Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43202 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #105
.. 54 grama svi djelovi  krila , za ojačanja na spojevima centroplana i uški je aviošper dva mm izuzetno čvrst i lagan ( iz tvornice ultralakih zrakoplova u Štitaru)... odabir balze je ključan za ovakvu težinu.. nastavak sutra .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #106
To je izvrsno..spajanje elemenata + lagana presvlaka i to bi trebalo ići ispod 80 grama !
D.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #107
Epoksijem sam polijepio spojeve , još mala završna obrada vodobrusnim pa presvlačenje, u ovom stanju vaga kaže 57 grama.  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #108
 :D

Tajna se vidi na zadnjoj slici - na istoj daski se reže slanina i balza - skalpel se zamasti, mast zapuni pore u balzi i balza pije manje ljepila -> lagan model.

Prava uživancija je pratiti ovakvu gradnju.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #109
Hehe , dobro si me nasmijao , da baš na toj dasci režem manje dijelove  ;)  a sve spajam sa skinutod dijela zaštite zida
(jelova ukrasna daska 1 x 15 cm ) a po završetku vraćam na mjesto :) .. izbor balze i male izmjene daju odličan rezultat ( ramenjače su 3x4 mm a unutarnja rebra krila od 2 mm. Imao sam sreće pa sam naišao na jako rijetku laganu jedinicu  ;) .. folija je malo teža od oralighta al mislim da će presvučeno biti dosta ispod 100 grama( 80 -90 g) .. ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #110
73 grama sa presvučenim centroplanom , obećavajuće mala težina krila  ;) , folija je teža i deblja od oralighta .. oracover transparent crvena..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #111
U konačnici ravno 80 grama , sutra putuje  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #112
Zlatanovih zlatnih ruku dijelo... svaka čast majstore,
jedva čekam da stigne a gupcu mjenjam ime u "gold-i"  ;)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #113
Sutra ćemo probati ''crvenka''. Usput, ima li netko lakše krilo od gupca?

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #114
Još da je korišten oralite bilo bi sigurno još jedno 5 g manje ;) :)
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #116
Vjetar je bio jači od nas da probam krila na Željkovom trupu , bilo ga je više od deset metara u sekundi , kobasica na hangaru  u horizintali , letilo se i po takvom vjetru ali sa spravama sa eleronima .... neka poleti u boljim uvjetima kod Kinga  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #117
Što kobasica!!!
Volim kad osjetim ''vjetar u kosi'' ali ovo danas je bilo previše.
Neko bi silno plakao da je danas bila proba krila  :D .

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #118
 ;D

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #119
samo polako, šteta uništiti ovako kvalitetno krilo, iako pravom pilotu je vjetar tek izazov  :-*