Skip to main content

Topic: Jazavac Quadcopter (Read 28879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #60
mislim da uopče nije upitno dali heksa ili okto ili quad ne može dignuti 3 i pol kile.
Mi ovdije stavljamo motore od 100 w  koji vuku 11A u ful opterečenju.
Stavi 6 motora od 1 kw  i 6s batke 2 x 6s 5000 i veče propelere pa če dizati i više.
Nije uopče poanta u tome dal može dignut.
U ostalom imaš na netu večih koji dižu veče kamere imaš baš i sa ovim 5d ako se ne varam.
 

 

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #62
ali opet, sve je to jeftinije od RC helića koji može dići jednaki teret, jazavac je to skužio vrlo brzo :)

ima RC helić svojih prednosti jasno, pogotovo za 3d gluparije, ali za mirno snimanje... mislim da im je odzvonilo  ;D

dobar primjer daje i dex sa svojim vrhunskim snimkama, to je mirno do bola  8)  a ako i zakvači drvo kada se glupira :)
nema štete, možda mu je jedan prop od 2$ pukao, a možda i nije nijedan, to neka sam veli,
no da je helić izvodio isto i pao... pa mislim da mu samo repni rotor košta kao 10 dexovih propova,
a di su još glavne sablje, linkovi i ostalo...  :(

ako misliš na onaj pad na zadnjem videu pod nazivom "Tree" onda mislim da taj konkretno pad nije imal štete, taj dan je bilo par kačenja drva i 2 propa su ošla....

mislim da se helići ne mogu mjeriti sa multikopterima kad je u pitanju snimanje iz zraka.....

to su kruške i jabuke, nema jedno s drugim veze.....


masa koju model treba dignut nije problem, jako lako se stave jači motori..... problem je vrijeme leta, tj. kapacitet baterija i broj čelija.....

opet nema smisla radit model od 5kg koji može nositi koristan teret od 3,5kg.... jer dobiva se "G8,5" sranje koje dok padne polomilo bude se kvalitetno....

postoje kamere ispod pola kile za profi upotrebu.... i stvar je riješena.... moj model je nosivosti oko pola kile..... i ciljam na nešto profi u tom rangu.....

osim problema baterija, dolazi problem elisa i mase motora... velika elisa, velike vibracije, mala elisa male vibracije, veliki motor, veča masa koja se vrti i radi sranja....
to je u biti glavna razlika između helića i multikoptera i sve karte u toj priči su na strani multikoptera....

uglavnom ne postoji limit u veličini multikoptera, ali ako treba napravit multikopter za mirno snimanje, postoji puno limita

tak da savjet... ak se neko misli upuštati u gradnju multi"cigle"... treba znati da ulazi na relativno neotkriven teritorij... i ono kaj je dobro na malima, jako lako može biti loše na velikima....  i mene bi konkretno zanimalo do koje veličine je multikopter funcionalan za snimanje...


danas sam imal pad, ne znam točan uzrok, ali model je na nekih cca 80m(ne znam točno) ostal bez kontrole i slobodni pad je bil do zemlje....dalje nije išel  ;)

šteta mi je oko 10kn

da je taj model imal duplo veču masu, šteta bi bila puno veča

razlog krša ne znam točno, ali mislim da je hladnoča koja je usrala gyro senzore.... pošto nemam nikakvu zaštitu, sve je otvoreno




Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #64
danas sam imal pad, ne znam točan uzrok, ali model je na nekih cca 80m(ne znam točno) ostal bez kontrole i slobodni pad je bil do zemlje....dalje nije išel  ;)

šteta mi je oko 10kn

da je taj model imal duplo veču masu, šteta bi bila puno veča

razlog krša ne znam točno, ali mislim da je hladnoča koja je usrala gyro senzore.... pošto nemam nikakvu zaštitu, sve je otvoreno

ja sam letio jučer a i danas po hladnoći sa po 4 batke, današnji film se još uploada, bili smo 2 sata vani, frikovi  :D

a evo testa od jučer, na hladnoći bez ikakve zaštite,
quadcopter snow flying at 1.5C (34F) - FlyFreak :)

tako da mislim da ti je uzrok negdje drugdje, ne u žiroskopima. to je ono što si rekao, neistraženo područje,
bit će to zrelo i za profi upotrebu dok se otkriju svi mali bugovi  ;D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #65
letel sam ja danas dosta, nije pal iz prve....

nakon skoro 1 sat na otvorenom model je rekel gotovo....

taman dok je palo sunce i naglo zahladilo....


no, moguće da je i nekaj drugo....

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #66
ja sam danas letio i nije mi ništa palo  niti se zgasilo.
 
misli dečki da vam probleme stvara baterija koja na hladnoči crkne puno prije.
Meni moje od 5000 traju 10 min
model je težak 2100

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #67
istina, ja imam telemetriju pa na vrijeme sletim,

3S 2.6 Ah mi traju 8 minuta umjesto cca13-15m, ali to je na 0.5°C :)

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #68
je se razme, definitivno se primjeti na temperaturi kako guta mA, na normu samo sto nije bila baterija uzrok pada, ja mislim da je NLO proletio negdje u blizini pa usrao situaciju ;)

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #69
ja sam danas letio i nije mi ništa palo  niti se zgasilo.
 
misli dečki da vam probleme stvara baterija koja na hladnoči crkne puno prije.
Meni moje od 5000 traju 10 min
model je težak 2100

znam da hladnoća jako sruši kapacitet baterije, sad imam ispod 70% kapaciteta koji je bil u toplim danima...
ali nije baterija, imam telemetriju na naočalama i imam složene alarme da mi pali kad napon padne ispod 10,4V ili kad mi ukupna potrošnja pređe 4000mAh

imam dvije baterije u paraleli 3S 2650mAh, nisu se upalili nikakvi alarmi, a i sve je radilo posle....


imam kratki video leta, budem ga uplodal sutra, na kraju sam stavil krš.... model je bil savršeno upravljiv i vidi se točno kad je prestal raditi
znači nije bilo smetnji ni ničeg, samo odrezane komande u momentu.....

dok je padal ja sam pokušaval mrdati palice i mislil sam da sam nekaj radil.... ali dok sam pogledal snimku na kompu, sam videl da je model padal sa upaljenim motorima ali bez ikakvog mojeg utjecaja....

budem još sutra detaljnije proučil kaj bi mogel biti razlog pada.... mada se ne zamaram previše.... definitivno nije prvi, a siguran sam da nebu ni zadnji  ;)


 

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #70
količina vlage ima dosta utjecaja na gyro, sve je super dok je sunce makar je i hladno vani ali kako sunce ide dolje vlaga raste, isto se meni dogadjalo na quadu, samo sta sam ga uspio izvuc da ne tresne, letio je 3-4 minute normalno i odjednom poceo vuci samo natrag i u desnu stranu, palicu sam drzao stisnutu cijelo vrijeme naprijed i u stranu da se balansira kako bi ga spustio, a isti dan sam popodne kad je bilo sunce ispraznio 6 baterija i nikakvih problema ali cim je sunce palo, pocelo se mracit vani odmah neki cirkus 

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #71
jučer smo ja i Tomislav primjetili na oba quada da kada se pocucla baterija quad vuče prema nazad...na sreću bilo je to na zemlji... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #72
s tvojim batkama, čudo da je uopće i poletio  ;D  :D  :D

ajde, kada pukneš 4S gore ja bum morao pobjeć s livade skupa s quadom. to bu bila raketa  ;)

uploada se filmić, bit će uskoro.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #73
jučer smo ja i Tomislav primjetili na oba quada da kada se pocucla baterija quad vuče prema nazad...na sreću bilo je to na zemlji... ;)
 
lp
 
Toni

Pa to je totalno logično kada se baterija isprazni balans quada se poremeti baterija je lakša prazna i onda naravno da vuče na sve strane.
Joj koji se vi amateri logika buraz :D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #74
e da i skonto sam zašto mi quad vuće svaki put.
to je zato što ga bacam iz ruke pa kako nikada ravno ne stoji  vuče na tu stranu onda moram sletit negdije i poletit onda je ravno.
 
A pošto kud god ga stavio nikada nije 100% ravno onda ga uvijek malo potrimaš.
To je cijela mudrost mislim da toliko čak niti hladnoća nema utjecaja al dobro.