Skip to main content

Topic: Freewing Avanti V2 80mm EDF (Read 294 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Freewing Avanti V2 80mm EDF

Nakon odličnog jet trenera Arrow Marlin-a, 64mm EDF, odlučio sam stisnuti zube i skočiti u zečju rupu da vidim koliko je duboka  :D i eto me u novoj pustolovini, Jetovi. Priključujem se ekipi sa zujalicama u zraku, i to sa novim modelom Freewinga, opće poznatim i hvaljenim modelom Avanti.

Sada u novoj verziji Avanti V2 sa jačim ESCom i jačim motorom, te dorađenim stvarima na samom modelu, recimo metalni retrakti, veći kotači koji su bolje trava prijateljski, bolje riješena vrata prednjeg kotača itd. Serijski je ugrađena LED rasvjeta, mjesta u kokpitu ima koliko hoćeš, lijepo je obojan i boja je vrlo kvalitetna, nema ljepila jer je potrebno SAMO 9 šerafa da se sastavi. Zanimljiv detalj su flapsovi koji su u krilima.

Za pogon sam uzeo u zadnje vrijeme jako hvaljene High Voltage (HV) baterije od firme SMC, i to 6200 Mah, 850g težine. sa njima sam dobio cca 7 minuta raznolikog leta. 8 do 9 minuta dobijem ako se lagano vozikam simo tamo, a 7 ako ga stiščem. Uglavnom vrlo sam zadovoljan za sada sa baterijama i energetskom učinkovitošću novog Avantija.

Mogu samo reći jedno, na prvu mi je legao model, predivno i pitomo leti, čista preporuka za trenera Jet letenja. I hvala ekipi na svim savjetima i podršci, puno mi je to značilo da se odvažim ovo predivno čudo poletjeti.

Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Freewing Avanti V2 80mm EDF

Reply #1
Lagano poslijepodnevno  jurcanje po nebu Lučkog

https://www.youtube.com/watch?v=xMMmeSFALkc
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Freewing Avanti V2 80mm EDF

Reply #2
Malo isprobavanja i jurcanja...kaj reći, ludilo od modela!!!


https://www.youtube.com/watch?v=XZScTybSwpQ
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.