Skip to main content

Topic: feathering shaft uradi sam (Read 7369 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #15
a inox??? je to precvrsto

INOX nije za ovo,nije dovoljno Zilav Materijal,
ovo sto ti Robi nudi je veoma dobro,to je sto sam ti ja napisao pod nazivom "Silber Stahl" tako se zove u Njemackoj i sa njime sam mnogo radio,
veoma je precizno Brusen i Ravan da nesto bolje ne postoji,Sipke su duge 2m

Navoj se reze ali moras imati ostar alat i dobro mazati,
poz.iv

ok onda cu to pogledat i trazit
gute tag ih bin silber stahl  ;D

salim se malo
znaci da tako pitam u trgovini???
silber stahl??

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #16
U vrijeme moga aktivnoga Modelarstva osim Motora i Elektronike SVE smo sami radili i to je bilo posebno zadovoljstvo kada poleti vlastitih Ruku djelo,
danas vi ne znate nego sastavi i lomi,

rijetki su ti kao Diogen,Kristijan i jos neki ali malobrojni samograditelji ALI danas je to Modelarstvo,
ja za moje Modele sve sto ne moram kupiti uradim sam,
pa i ti zokizo zelim ti uspijeh u samogradnji,
Iv

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #17
mogo komplicirate , jer vi izrađujete heliće, ili pokušavate letit na jednostavan način,....

kupiš gotov vijak sa imbus glavicom ( a to su obično noi crni , malo tvđi) na drugu sranu staviš maticu i letiš....
uz napomenu da ne lupiš opet nekud jer neče izdržat kad ni da je od neznam kakvog čelika( bude puklo nekaj dalje)


smajlic koji se klanja
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #18
ok ... sorry možda sam pregrubo reagiral... :(
i ja podržavam URADI SAM... no ponekad nas to odvodi predaleko od letenja, no razumljivo da s obzirom da za savku sitnicu treba predugo da dođe  i ja sam sklon improvizacijama , ali ponekad je više grijeha nego koristi .
u svakom slučaju Respekt , i naravno podrška za svaku ideju
dx9-xd8-gobac630

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #19
ok ... sorry možda sam pregrubo reagiral... :(
i ja podržavam URADI SAM... no ponekad nas to odvodi predaleko od letenja, no razumljivo da s obzirom da za savku sitnicu treba predugo da dođe  i ja sam sklon improvizacijama , ali ponekad je više grijeha nego koristi .
u svakom slučaju Respekt , i naravno podrška za svaku ideju

i zaboravio si napisat cuvajte glavu ruke noge itd  ;D ;D ;D

 

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #20
Zokizo, neznam za Belt ali ja sam sebi za stari HK450 napravil bar tridesetak feathering shaftova! Na HK450 (stari) je debljina shafta 3mm, narežem navoj M3 na prokrom (pokazal mi se dobar, ne puca, dovoljno je tvrd a ipak se savine kod pada), na krajeve sam stavil ukrasne matice sa kapicama s tim da sam na kapicama napravil urez tako da mogu šarafiti sa običnim ravnim odvijačem i netrebam sitni ključ!

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #21
mogo komplicirate , jer vi izrađujete heliće, ili pokušavate letit na jednostavan način,....

kupiš gotov vijak sa imbus glavicom ( a to su obično noi crni , malo tvđi) na drugu sranu staviš maticu i letiš....
uz napomenu da ne lupiš opet nekud jer neče izdržat kad ni da je od neznam kakvog čelika( bude puklo nekaj dalje)


šeraf je 5 stote u minusu,a zazor na ležaju ne bi trebao biti veči od stote i pol...tak da ta priča otpada 8naravno da sam probao,tak se je trealo zbog puno lufta da...ode u pi...nu !

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #22
Još veća fora da sam iskopaš željeznu rudaču pa na roštilj... :P Ljudi moji meni se rotor 450-ke jednom razletio u sobi jer nije bio loctite-an puklo je kao bomba sva sreća da sam ga držao nešto iznad glave. 550-ku me strah držati blizu sebe i sa original dijelovima. Koliko dođe jedan spindl za 450-ku? Nekakava samogradnja ima smisla kod aviona jedrilica ili kojekakvih test letjelica ili motora a dijelovi (pogotovo za 450-ku) su bagatela. Kada sam kupio helić prije 2-3 godine kupio si i 10 main shaftova za 10$, imam ih još 6 komada ista stvar i sa spindlovima. Kod helija se jako malo toga može izraditi dovoljno kvalitetno a da ne bude skuplje nego u trgovini. Stoga Prvo simulator, kvalitetan model, mirno vrijeme i onda samo trošite baterije  8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #23
odusto sam od te ideje u puli nigdje nemogu naci 4mm sipku silber strahl ili nesto sl
tako da ako razbijem to imam 2 org koja sam izravno i posluzit ce svrsi  :)

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #24
Fala dragom bogu!!!
 
 
odusto sam od te ideje u puli nigdje nemogu naci 4mm sipku silber strahl ili nesto sl
tako da ako razbijem to imam 2 org koja sam izravno i posluzit ce svrsi  :)
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #25
odusto sam od te ideje u puli nigdje nemogu naci 4mm sipku silber strahl ili nesto sl
tako da ako razbijem to imam 2 org koja sam izravno i posluzit ce svrsi  :)

Izravnaš je,ja sam napravil isto.
Staviš na ravnu podlogu,izvaljaš i sve vidiš i nije problem izravnat jer je mekana...
Robert

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #26
odusto sam od te ideje u puli nigdje nemogu naci 4mm sipku silber strahl ili nesto sl
tako da ako razbijem to imam 2 org koja sam izravno i posluzit ce svrsi  :)
Zakaj si odustao?
Imaš kod čeha gdje ekipa ide letjeti skladište materijala a šipka 6m x 4mm vučenog željeza košta neku siću.
Odrežeš na mjeru narežeš navoj i zagriješ i pustiš da se ohladi bez umakanja u vodu ili ulje, samo na zraku.
Staviš u tokarski malo očistiš finim šmirglom i gore sa novoizrađenim dijelom.
Neće biti lošiji od originala. Ja sam tako napravio jednom čovjeku na jednom heliću i bilo je ok.
Je da imam malu tokarilicu pa sam napravio na njoj. No nije trebalo tokariti samo sam odrezao na tokarskom i narezao navoj.
To se moglo i ručno no neznam kako je kod tebe.
Istina i bog da to sebi nisam nikad to radio i uvjek imam rezerve original ali za silu se može a moglo bi i stalno da nije lakše kupiti gotovo.
Znam dosta ljudi koji te dijelove ravnaju pa lete što je po meni daleko nesigurnije nego izraditi novi dio.
To je običan mekani materijal i na ovaj način kaj sam opisao bio bi ti jači od originala  ;)  sad koliko je to dobro ili nije to je druga pjesma ali nebi trebalo biti bitne razlike jer novoizrađeni dio nebi bio nešto posebno i puno tvrđi od orginala.

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #27
odusto sam od te ideje u puli nigdje nemogu naci 4mm sipku silber strahl ili nesto sl
tako da ako razbijem to imam 2 org koja sam izravno i posluzit ce svrsi  :)
Zakaj si odustao?
Imaš kod čeha gdje ekipa ide letjeti skladište materijala a šipka 6m x 4mm vučenog željeza košta neku siću.
Odrežeš na mjeru narežeš navoj i zagriješ i pustiš da se ohladi bez umakanja u vodu ili ulje, samo na zraku.
Staviš u tokarski malo očistiš finim šmirglom i gore sa novoizrađenim dijelom.
Neće biti lošiji od originala. Ja sam tako napravio jednom čovjeku na jednom heliću i bilo je ok.
Je da imam malu tokarilicu pa sam napravio na njoj. No nije trebalo tokariti samo sam odrezao na tokarskom i narezao navoj.
To se moglo i ručno no neznam kako je kod tebe.
Istina i bog da to sebi nisam nikad to radio i uvjek imam rezerve original ali za silu se može a moglo bi i stalno da nije lakše kupiti gotovo.
Znam dosta ljudi koji te dijelove ravnaju pa lete što je po meni daleko nesigurnije nego izraditi novi dio.
To je običan mekani materijal i na ovaj način kaj sam opisao bio bi ti jači od originala  ;)  sad koliko je to dobro ili nije to je druga pjesma ali nebi trebalo biti bitne razlike jer novoizrađeni dio nebi bio nešto posebno i puno tvrđi od orginala.

nisam odustao tj jesam zasad, imam 3 kom i izravno sam ih skoro pa mogu reci savrseno, zasad nijednog jos nisam iskoristio
jos se nisam slupao  :)
ali ako budem imao na umu kemijat sam s tim uzet cu i tvoj savjet u obzir  ;)

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #28
e moji dečki ...nema kruha od te rabote...

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #29
Netko je napravio i onaj kaj stoji u dučanu. Ak imaš malo šlifa za obradu metala i alat nije to nikakav problem.
Jasno govorimo o malim helićima, za veće bi tu trebalo malo više pažnje jer masa dijelova je znatno veća i same sile na te dijelove isto ali išlo bi i to uz odgovarajuči alat samo onda dolazimo do onoga isplati se s tim zajebavati.
Za male pikavce upitne kvalitete nemreš zaj***ti kad su sjebani tvornički.

Robi pogledaj fotku još jednom kaj je čovjek postao http://www.kooltoyz.co.uk/images/EK1-0404%20Feathering%20Shaft%20Set.jpg
Kvaliteta tvorničke izrade je očigledna  :)