Skip to main content

Topic: Paljenje nitro motora (Read 2994 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Paljenje nitro motora

Pozdrav,

znam da je najbolji a i zato služi onaj starter na 12 volti za kurblanje motora, ali jeli netko od vas probao sa akku bušilicom ili nekim drugim elektromotorom iz samogradnje upaliti motor, osim naravno štapićem. Ima li tko kakvih iskustava ili ideja. :D

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #1
o koliko kubika se radi?
2 ili 4T?

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #2
motor je 2T  OS Max 15  oko 2,5 cc

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #3
Čuj vjerojatno je moguće sa odgovarajućim adapterom, osobno nikad probao ali za prvu ruku je ok. Ako je motor dobro uštiman može i rukom..

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #4
Palio s busilicom brz problema, stavio na vrh onu gumu iz original startera. A ovaj mali motoric mozes i rukom
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #5
to sam si i mislio, ma kad ću imat viška love kupit ću si sigurno orginal starter, ali doma imam brdo alata i među njima i par dobrih akku bušilica. Znam da jedna ima 1100 o/min, pa bi na nju stavio jednu gumu koji bi izrezao tako da odgovara spineru i time za prvu ruku palio :D :D :D

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #6
Ma da, pali i vozi... Ja izbjegavam prstima, uz svu sam opreznost dobio 2 puta po njima, srecom pri malim rpm
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #7
cijene original startera su jako povoljne tak da ti se ne isplati zezat s tim ,a tak mali motor mora rukom opalit ko grom

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #8
ma znam, ali ću  jednog dana imati i jači motor pa će mi trebat ta hrga, pa valjda netko ima to za 100 kuna :D

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #9
Svojevremeno sam kupio novi starter na ;D  ebayu za 5usd. Jedino je sranje tesko, pa me postarina izasla 30  ::)
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Paljenje nitro motora

Reply #10
vidio sam jedan na HK, košta 20 $ i još poštarina, to je najeftiniji koji imaju, tamo ljudi na forumu komentiraju da je ok za te novce :)