Skip to main content

Topic: Testiran ZAGI s profilom MH43 (Read 19873 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Testiran ZAGI s profilom MH43

Danas na Domovinskom mostu Plavi je testirao ZAGI izrezan u profilu MH43.
Uz početna podešavanja ZAGI je proletio i to gotovo nevjerojatno.
Model je u letu nešto brži od običnog ZAGIJA a da pri tom ne propada brže, po meni je to vrlina.
Komande na krilima za normalni horizontalni let su gotovo ravne za razliku od običnog ZAGIA kod kojeg su dosta podignute gore, opet vrlina. Model je težak 650g što bi se možda mogli natjerati na ispod 600, ali to je moje subjektivno mišljenje, krilo je u korjenu nešto šire nego kod standarda, od tud je vjerojatno prirast težine.
 
A sad ono nevjerojatno: model iz minimalne brzine planiranja do maksimalne brzine pod motorom samo neznatno podigne nos i to kad je model postigao skoro maksimalnu brzinu, vrlo je ugodan za letjeti.
Druga nevjerojatna stvar je da kad komandu visine polako povlačite za gore model usporava ali i dalje leti stabilno na kraju komanda je dokraja povučena u smjeru za gore a model nije stolirao niti se prevrnuo preko krila leti sporo ali stabilno.
 
Na takvom modelu bi trebalo zabraniti školovanje modelara početnika, poslije takvog modela koji sve oprašta, početnici su osuđeni na razbijanje modela kupljenih na tržištu pogotovo malih skala modela.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #1
Izvrsno! Standardni setup?
Mene zanima kako da si isprintam profil jer tražim nešto brže od standardnog Tsagi profila! I u kojoj dimenziji (za klasični 1200 mm Zagi)
Hvala unaprijed
MAK Zapad

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #2
Izvrsno! Standardni setup?
Mene zanima kako da si isprintam profil jer tražim nešto brže od standardnog Tsagi profila! I u kojoj dimenziji (za klasični 1200 mm Zagi)
Hvala unaprijed
Skini Airfoilbrowser kod Plavog (RCWings).  AKo želiš brzi profil, zaista brzi, onda Marske-7, ali je model sa njime jako nestabilan, pravi adrenalin imaš dojam kao da komande kasne (kao da radiovalovi kasne :-)   ).
Damir

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #3
E baš tako nešto me zanima  :) Već sam nekoliko puta skidao tu aplikaciju, ali ne radi (oštećen file..)
MAK Zapad

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #4
Mi več duže vrijeme vozimo mh 43 i oduševljeni smo letnim karakteristikama od slušanja na komande do brzine itd..


Ovo je aero zagi
zagi mh43

Imamo sad jedan novi profil koji je u razmatranju isto iz MH serije koji budemo koristili na aero zagiju
u svrhu povečanja brzine i letnih karakteristika  nije još za javnost dok ne probamo da se ne brukamo :D

Ove komentare u videu zanemarite to neka budala priča ;) ;D


lp lija





Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #5
pa neko nije vidio prva tri četiri posta ove stranice... nadam se da ste zadovoljni profilom.. :)

http://www.flyfreak.net/zagi/i-jos-jedan-zagi/480/

a moj mh43 je upravo u fazi sušenja u garaži i sutraa konačno ide probni let, radim ga več mjesec dana pomalo. težina naravno oko kile jer je presvučen u staklo i gore i dole i pogoni se 3300mah 3s baterijom i inrunnerom 2845 id... klasika :D

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #6
pa neko nije vidio prva tri četiri posta ove stranice... nadam se da ste zadovoljni profilom.. :)

http://www.flyfreak.net/zagi/i-jos-jedan-zagi/480/

a moj mh43 je upravo u fazi sušenja u garaži i sutraa konačno ide probni let, radim ga več mjesec dana pomalo. težina naravno oko kile jer je presvučen u staklo i gore i dole i pogoni se 3300mah 3s baterijom i inrunnerom 2845 id... klasika :D

Kolega to je neka klasika? ;)




Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #10

Hvala Kobcu na uvodnoj i opisu karakteristika  ;) .

I mada model sa MH43 nije živahan i okretljiv kao Tsagi profil ima puno potencijala.
Moram ga testirati na vjetru i na padini pa donjeti neke zaključke i upotpuniti sliku testiranja.
Profil je adaptiran za zagi pa od tuda i onaj malo deblji i duži korjen krila ( da stane batka itd.. ).
U svakom slučaju kako je i kobac napisao zagi sa tim profilom stvarno ide ko po šinama, nema trzanja u zraku, gotovo da nema stall-a, brz je i probojan a opet jako poslušan i bez curenja preko krila.
Za razliku od Tsagi profila ljeniji je na komandama i traži više hoda pokretnih površina pogotovo kad želimo letiti iverted ( treba mu dati dosta dubine ) ali i to se da popraviti sa malo većim elevonima, u svakom slučaju prednost kod velikih brzina.





Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #11
E baš tako nešto me zanima  :) Već sam nekoliko puta skidao tu aplikaciju, ali ne radi (oštećen file..)
A baš gledam ..meni dela OK ??
Možeš probati ovako:  http://www.worldofkrauss.com/foils/buildribs
- izabereš Roncz Low Drag profil za korijen i vrh krila, širine i broj rebara i program ti generira template(s).
Inaće ovaj 'worldofkrauss' ima sasvim pristojnu bazu profila i polara, opcije za generiranje template, usporedbe itd.

@Kobac&Plavi: sorry za OT u vašoj temi... ;)

Damir


Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #13
Doduše mi koristimo u originalnoj veziji profil znači 8,48% što znači da na najdebljem djelu imamo 24-25mm zavisi koliko smo piva popili :D
Plavi ako ti nije problem staviti u pdf-u i original jer me dosta  ljudi traži a ja neznam kako to napraviti.

Inače probali smo jedriti s ovim profilom(8,48%) i jednostavno oduševio obični zagi zajaši i stane u mjestu a ovaj ne gubi visinu i
lagano se probija uglavnom ista situacija kao i kod 12%.

Hvala.

lp lja