Skip to main content

Topic: Njubara treba pomoc (Read 3165 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Njubara treba pomoc

Kupio sam u pluramaks ducanu simulator http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Simulator-leta-6-ch.html ali taj cd koji sam dobio sa njime nije bas nesto jer simulator koji je na njemu ne radi zbog verzije windowsa. Skinuo sam demo od phoenixa i real flight ali nijedan ne prepoznaje taj kontroler. Jel ima netko taj kontroler da je uspio slozit koji simulator da mu radi?

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #1
Da, treba ti PhoenixRC_emu_v0_3, više se ne sjećam gdje sam ga skinuo...
MAK Zapad

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #2
Skinuo sam i to sad i otvori mi se taj prozorcic i tamo odaberem kontroler i pise mi dolje Run Phoenix ali kad stisnem na to nis se ne dogada. Ako stisnem ok onda se samo zgasi. Jel ima mozda neki sim koji lakse prepoznaje kontrolere?

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #3
Ne znam, ja koristim Phoenix već dugo s tim emu-om, probao sam Dynamovu 6ch stanicu, sad koristim Auroru i ovaj kabel s USB-om (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14304), stari koristi Turnigy 9x s istim kablom, sve 5.
Ali kod tebe nije do kabla i prepoznavanja stanice, već je nešto krivo s emulatorom. Da li ti je file od emulatora u istom direktoriju gdje je i Phoenix?
MAK Zapad

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #4
Zaboravio sam stavit u isti folder -.- e ali opet problem, sad kad stisnem run phoenix na emu onda mi se ispise TODO: <File description> has stopped working :(

Hvala kaj se trudis pomoci mi

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #5
Ma nema na čemu... Da se to nekak riješiti sigurno
Trenutno nisam doma na kompu, tak da ne znam koliko fileova emulator ima? Samo onaj launcher.exe ili više? Ako ih je više, sve iskopiraj.
Ako je samo jedan, sad bubam, ali probaj desni klik -> run as administrator.
Kad dođem doma i pogledam kak je sve kod mene, javim ti.
I daj mail da ti pošaljem emulator koji 100% radi.
U svakom slučaju, ne može škoditi da reinstaliraš Phoenix. Da li si instalirao sve update-e i patchirao ga na verziju 3? Mislim da mora biti verzija 3, ali nisam 100% siguran.
MAK Zapad

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #6
Reinstaliraj Phoenix, update-aj ga, kopiraj emulator u instalacijski folder (ima jedan file), ukopcaj stanicu, pokreni simulator preko emulatora. Ako tad ne radi mislim da ce bit problem u tome sto nemas  taj "famozni" usb kabel.

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #7
Koje windowse imaš instalirane...  KOd sedmice i viste 64 bitne moraš u properties kliknuti na compatibility i postaviti da se vrti u modu xp service pack2...
onda će tri raditi i simulator koji je na cd-u.

Odg: Njubara treba pomoc

Reply #8
Evo proradilo je. Trebao sam staviti da se pokrene u compability modu za xp sp2. To je trebalo napraviti i za phoenix i za emu. Letio sam malo sa raznim modelima i nije tesko ail zato kad probam sa svojim uzivo bas mi i nejde hehe. Hvala na pomoci