Skip to main content

Topic: RAPTURE 25 (Read 6497 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RAPTURE 25

Reply #15
 :)

Odg: RAPTURE 25

Reply #16
Fino to napreduje, bit će ga zanimljivo gledati dok leti!
najviše mi se sviđa ovaj drveni kostur -trup i krila, umjetnost!  ;)

 

Odg: RAPTURE 25

Reply #17
Vrhunski! Pravi majstor!

Lp. Sveto


Odg: RAPTURE 25

Reply #18
jako zanimljivo i lepo napravljeno.

zamolio bih te da nam napises nesto vise o materijalu, koja je debljina spera? jel su bocne strane trupa od spera? od kog furnira su rebra i kojih su dimenzija remenjace, napadna i izlazna ivica?  To me zanima jer vidim da je konstrukcija bez plankiranja krila
kog su preseka letvice u repnim povrsinama?

poz

Odg: RAPTURE 25

Reply #19
Pozdrav sloba_b!
Nacrt kojega sam našao je u inčima, a ja sam ga još smanjio. Stoga su debljine materijala koje su definirane nestandardne pa sam morao malo prilagoditi onome što imam.
Model je sklepan od onoga što se moglo naći za kupiti. Rebra trupa su od slabog, debelog i relativno teškog špera okuma-topola ako se ne varam i to debljine 4 mm. (tu bi bio idealan avio šper breza od 2 mm). Bočne strane trupa su također predviđene od špera, ali sam ih ja stavio od balze debljine 3 mm.
Prva tri rebra na krilu su od špera, a ostalo je balza. Letvica u koju ide trap je od topole (trebala bi biti lipa).
Ramenjače su od balze cca 7x7 mm. Repna površina je debljine 4 mm, a korištene su letvice širine 4 i 9 mm.





Odg: RAPTURE 25

Reply #23
Bravo ! Odlican, taman stignes ubacit motor I elektroniku do ned pa do vu na maiden :)

Odg: RAPTURE 25

Reply #24
Odlicno!!

Odg: RAPTURE 25

Reply #25
Aj priznaj s koje stranice skidas slike! Salim se! Stvarno svaka cast!

Lp. Sveto