Skip to main content

Topic: Problem Quadcopter 250 Black Widow (Read 3299 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem Quadcopter 250 Black Widow

Pozdrav


Nabavio sam Hobyking Black Widow 250 i odmah kod prvog starta mi je izgorio jedan ESC . Nabavio sam drugi 12A Emax sa SimonK firmwerom , ali nije baš isti kao i ovi gore .


Pitanje sad , dali ja mogu njega spojiti gore i da mi dron leti normalno ili će biti nekih problema . Vidim da proizvodi drugačiji zvuk kod paljenja od ostalih i da mi se taj motor kasnije upali ....


Hvala 

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #1
Svi regleri bi trebali biti isti, sa istim firmwareima unutra itd.
Ako nema druge letit ce i ovako (lošije) ali obavezno napravi kalibraciju reglera!!!

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #2
Aha . Izkalibrilal sam . Jedanom motoru treba vise da se pokrene . Dron leti ali ga vuce na jednu stranu . Kod prvog pada sam strgal one nogice pod motorima . A kod drugog dva propelera ....

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #3
Bitno je da imas na svima ili simonk ili blheli. Ali koliko kuzim ti imas tri sa blheli, jedan simonk. Letit ce ali tesko ces to dobit da radi dobro

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #4
Da primjetio sam . Narucio sam  jos 3 emaks 12a pa kad stignu ih zamjenim .

Dal netko zna kak se zovu re nogice ispod motora na tim malim fpv dronovima .

Pretrazival sam po ebayu ali nemogu naci bas takve .

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


 

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #5
Ovakvi nosaci . Nogice ili sto vec je to ....

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #6
Pozdrav
Evo novi , stari problem . Promijenio sam sva 4 ESC-a , preprogramirao CC3d a quad i dalje ide u jednu stranu , Svaki put kad ga digne , nevezano na koju stranu je quad okrenut on uvije vuče u istu stranu ( meni desnu ) , okrenem ga napodu kontra , a on opet ide u desnu stranu , neznam gdje bi bio problem jos .


Gledao sam na youtubu da bi trebao stajati mirno kad ga dignem par metara od poda

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #7
u stable modu tesko da ce mrtav miran stajat, uvijek drifta pomalo negdje, provjeri si cg na quadu i provjeri dali su ti subtrimani svi kanali kako trebaju biti, sredina palice na 1500

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #8
Kaj tnaci cg. Kak da to provjerim ...

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #9
mozda ti ovaj video pomogne

http://www.youtube.com/watch?v=O8kuBI1XJSg

znaci tezina na quadu ti mora biti skroz blizu centra quada, ako je baterija vise otraga, onda ce ti driftat u rikverc jer ti quad tezina batke gura u rikverc, mozda neki ljudi ne paze na miniju di je cg ali ja pri svakoj batki to korigiram...

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #10
Ok . To kuzim . Ali zasto ga onda uvjek vuce u istu stranu bez obzira kako je okrenut ...
To mene zabrinjava . Mislio sam da je motor pa sam im zamijenio mjesta . Ali i dalje ista stvar

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #11
Jesi kalibriro acc i gyro? Koji flight controler koristis?

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #12
Cc3d prosao sam po onome wizardu u open pilotu ...

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk


Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #13
Ako si ga kalibriro dok je u potpuno horizontalnom polozaju jedno problem moze biti u stanici, tj. probaj na stanici subtrimat roll kanal(vuce u desno jelda?) I onda bi trebao komprnzitat taj drift.

Odg: Problem Quadcopter 250 Black Widow

Reply #14
Da . Udesno uvjek vuce ...

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk