samo zbog njega i kupujem Barbie, samo nikak da nađem onu sa dovoljno razvijenim prsnim košom.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #10
sa ob
Pa samo zbog njega i kupujem Barbie, samo nikak da nađem onu sa dovoljno razvijenim prsnim košom.

nesmije imat prevelike da se od G sile ne objese do poda, nebu se niko htio igrat s njom :D

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #11
Ma nisam ga radio na forumu, već na stolu  :)
Biti će odličan kada obavi uspješan let.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Fokker DVII nitro

Reply #13
Mogo uspjesan kolko se vidi  :P

Odg: Fokker DVII nitro

Reply #14
Sada me sram  :) , ali stigao je pilot, pa ako ne bude puhalo ovaj vikend, biti će bolje.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc