Skip to main content

Topic: Prodimila Futaba T6EXP (Read 3813 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prodimila Futaba T6EXP

Eto i to se moralo jednom desit  ;D
izgoria je element u SOT-23 kućištu pod oznakom D2 ali nemogu proćitat oznaku na njemu pa molim ako neko ima navedenu stanicu da je otvori i proćita oznake na elementu da bih ga moga zaminit
down with the gravity

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #1
Hijao saće Coljin post :D

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #2
Kako ti se to dogodilo?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #3
Kako ti se to dogodilo?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nisam siguran ali pretpostavljam da je moj DIY trener kabel kriv za već dobro poznat plavi dim  ;)
otvoria sam stanicu i direktno sam zalemia tri žice na Vcc, masu i signal in dok sam na drugoj zalemia tri žice na Vcc, masu i signal out i sve poveza sa stereo konektorom
radilo je više od pola godine ali eto danas više nije imala volje
na stanici mi pokaže napon od 7.1V i onda se ugasi iako je baterija na 10.8V (NiMh)
ako ima ode na forumu koji elektroničar da mi predloži što da napravim ili koji element da uzmem (ako pokraj elementa stoji oznaka D onda se valjda radi o diodi pa neznam mogu li zaminit sa obićnom 1N4148)
down with the gravity

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #4
Ne možeš zamijeniti s 1n4148.prvo pronađi na netu tu smd oznaku i data-sheet pa usporedi...

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #5
eto

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #6
Nije ti to 1n4148... Ajd ti poslikaj s makrom to malo da se fino vidi slikaj cijelu plocicu i taj dio pa da pokusam skontat sto je. A probat cu i naci semu futabe kad dodem s posla pa ti javim ak naden sta.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #7
Slikaj plocu i s druge strane

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #8
Pločica je jednostrana sa smd a sa druge strane je samo prekidač i dva elka u paraleli sa ulazom za punjač
oznake nemogu pročitat jer je element izgoria i mrvi se u prah ali 2 i 3 kontakt toga elementa su kratkospojeni
1 kontakt je spojen na ljubićastu žicu dok su 2 i 3 na crvenu
down with the gravity

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #9
Pozz.
Ja imam takvu Futabu i koristim je samo pponekad,
ako ti treba slika te komponente, nije bed.
Budem je otvorio i poslikao taj "čvarak" večeras, pa ti pošaljem sliku. OK.

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #10
Kompa,
Na njemu piše samo slovo    G
niš drugo  :-\

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #11
 ::) šteta
svejedno hvala šta ste se potrudili
sutra ću probat zaminit sa 1N4148 diodom pa što bude.
down with the gravity

 

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #12
Radi!  8)
Jućer otiša do chipoteke po diodu i planira sam uzest odma 10 komada ali fini gospodin za pultom mi nije htio prodat te navedene diode zato što ih čuva za Veliku mušteriju tako da sam bia primoren rastaviti stari adapter na proste faktore i izvaditi prvu diodu koju vidim i to je naravno bila 1N4007
na moje ugodno iznenađenje nakon uključivanja stanice nije izaša nikakav magičan dim iz nje i sve radi kako bi trebalo  ;D
potrebno je još vidit kako će se ponašat na terenu ali mislim da ne bi trebalo bit problema jer se ne radi o diodi u RF krugu već na ulazu napajanja
evo neka jadna slika di se vidi kako je dioda okrenuta
down with the gravity

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #13
Čestitkeeeeee :)

Odg: Prodimila Futaba T6EXP

Reply #14
Odlično, ki umi njemu dvi