Skip to main content

Topic: Pitts S12 (Read 6940 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitts S12

Na nagovor klupskog kolege Davora, počeli smo ja i on raditi svaki svoga Pitts-a, po nacrtu od Bernarda Burtona.
Model je skaliran sa 175cm raspona na 125, kako bi ga mogao pogoniti Magnum XL61, koji imam pri ruci.
Pošto je od svega najteže bilo nabaviti laganu, a čvrstu šperploču, radilo se malo nekonvencionalnom metodom, s rebrima od deprona i pojačanjima od špera na ključnim mjestima.
[attach=1]


[attach=2]
kreativni nered


[attach=3]
Još veći nered


[attach=4]
Kada pijanci rade krilo  :D


Nadam se da i kolega Davor bude poslao slike svoga napretka.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #1
ajme koliko piva treba popiti da bi se ubacila ramenjača. biti će zanimljivo pratiti napredak ovog aviona. imam neki osjećaj da smo stalno na sličnim projektima. eewan i ja trenutno radimo dva mala christen eaglea.

Odg: Pitts S12

Reply #2
Vidiš, dok sam zaljepio remenjače već sam bio mrtav pijan, puna flaša je bila preteška za stiropor  :D .
Da stalno radimo slične projekte, a nikako da se nađemo na tom prokletom combatu, ako ništa prije, budemo uskoro na nekom od meetinga.
Vama je ipak lakše, na CNC se ljepše napravi, nije ni meni bio problem CNC, ima frend, ali ne da mi se sve crtati u cad-u, dok nacrtam, skalpelom sam već izrezao.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #3
jos da frend nije ljencina  :D

Odg: Pitts S12

Reply #4
super projekt.

bome veliki motor za raspon  :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Pitts S12

Reply #5
Ma ajde kroky, pusti frenda, znaš da slaže trikije  :)


A eewane, motor je malo  ;D  veći, ali svi govore da pitts mora imati predimenzionirani motor, ipak je to 3d model (ne u mojim rukama) :D , a znaš kako kažu, i cigla leti sa dovoljno velikim motorom.
Radio bi ja orginal sa 175 rasponom, i konstruktivnim krilima, ali mi se trenutno ne kupuje benzinac od nekih 30-50ccm, a moje leteće spave za košnju trave su slabe i dosta teške.


A nije to tako ni mali raspon, skoro gajba pive stane na krilo!
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #6
Malo se bajcalo, color schema je trebala biti po uzoru na Pitts Pithon, ali naravno da nisam ni blizu, da sam oblačio u foliju, možda bi bilo bliže.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #7
Daj me nomoj zezat da si gotov. Super izgleda :P  ja svog jos moram u staklo bacit pa tek onda farbat  :(
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm


Odg: Pitts S12

Reply #9
Jel to ide u zrak za vikend ako nam svevišnji dozvoli
 :D :D :D
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Pitts S12

Reply #10
Išao bi u zrak, ali na žalost nije gotov kako Davor tvrdi.
Ipak ga pripremamo za meeting  :)
Mora se boja osušiti, moram ugraditi servaće ailerona i ruddera, staviti motor i rezervoar i još neke sitnice, još dva tri sata posla, a u nedjelju me nema. Pošto sam na godišnjem, maiden bude utorak ili srijeda, nadam se u društvu Davora?!
A slike tvojega, ipak je tvoj pedantnije složen od mog?
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #11
Još niti u jedan model nisam ugradio toliko servaća kao u ovaj, pošto mi se nije dalo zezati sa polugicama ima 4serva u aileronima, dva na elevatoru, jedan na rudderu i 1gas sveukupno 8 na modelu od 1,2m
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pitts S12

Reply #12
jel to ral1035 žuta? :D

Odg: Pitts S12

Reply #13
Malo smo čačkali na pisti danas Davor i ja nadam se da vam se ču vam se pridružiti u srijedu :D :D :D
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm