Skip to main content

Topic: Drvoholding Triki (Read 4022 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Drvoholding Triki

pozdrav momci ...
iako ste svjetlosne godine udaljeni od mojeg projekta trikptera možda imate koji savjet ...

kontroler je klasika sa atmelom, 3 gyra....

jel ima netko popriločno postavke za dx6i da ne lutam i lomom sve kaj se vrti..

Hvala.
dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #1
jel ima netko popriločno postavke za dx6i da ne lutam i lomom sve kaj se vrti..

Hvala.

pa nema tu nekih preciznih uputa da bi radilo, jer radit će i ako je sve na 100% i na 51%,
samo malo ipak smanjiš korake na stanici da bi bio pitomiji za učenje...

sve postavljaš kao za 4ch avion, (bez ikakvih swashplate mixeva za helić dakle...)

staviš kormilo 100% dual rate i 0% expo
a na dubinu i elerone npr 60% dual rate i -50% expo.

Odg: Drvoholding Triki

Reply #2
dakle... Hvala

no neće to ići baš samo tako, izgleda da ima nekih stvari koje neidu na brzinu .....
prednji ljevi motor kao da spava i malo zaostaje što ga vidno nosi u stranu , i sav je živčan trese se ko lud..
baš kao i prvi helić koji sam imao...

evo i malo slika, frame je drven( šuplji ) pa kroz njega ide ožičenje i ledovi, rep je na djelovima od elisa helića, a
servo repa je izmaknut u sredinu da bi balans bio bolji...u canopy je smještena ccd kamera 420tv lines sa transmitterom na 1,2ghz..

ideja  je staviti video goglis i uživati....

dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #3
pozdrav momci ...
iako ste svjetlosne godine udaljeni od mojeg projekta trikptera možda imate koji savjet ...


U jbt pa nekak mi je poznat tvoj projekt trikija,ko da sam nekaj slično več videl,možda u nekoj drugoj galaksiji ::)
Robert

Odg: Drvoholding Triki

Reply #4
da...
sorry nisam spomenul a trebao sam , hemo me inficirao sa trikopterom , a uvelike mi bio i od pomoči kod sastavljanja ovog.
dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #5
Nije bed,šalim se.
Kolko ti je triki teški??djeluje mi teški,a možda se varam.
Jesi ga uspel pripitomiti ili se još uvijek trese??(možda mu je hladno ;D)
Robert

Odg: Drvoholding Triki

Reply #6
da u pravu si, meni je hladno ... a kak mi tek  bude oko srca hladno kad ga skršim

ima sa baterijom od 2600  cca 860gr.
iako je od lipovine i nešto šper ploče i pleksija nakupilo se gramčića.
kad malo uhvatim ritam sa kk kontrolerom i ugađanjem na spektrum budem vrlo vjerojatno pokušao sa quatrokopterom ,
mislim da je puno jednostavnije fiksirati 4 motora nego izvoditi svašta sa servojem i ležištem repa
dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #7
Moj triki je oko 650 grama,skršil sam ga miljon put i neču radit quad,ni sam neznam zbog čega....
A to ti otprilike ovak izgleda.
Robert

Odg: Drvoholding Triki

Reply #8
super izgleda  ;D, kad je u zraku..ali ovaj do pod rukom sve zazebe

koj elektroniku furaš, jel imaš koji savjet za trimanje i postavke stanice
dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #9
Setup ti je ovaj:
3x  gyro     http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10113
3x  motor   http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7520
3x  regler  http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11429
1x  repni servo  http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8303&Product_Name=Hextronik_MG-14_14g/2.2kg/0.11sec_aircraft_servo

a o trimanju bi trebalo poveče psanje.
Trimere podesi tak da se ne trese,a na stavici si smanji pomake palica i EXPO si isto povečaj da ti nebu preosjetljivo.Fora je u tome da se moraš igrati i igrati.
Meni je u početku to DEX salgal dok nisam prokužil.
Nabavi si tonu letvica je če ti trebati,jbga ali skršil buš ga sigurno. ;)
Robert

Odg: Drvoholding Triki

Reply #10
da :D, to nije trebalo dugo čekati...

došo hemo da proba natrimati situaciju pa se malo zaigral ... nije se krov htio maknuti s puta, no treba priznati da je boi mrkli mrak, pa je situacija bila neizbježna.

ali kao što kažeš .. malo letvica i opet smo u zraku(bar do drugog puta)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Drvoholding Triki

Reply #11
A da to ti tak i ide.
Moj trikija ti jako zemlja privlači :D
Robert