Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43203 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #120
Ostajem i dalje vjeran balzi, dobro je Šikac napisao na mom FB profilu , mi koji smo još vjerni balzi stvarno spadamo u "posljednje mohikance" koji rade sa tim materijalom.. Zainteresirani slobodno se javite .. vremena je na pretek a idu dugi hladniji dani stvoreni za gradnju  ;) 
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #121
Čisto info, 


Nakon nekoliko godina i jednog razbijenog guppy-a  :-[  (vertikalno u asfalt).   Počela je gradnja novog kod mene. Uzeo sam Mk 1  varijantu, nacrt je uvećan, da dobijem raspon od 2m, i ide gore hotliner krilo sa pripadajućim profilom  kako je Mitja dao.  Gradnja trupa i repnih površina  je od balse, po nacrtu, a krilo ću pokušati napravit sa sendvičem od stiro jezgre. Vidjet će mo kako će to ići, uvijek se stigne napraviti konstruktivno krilo.


Slikao zasada nisam ništa, kad uhvatim vremena, poslikam pa postam.  :)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #122
Plankirana stiro jezgra je ok no imaj na umu umetnuti adekvatnu ramenjacu i na izlaznu i napadnu neku smrekovu letvicu da smanjis mogucnost ostecenja
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #123
to sam vec sve isplanirao tako, iako bi na LE i TE  stavio balsu,  ramenjača će biti kombinacija smreke i karboske cijevčice  ;)

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #124
Balza je premekana i preporucan smreku za napadnu i izlaznu, kombinacija ramenjace koju si naveo je ok.
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #125
Odvuklo se, ali se nije odustalo.  Dosta vremena je prošlo od zadnjih postova, ali gradnja napreduje malo.

Sada sam s poslom krenuo sa krilim kako sam opisao gore:
















Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #126
kao sto vidite po fotkama i napadna i  izlazna su od balze, i da, to jest mekano, ali dobiti će pojačanja od  stakla 25 gr/m2  čisto da se ne udube pri slijedanjima i sl.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #127
Ovako to sve izgleda poslozeno skupa "na suho":














Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #128
pošto je trup star 8 godina (bješe pauza u modelarstvu),  otkrio sam neke dijelove koje sam krivo složio, pa sam odlučio to popraviti:











Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #129
nadalje sam počeo izrađivati nos:






















probao sam i otprilike motor kakav stane:

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #130
nos zaobljen  na grubo:












Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #131
pogled na sve skupa, a i krila dobivaju elerone





















A i usput sam malo ttestirao folije, kako bi te boje izgledale :

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #132
Bravo!!
Pohvale za gradnju legendarnog gupca. Kad iskompletiraš model i bude spreman za prvi let, obrati pažnju na slijedeće:
Hot krilo se puno razlikuje od klasičnog. Zaboravi na lagano glajdanje, jet takav gupac zahtijeva puno brži režim leta. Nema zaokreta u malom radijusu bez motora jer voli upasti u stol.
Posebno skrećem pažnju prilikom slijetanja da to bude u lijepom širokom luku.
Sretno i uživaj!

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #133
Ako želiš origigi neprozirnu žutu foliju za trup, znaš gdje sam. Ako ti nije bitno i ove će dobro poslužiti !

Možda lagani sloj razrjeđenog nitrolaka na balzu, dan sušenja i na takvu podlogu folija se prima ko' porezna za žirac...

Damir

 

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #134

@ flyfreakuser:   Znam, tj. imam otprilike pretpostavku.  Vrlo slično ovom ponašanju koje si opisao se ponaša Phoenix 2m, a dao mi frend na livadi d probam. To je neka fora sa warm/hot liner  profilima i krilom. To mi je ok, polu jedrenje, polujurnjava, uglavnom gušt i zekapeka :D

@ Diogen: baš sam te htio pitati  za omjer razrjeđivanja nitrolaka za to.




Gradim ja i MiMia, ali o tome u drugoj temi  http://www.flyfreak.net/samogradnja/'mimi'-f3k-mini-dlg-tips-trickstraps/new/#new