Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 253679 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV experimenti

Reply #271
Evo da se malo pohvalim, naručio sam 2osni gimbal s http://copterlab.com/brushless-gimbal .Kažu da ima samo 75g i garantiraju da nema više jelloa pa onda ne bi stavljao onog kineskog glomaznog i teškog.Nadam se da će video biti puno bolji.

Odg: FPV experimenti

Reply #272
Prekjučer sam otišao na Sljeme na Fakultetsko dobro-onaj pašnjak,livadu, s koje puca pogled na cijelo Zagorje s namjerom da odletim do Krapine.Kad ono na livadi cijelo stado krava,teladi i što je najgore prilično gadan bik s jajima do poda :D .Čekao sam da se odmaknu pa da mogu poletit onako preko ograde s ceste i nadao se da ih neće biti kad budem slijetao.Međutim u povratku eto svih njih na gornjem dijelu livade gdje bi trebao sletit.Odlučio sam sletit na donji dio livade što dalje od njih ali sam malo zabrljao i umjesto uz rub šume sletio na bor ali nisko i bez štete za avion.Rekoh dobro je i prošlo,preskočim ogradu i sjurim se nizbrdo po avion,međutim kad sam se penjao gore skužio me bik i poveo cijelo stado,čak i teliće u juriš prema meni. :-X Bilo je kao u Pamploni,bjež ja prema šumi,bacim avion preko žičane ograde i provučem se nekako pa kroz šumu do ceste. Uglavnom vrijedilo je jer sam odletio najdalje ikad-26912m,makar mi slika nije bila baš dobra.Evo nešto slika dok stavim video.[attach=1][attach=2]
[attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]
[attach=7][attach=8][attach=9][attach=10]

Odg: FPV experimenti

Reply #273
Ha ha baš si me nasmijao do suza. Bravo na rezultatu. 8)

Odg: FPV experimenti

Reply #274
LOL

Odg: FPV experimenti

Reply #275
Svaka cast :)
Odlican rezultat unatoc "tehnickim" problemima :)

Odg: FPV experimenti

Reply #276
Odletio FPV rekord do Krapine - a skoro stradao na zemlji!  :D
Čestitke !
Pitanje: stvarno je pocuclalo samo 8 Ah ??
Damir

Odg: FPV experimenti

Reply #277
Pozdrav Svima i hvala na čestitkama


Je Damire, samo 8,2Ah(56,7:8,2=6,91km/Ah) jer sam letio više-manje ravno.Nadmorska visina te livade je oko 750m pa sam mogao letit praktično na nuli kako bilježi STORM početnu poziciju.Istina u povratku sam se digao za oko 190m tj. 750+190m jer kad se približavaš brdu imaš osjećaj kao da ćeš se zabit.Brzina je bila oko 45km/h u prosjeku.LOS s ove visine je neupitan,sve Fresnelove zone također.Krivci zbog čega slika nije bila baš dobra bi mogli biti žičana ograda ispred antene i spoteri(četiri dečka s mobitelima) koji su se pojavili kad sam bio negdje na pola puta do Krapine.Došli oni izvadili stolce, gajbu i smjestili se na 3m od moje yagice i krenuli mobitelirati.Inače mislim da bi se s 10ak Ah moglo na ovaj način uz još malo racionalniju vožnju dosegnuti i malo više od 30km(s ovim modelom-a s boljim možda i više).

Odg: FPV experimenti

Reply #278
Dare svaka cast,pratin temu od pocetka i stvarno mi je interesntna.
I sam bi volia napravit neku platformu od 3m,razmisljan stvarno dugo o tome ali jednostavno neman dovoljno vremena/volje i znanja da ga napravin
Kad bi baren moga nac neki nacrt na netu da ne moran sam mozgat oko svega hehe..radia san nesto malo sa stakloplastikon,ali kevlar i karbon nikad u rukama nisan drza,o vakumiranju neman pojma :)
Tako da bi mu bilo stvarno drago kad bi krenia nesto kemijat oko toga jer bi i meni samome da hrabrosti da se upustin u nesto takvo.
Samo naprid i drzin palceve :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: FPV experimenti

Reply #279
E hvala Ante ST.Imaš na stranici http://adamone.rchomepage.com/design.htm uglavnom sve što ti treba da dizajniraš npr. jedan trener model.
Pritom ti nije izgled toliko bitan( npr. trupa),jer ne ide na izložbu,već je bitno da bude složen po pravilima struke i da na njega stane sve što misliš okačit.Za setup ti može pomoći e-calc.


Odg: FPV experimenti

Reply #280
Stavio sam sad sav videomaterijal.U prvom videu vidi se lokacija koja je stvarno predobra samo da se može na livadu i da nema stoke.Predpostavljam da bi se s te pozicije moglo i do Varaždina :) .
Drugi video je onaj isti iz prethodnog posta(koji sam izbrisao) samo sad je u cijeloj dužini s slijetanjem u bor na kraju :) .
Treći video je OSD ako koga zanimaju  telemetrijski podaci gdje se lijepo može pratiti potrošnja struje,naponi,visina,smjer,udaljenost,brzina...Iako slika nije bila baš na visini,vjerojatno iz ranije navedenih razloga,moram reći da su se telemetrijski podaci dobro vidjeli skoro cijelo vrijeme a to je ipak najvažnije.Interesantno je da sam u dolasku avion prvo čuo pa tek onda ugledao jer nekako nikad nije tamo gdje ga očekuješ, makar je blizu.
http://www.youtube.com/watch?v=aXN3IqR50go


http://www.youtube.com/watch?v=ALSXB281LOo


http://www.youtube.com/watch?v=bjjCqV2pDHc

Odg: FPV experimenti

Reply #281
Dare, svaka čast na fpv postignućima, stvarno impresivno! :) Vidim da i ti imaš veselih doživljaja s letanja i sa sletanja - gušt je čitati i gledati, ne vjerujem da nisam ovaj topic vidio i ranije.

Malo sam zapostavio hobi posljednih mjeseci, ali vrlo rado bi obrisao prašinu sa svog fpv daljinca i nabacio neki zajednički let. Svako dobro i čujemo se. 

Boris

Odg: FPV experimenti

Reply #282
Pozdrav BorisP i hvala!


Drago mi je što si se javio jer mi je upravo tvoja tema, iz 2014 god., X-UAV Talon FPV bila vrlo inspirativna .Tvoji i prilozi svih koji su sudjelovali u temi bili su dobar izvor informacija i nadahnuće da i sam krenem u FPV.


Darko





Odg: FPV experimenti

Reply #283
Ja sam bez teksta  :o

Odg: FPV experimenti

Reply #284
Stigao mi je onaj gimbal što sam naručio na COPTERLABu i radi dobro makar ne izgleda u stvarnosti tako dobro kao na njihovoj stranici.Izgleda da im 3D printanje dijelova nije baš jača strana.Jednostavno mehanički dijelovi nisu baš tako glatki i oštrih su rubova-nekako nedovršeno djeluju.Onaj kineski od aluminija čak djeluje bolje makar je 3 puta teži.Evo videa kako rade i par slika:


https://www.youtube.com/watch?v=Ihv5x7HHbQA