Skip to main content

Topic: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima  (Read 11136 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima

Reply #15
@KarkoDelPontiac, mogu samo reći da si pravu. Moja prva stanica je koštala 250kn, avion sam napravio uz pomoć kolega tako da me avion koštao tablu stiropora. Uzeo dva serva, esc, motor, batku i onaj jeftini punjač što samo puni preko balans konektora. Nakon toga, kad sam se navukao, bolje da ne pišem. Samo nebo je granica.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

 

Odg: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima

Reply #16
Istina ima i aviona i dronova i autica i brodica pa i stanica kojih se nade za sitne novce i moze se startat sa 400kn te krene sa prvim izazovima odnosno ugodnim adrenalinom koji se vecinom svidi bas svima. Ne znas dok ne probas :P
Stanica je tako oko 200 250kn a i pocetnicki modeli su u toj cijeni. Nade se a sto nemas javi se i iskemijat cemo sve... tu smo da pomognemo.
 
 
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima

Reply #17
Pa to i govorim, a ispada da gluposti pisem... Ne treba ti tisuce kuna da bi poletio, sad sam gledao i mislim da sam dao 750kn za novu rtf cessnu u pluramaksu dok je ducan jos postojao. Dan danas imam isti model i jedino što sam uložio u njega je par propelera i patrone za glue gun... Model leti još uvijek super. Stanicu i punjac iz tog seta sam prodao kasnije i pokrio dio troškova za Turnigy 9x. Hobi može i ne mora biti skup, al da bi letio ti definitivno ne treba hrpa para  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima

Reply #18
Pišem ovo isključivo što bi odgovor na njega htijelo znati više ljudi koji čitaju, a ne pitaju, pa jednostavno da ih ne odbijete ili zbunite s tako visokim ciframa.
I ja također.Zato što smatram do 400 ili 600kn nikako nije realistično, te da novi imaju bolju sliku u što se upuštaju, a ne da se uvale u hobi sa iskrivljenim očekivanjima i troškovima.
Kako ima dovoljno materijala na temu kako jeftino početi, dodao sam i moj pogled, pa neka ljudi sami prosude.
Osim ako ne rastegneš pojam na nekakve kinske igračke, ala mikro-dronovi ili autići, koji zaista dođu 200-300kn i lete to jest voze.

Re: Koliko bi koštalo da se počnem baviti rc modelima

Reply #19
Apsolutni minimum je vjerojatno oko:

2.4Ghz radio + prijemnik: 250kn
2 x 9g servo motor: 45kn
3S Motor: 80kn
3S Esc: 60kn
3S 1600Mah Baterija: 90kn
Propeler + adapter : 15kn
Punjač: 60kn
Pištolj za vruće ljepilo: 30kn
Ljepilo za pištolj: 10 kn (dovoljno za jedan model)
Stiropor: 30 kuna cca za jedan model

Ukupno proizlazi 665kn, troškove dostave sam računao u cijene, sve sa Hobbykinga ili ebaya - aktualna ponuda.

To je za samogradnju 3S delta-wing park flyera, otprilike koliko sam i ja potrošio kada sam krenuo u hobi, što je sasvim dovoljno za početnika. Gotove mikro letjelice sa banggooda ne računam u hobistički rang već kao igračke.

Pod uvjetom da imaš stvari kao ravnalo, skalpel, markere, AA baterije za radio, selotejp i ostale alate i pomoćne stvari.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.