Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 248805 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV experimenti

Reply #165

Jedrilica konačno gotova za probni let.Jučer sam napravio "osigurače"za krila(letvice koje se ušarafe s donje strane krila kroz aluminijske cijevi),izkemijao nekakav poklopac središnjeg dijela i stavio preklopni propeler 11x6 s RCTIMERA.Konačni izgled srednjeg dijela će se još mijenjati kad dođe kamerica.Opet sam ubacio sve podatke jedrilice u ECALC da mi orjentaciono izračuna potisak,brzinu,potrošnju itd...
Ne znam što kaže zakonodavac ali bi jedrilica(nazvao sam ju NELA ) :) mogla imati kinetičku energiju veću od 500 J u horizontalnom letu(malo srednjoškolske fizike u prilogu).

Odg: FPV experimenti

Reply #166
Evo još slika:


Odg: FPV experimenti

Reply #167
Napravio sam novi nosač baterija za NOSAČA tako da stanu dvije batke MULTISTAR 4S 8Ah 10C.Stari nosač batke skupa s njom je imao 931g
a ovaj ima 1422g tako da cijeli avion sada ima masu 4kg ::) .

Odg: FPV experimenti

Reply #168
Napravio sam i adapter XT60 na TRAXXAS(više nema na HK) i sad to izgleda ovako:


Odg: FPV experimenti

Reply #169
Jučer napokon obavljeni prvi probni letovi jedrilice koju smo nazvali NELA :) .
Bila je malo repata jer sam stavio bateriju od 5,8Ah koja je 120g lakša od MULTISTAR 8Ah 4s s kojom sam određivao težište.
Evo na slikama mog pomoćnika-probnog pilota kako učvršćuje krila i mene s NELOM a evo kako je prošao probni let.
http://www.youtube.com/watch?v=TE_XgE2q6Mo


Za potrebe snimanja konstruirana je i specijalna kapa s kamerom ;D .






Odg: FPV experimenti

Reply #170
Kako sam lijepo klizi,bit ce prava za obaranje rekorda  :)

Odg: FPV experimenti

Reply #171
Hvala Experthr.


Dosta je brza i pokretljiva ali prije nego sam uspio promjeniti bateriju puknuo je jedan krak propelera a drugi napuknuo. :(
Jednostavno su preslabi ovi najlonski koje sam stavio.Mislio sam staviti karbonski ali nije bilo na HK te dimenzije i eto...Ali baš da ne mogu izdržati ni par probnih letova...
Sad ću staviti opet onaj drveni 12x6,on sigurno može izdržati 10000RPM.


Odg: FPV experimenti

Reply #172
Odlučio sam napraviti već četvrtu verziju trupa tj. središnjeg dijela ZAGIJA koji je trebao još prošle godine biti moj drugi FPV model,ali se bio raspao.Trup sada radim prema krilima koja su preživjela, po sistemu "protvana" :)  tj. imat će ravno dno s oko 7 dm2 korisne površine.Gornji dio bit će kao "hauba" iz jednog komada a naprijed ću staviti trokutasti nos gdje će ići kamerice.
Za sada je gotov donji dio:




 

Odg: FPV experimenti

Reply #173
Inače raspon mu je 178 cm i površina oko 64 dm2 i ima isto kao jedrilica u krilima aluminijske cijevi i letvice.
Evo još slika:


Odg: FPV experimenti

Reply #174

Danas mi stigao paket s RMRCa,video TX , antena i kablići ali nije prošlo bez carine.Antena je povećala paket a čak mi i ne treba ali oni uvijek šalju.Kad je već stigla izmjerio sam ju i rastvorio da vidim kako oni to rade.Evo dva mjerenja-zatvorene i s skinutim poklopcem da se vidi utjecaj plastičnog poklopca na frekvenciju.Antena je za područje 0,9GHz.


[attach=1][attach=2][attach=3]


[attach=4][attach=5][attach=6]


Vidi se razlika od 50ak MHz!

Odg: FPV experimenti

Reply #175
Stigao sklopivi propeler AERONAUT 11x6"koji može izdržati 13000 okretaja pa sad mogu nastaviti s testnim letovima NELE.
Radi se dalje na trupu za ZAGIJA kojeg bi isto htio ove godine isprobati s FPV opremom.Stavio sam još jednu letvicu za povezivanje-ojačanje krila u sredini i jednu na nosu u L profilu da smanji eventualno savijanje glavne prednje letvice.
Probao sam staviti u trup dvije batke MULTISTAR 4S 8Ah i ima još mjesta za jednu, samo kolika će mu biti masa ::) .




Odg: FPV experimenti

Reply #176
Preporucam kod zagija neko poprecno ojacanje po sredini trupa da ga malo bolje poveze s krilom pogotovo u slucaju ovakvog nakrcavanja s baterijama.

Odg: FPV experimenti

Reply #177
Pozdrav Experthr!
Jel misliš s gornje ili donje strane trupa po sredini?U sredini sam već stavio jednu letvicu koja ulazi u aluminijske nastavke u krilu.
Možda bih ga mogao još učvrstiti s poklopcem?Ako imaš kakvu ideju vrlo je dobrodošla  :)

Odg: FPV experimenti

Reply #178
E tocno sam na takvu letvicu mislio.Trebao sam pretpostaviti da je to to :D

Odg: FPV experimenti

Reply #179
pozdrav Dare. koliku ukupnu masu modela ocekujete?