Skip to main content

Topic: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi (Read 2819 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Pozdrav

Sinoć mi je gimbal prestao raditi, imam konstantno crveno i zeleno svijetlo, računalo ga ne očitava više tako da se ne mogu spojiti na Simple bgc..
Ima li netko možda nekih saznanja o čemu se radi i može li se popraviti?

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #1
Jel prestao sam od sebe ili je dozivio neku nezgodu?

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #2
Sam od sebe :(
Snimao, normalno sletio, odspojio gimbal od 3s baterije, nakon 5 minuta ga spojim i to je to..
Normalno je radio otkako ga imam..pola god, godinu dana...
Za 32 bitnu verziju se spominje neko prisilno flashanje, nisam siguran može li se to probati na ovoj verziji..
Ukoliko stvarno više nemam opcija planiram ga ubaciti u pećnicu pa da vidimo hoću li imati sreće.
Ili probati nabaviti drugu pločicu, možda netko ima neki neispravan za dijelove...

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #3
Polako s pecnicom,to ti je ona zadnja mjera kad sve ostalo ispucas :D,to sto je prestao sam od sebe mi upucuje na FIRMWARE,jer ako nije bilo mehanickih ostecenja nebi smjelo biti nesto drugo.Neznam dal ide to tako s gimbal controlerima da se daju flashati jer nisam jos imao iskustva s gimbalom ali mislim da bi se dalo flashati i mislim da bi to prvo trebao probati.

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #4
Radi li usb odnosno imaš li vidljiv virtualni comm port?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #5
Ne radi :(
Prije ga je našao na com port 8 čini mi se, ali sad kao da ga nisam ni ukopčao...samo svijetle crvena i zelena ledica..
Imao sam prije problem s IMU senzorom, ali se gimbal uredno spojio preko BGC-a i javio u čemu je grška...polemio sam žice od senzora i sve je bilo ok mjesecima..
I sad se samo odjednom više nije htio uključiti...

 

Odg: DYS Smart 3 8-bitni gimbal prestao raditi

Reply #7
Hvala na pomoći, mislim da ću izvaditi Alexmosa i ugraditi Storm32 pločicu, oko 40$ je, a radi jako dobro.