Skip to main content

Topic: Durafly EFX Racer (Read 24765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #30
Paket je stigao  :) , a navecer ako bude vremena otvorim ga i napravim analizu sadrzaja...  :-*

Prosli tjedan u Lindiju sam naletio na super povoljne Lipice "Wellpower Ultima" tako da EFX-u ipak necu namijenit Gensice nego ove meni dosad nepoznate batke... :-X


 

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #31
S obzirom da je ovo moj prvi kineski PNP model, sadrzajem sam ugodno iznenađen. Kao prvo pakiranje je vrlo dobro, model je zapakiran u 2 manje zasebne kutije, koje se nalaze u ovoj vecoj "reklamnoj" i tesko da se kod "normalnog" transporta moze ista ostetiti. Sam model je relativno kompaktan, pjena po cvrstoci slicna onoj Multiplexovoj, mada avion ima po se sebi vec nekoliko sitnih transportnih ostecenja, koja su nastala vrlo vjerojatno tokom proizvodnog procesa, odnosno pakiranja. Kad ga vec uspoređujem sa MPX elapor modelima samo da napomenem, da je povrsina skroz glatka gotovo bez tragova injektirnih diza, kojih ima tek nekoliko na sredini krila ispod trupa, te na donjoj strani... Netko je ocito vodio racuna o tehnologiji izrade te kvaliteti povrsine modela  ;) Jedino sto mi se ne sviđa je obrada odnosno kvaliteta izlaznog ruba krila, posto ovo moje krilo ima na izlaznoj udubinu odnosno dvije ali barem nema brusenja suvisnog materijala kao kod MPX modela...  ::)
E da valja jos napomenuti, da krilo ima u donjoj zoni po 2 para karbonskih i staklenih letvica - ojacanja, te u uzduzno ojacanje elerona koje sprijecava vitoperenje materijala. Kvaliteta prilozenog i ugrađenog "hardvera" tj. "ruderhorna", prikljucnih vilica na glavama servomotora, vijaka... na prvi pogled izgledaju dovoljno kvalitetno i daleko premasuju sve dosad viđeno kod kineskih modela koje posjeduju kolege.
Toliko zasada o samom modelu, cekam jos da stignu batke i za vikend nadam se da slijedi test u zraku...  :)

[attachimg=1]
"Reklamna" kutija modela
[attachimg=2]
Zasticen sadrzaj unutar 2 zasebne manje kutije
[attachimg=3]
Zuto sarenilo
[attachimg=5]
NTM motor 2836
[attachimg=4]
U grubo sastavljena pila
[attachimg=7]
Utor za horizontalac
[attachimg=6]
Ispod poklopca...
[attachimg=8]
Matice za pricvrscenje krila
[attachimg=9]
Poklopac se podize pomocu samoljepljive trake
[attachimg=10]
Klik-klak horizontalac...nadam se, da se pokretne povrsine nece vitoperit
[attachimg=11]
Sredisnji dio krila. Izgleda da su ga okrasili svim naljepnicama koje su imali po ladicama  ::)
[attachimg=12]
Donja strana krila... sipkice, letvice, zastite-skije za slijetanje...
[attachimg=13]
Prilozeni "hardware"

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #32
Fakat je dobar. Svaka cast za opis.
Zuti su planuli doslovce u jednom danu.

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #33
Nekoliko savjeta prilikom sastavljanja odnosno provjera prije prvog leta (prema iskustavima drugih korisnika):
1. Izbalansirati propeler+spiner (u pravilu su nebalansirani te uzrokuju vibracije)
2. Provjeriti "prohodnost" bovdena te neometan hod servomotora (zna se desiti da uđe
    ljepilo te blokira servomotor)
3. Sve vijke za pricvrscenje motora osigurati "Locite-om"
.
.
.
.

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #34
Danas po dosta jakom vjetru odradio sam nekoliko letova i nakon pocetne treme te igranjem sa tezistem, mogu reci samo da ovo malkoc vise slici na "raketu" nego na avio model  ???  Leti kao po tracnicama ali je prebrz za moj ukus i mislim da sam mozda ipak pogrijesio sa izborom modela za osobni gust  :-X
Svakako ga ne preporucam pocetnicima i manje iskusnima, dok za ljubitelje brzine moze biti pravi pravi izbor  ;)
Mozda nas kolega Marko (ZERo) pocasti nekim kratkim uradkom, posto je snimio nekoliko akcijskih  kadrova  :)

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #35
čestitam  :)

moj je stigao jučer popodne,
danas ujutro sam ubacio prijemnik, ušarafio krilo s dva šarafa s kojima je došlo, i prije ručka u zrak,
bez muke i puno nauke, jer budimo realni, to je jednostavan model za zezanciju,  i naravno: leti super!
unatoč finom vjetru koji je puhao. ne smeta mališi.

nije brz kao neki kompozitni koje sam prije letio, ali za te pare(1/3 cijene) je superiška!
i polijetanja su smiješna, kao zagi ide, tj skoro pa bez izbačaja,
jer već na pola gasa ima potiska više nego je težak(to je kasnije = penal top brzine jasno)
dok se kompozitne ipak trebalo fest zabaciti i bili su neupravljivi dok ne naberu neku brzinu.

a moj jeAUW 830 grama (jer letim s 2250mAh 4S umjesto 1800 4S), pa svejedno nema frke.
dok oni s većim propom(više statičkog potiska) na 3S i preporučenom batkom, što su lakši u finali, lete kao puslice vjerujem  ;)
pa netko tko nije letio brze modele može tako početi, mislili su na to u HK-u pa dali i prop za sporiji 3S setup.


Odg: Durafly EFX Racer

Reply #36
video ofkors
1080p
Durafly ™ EFX Racer High Performance Sports Model on 4S battery

samo je ostao upaljen protune od snimanja neki dan, pa su boje bez autokorekcije kamere, raw format  :'(
ja se time ne bavim pa nisam ulazio u štelanja sada, to su tražili da tako bude za post obradu, pa me zeznulo sad za funfly snimku....
ugašeno bu bilo za drugi let efx-a
:)

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #37
Lijepi model!
kaj te nije frka da završi u Savi ili nekom autu? ::)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #38
Za razliku od nekih, uvijek letim trijezan...  ;)

P.S. jel sjela dnevnica za onaj meet na bundeku?
Se pokrece to s klubom išta? Da se jednog dana uredi pista di se moze bezbrizno letuckati kao u ostatku svijeta  ::)


Odg: Durafly EFX Racer

Reply #39
 :D :D :D :D

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #40
Dobro si ga picio, ovo na 4S je bas za adrenalin junkie ali mrvicu previse za mene  :D
Nego da te pitam kako ti je sjelo krilo na trup, ima li kakve tolerancije odnosno dali ona 2 sarafica dovoljno cvrsto pricvrste krilo na trup? Po meni je to najslabija tocka na modelu i mozda bi bilo pametno krilo dodatno fiksirati magnetima ili ga jednostavno zalijepiti tako da se dobije fiksna cjelina...

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #41
I moj je jučer stigao.
Danas je jako puhalo, ali sam ga svejedno morao isprobati.
Na 4s ide fino, ali nije brz kako sam se nadao  :P


[attach=1]


EFX Racer


Odg: Durafly EFX Racer

Reply #43
Nisi ti ocito vidio kaj je brza izolacija :D


Tom, vrijedi dogovor za Speedya? Sad sam se nabrijao da ga završim pa da napravimo suradnju :)

Odg: Durafly EFX Racer

Reply #44
Zed postaj u build log završetak speedya. Koji je dogovor? ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki