Skip to main content

Topic: Powerboard DS-2...krakovi...Centralni dio...DSLR nosac... (Read 12102 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #15
evo malo mesa: soft je open source, baza mu je arduino, procesor je atmel, naravno malo jaci, naravno da ce biti verzija samo plocica i gotov kompletno pa ako netko ima volje drljat sa finim stvarima neka se igra, detalji ce biti svi kad napravim plocice do kraja, znaci trenutna je situacija da pokusavam predvidjeti daljni razvoj pa da ne izostavim elemente ili kakav upgrade za plocicu, evo jos jedan detalje je taj da se ocekuje dogradnja sa barometrom+magnetometrom za HH opciju...... ;)


cijena nebi trebala prelaziti nekih 650-700KN za gotovu plocicu sa osnovnim elementima znaci žiroskopima i akcelerometrima a tu je i ukljucena auto stabilizacija za kameru po tilt/roll osima , sistem stekaj i vozi, naravno sve radi sa regularnim reglerima, ne sa svim aali napisat cu sa kojima radi onako kako treba (480Hz)


jbg nije ni badave ta igra, treba poslozit to sve gore, izj***t se malo da to lici na nesto, nabavit elemente koji su na njoj, ima posla s tim ali bit ce....za 10


neki dan sam isprobavao kombinacije malo onako sve polemljeno u zraku, visi na zicama, uglavnom digo sam quada na 2m, stisnuo mu rep desno i tako se 2 minute vrtio ko lud na mjestu, bez ikakvih propadanja i driftanja 8)

svaka ti dala

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #16
ja jedva čekma da vidim kako če to delati jer čak i na MK kada je sve u igri neznam kako če to delati
Ja idem na testiranje danas u igi je FC,NB,MAG,komplas,GPS.
Kada sve poštelam snimim.
Kako dokazni materijal naravno.

kako je prošlo?

Odg: Powerboard DS-2....alu krakovi Hexa/Quad....

Reply #17
Evo i prve ture krakova za letjelicu, Hexa i Quad dimenzije, alu 10×10×1 naravno iz EU, laksi nesto nego ovaj sa naseg trzista, sve obrađeno na CNC-u, rupe su na dlaku , spremno za proces finalne obrade sa dodavanjem boje, negdje krajem drugog tjedna;
-dimenzije Quad: dužina 240mm , 2 crna/2 crvena kraka za X mod ili 3 crna/1 crveni za + mod
-dimenzije Hexa: dužina 325mm, 3 crna/3 crvena
-dimenzije HeavyLift Hexa: 15×15×1.5 cijev, 380mm, rupe za motore 35 klase, elise 12-14 cola

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #18
danas dok sam slagao neki model, primjetih da na korejskim KK pločicama očito postoji priprema za akcelerometar po 3 osi,
valjda čekaju da konkurencija izbaci svoje, pa bu oni onda i oni ponudili 'NEW' verzije pločica sa tim već nalemljenim gore...   :-\
davore, svi su već nabrijani na to, pa držim fige da bude sve ok s tvojim kontrolerom pa da i mi imamo svog konja za trku (dex kalupe, ti kontrolere i CNC izrađene krakove i frame...)



Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #19
Znam da je korejanac nesto kemijao na acc za KK ali je to malo problematicno za izvest;
U biti ovo plocica koju ja trenutno crtam je vec davno postojeci MultiWiicopter samo sta ja hocu napravit izmjene na njoj i to na bolje, tako da se u startu odmah pripremi sve za nadogradnju danas-sutra, osnovna verzija je samo gyro i acc dok je 2 minute posla dodat onda gore magnetometar i barometar ili eventualno neku od postojecih IMU kombinacija tipa 6DOF ili 9DOF ili jos bolje FreeFlight IMU


E tu sad polako i nastaje jedan problemcic, puno me ljudi pitalo za to, svi ti kontroleri osim KK koji su napravljeni za multirotor zahtjevaju kalibraciju i podesavanje preko PC-a, sad je preko konzole,FTP-a ili nekog GUI alata nebitno ali je podosta komplicirano za nekog ko se sa tim prvi puta susrece, naravno pozeljno je neko osnovno znanje o elektronici, treba imati i odredjeni uredjaj za programirat to...bla,bla zato sam mislio plocice ukoliko bi ih i napravio neku vecu seriju prodavat vec programirane i podesene ajmo reci u grubo. 
E u toj situaciji je vec puno lakse, ostaje ti samo kalibracija na licu mjesta prema vlastitoj letjelici, to se moze odraditi ili preko stanice (ima programski mod) ili preko malog LCD panela koji se moze slozit za relativno male pare, cca nekih 20-25 dolara.
U biti kad je jednom elektronika podesena dovoljno je samo napraviti postavljanje na 0 gyra i acc, sve se radi preko palica na stanici;
Evo kad slozim prvu za van napisat cu i slikat,snimit sve detalje oko podesavanja iste, naravno onim zdravo seljackim jezikom da bude sto lakse za prokuzit, izbacujem strucne izraze iz upotrebe  ;)

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #20
Naravno zaboravih napisat da mag i baro drasticno mjenjaju cijenu jednog takvog kontrolera, cak i za duplo se povecava, ovisi koje se komponente koriste 8)

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #21
I kada se sve te komponente zbroje što je još upitno kako če radit dođeš na mikrokopter koji sve to ima gotovo i napravljo i radi.
Tko zna što tu sve treba u hardveru promijeniti a o software-u da nit ne pričam.
ACC na MK se koristi samo u toliko da pomogne gyro i to u odredenoj količini.
Nadam se da če to raditi kako jer ovo je trenutno još uvijek jako skupo.
 
 

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #22
Pa ima nesto i u tome kolega Majki, to radi super kad se sve ustela kako treba, nije tu samo pitanje elektronke, motori, regleri, propovi....sve to ima neku svoju ulogu u tome, recimo da je za pocetak sasvim dosta da imas acc koji radi autostabilizaciju, pustis palice i model se sam izravna, ostale pizdarije su prica za sebe... 8)
Recimo baro na ovome radi sasvim drugacije nego kod MK, nemas opcije da ukljucis i iskljucis, u radu je konstantno i tek kad ti sam ustabilis model na nakoj visini i pustis gas on ga pokusava to odrzavati dodavanjem ili oduzimanjem gasa, uglavnom ni jedna od tih elektronika nije na sistemu ustekaj i vozi, tu mnogi grijese, znas i sam da ako oces idealno podesit MK trebas izgubit 2-3 dana

Odg: Powerboard DS-2....ostatak polako napreduje....

Reply #23
može i na MK konstantno biti uključen ima variabiln amplitude hol ako hočeš onda radi konstantno al ok.
 
Samo neka konačno nešto poleti da vidimo rezultate na dijelu.
 
Ja radim nešto isto još malo pa je gotovo neču odati tajnu samo ču reći da ako ih u svijetu ima onda ih nema puno.

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #24
Kolega iz Salzburga bi reko: Idemo dalje... :D
krakovi su spremni za montazu  ;) ...opcije su hexa,quad i Xquad

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #25
Motori up...

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #26
Evo jos par komada... ;)

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #27
nice, prvo imamo 1 crveni i 1 crni,
onda drugi dan 3 crvena i 3 crna...

ajd do 10-og posta, možda i složiš cijeli model  :P 
nestrpljivi smo  ;D

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #28
nema sile, polako penzionerski :)

Odg: Powerboard DS-2...krakovi....idemo dalje...

Reply #29
Dok ekipa radi skoro pa serijsku proizvodnju evo malo da osvjezim....temicu  :D
Gyro ITG3205 + Acc ADXL335 + Baro BMA085 (odispod je, ne vidi se) na odgovarajucoj plocici ;) sa ovim malim plavim detaljom zvanim mozak letjelice ili ti ga Arduino PRO Mini = Tri/Quad/Hexa sa tilt/roll kamera kompenzacijom + altitude hold + auto level + lipo alarm + jos nesto.... 8)