Skip to main content

Topic: Zagi balsa (Read 2602 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi balsa

Baš gledam da si ga napravim.
Ima nacrt i sve odem kupim balzu i režem.
 
Negdje sam pročitao da u pevecu ima balze. U kojem u ZG?
 
Naravno ja bi to malo modificirao u biti samo povećaosve skupa proporcionalno na 2m od prilike.
 
Pa samo da pitam ove znance koliko bi to bolje/lošije letilo od klasičnog zagija od stiropora.
 
Mislim napraviti model za fpv koji bi treba da leti dugo.
 
http://www.illotech.it/zagi%20balsa%2001.html

Odg: Zagi balsa

Reply #1
u pevecu na zitnjaku je bilo balze, ima i u bauhausu al je dosta veca cijena

Odg: Zagi balsa

Reply #2
pa znam zato i pitam.
Nznaš dali tamo ima još balze u tom pevecu na žitnjaku?

Odg: Zagi balsa

Reply #3
Imaš u Bauhaus-u,ja sam tam kupoval.
Robert

Odg: Zagi balsa

Reply #4
zadnji put kad sam kupovao tanke (2-3mm) je bilo jos nest sitno, deblje dovoljno. mozda su dobili u meduvremenu. a veliki od stiropola? kolega ima zagija od cca 1.4m sa gopro gore, leti dost stabilno....

Odg: Zagi balsa

Reply #5
Imam ja zagija od 1,20m ali htio bi nešto šta može ponjeti dosta baterija i da dugo leti.
Sada budem vidio dali ću iči na stiropor ili balzu.

Odg: Zagi balsa

Reply #6
Zagije od balse je izrađivao kolega 'Strong', ne znam kako mu je nick na  Friku. Njegovi su bili nešto manji i imali su ojačanu 'kabinu', jer balsa može lako stradati kod malo težeg slijetanja na nos.

Ovom Zagiju iz nacrta koji si linkao napravio bi plank-torzijski nos da ga ne ubije  malo jača travka kod slijetanja.

Balse ima u Bauhausu u Škorpikovoj (Zapad), cijena je visoka, kvaliteta nekonkurentna.

Dobra balsa je kod Leja u Čakovcu: www.leo-modeli.hr

Damir

Odg: Zagi balsa

Reply #7
definitivno treba nos ojacati.
a za balzu si me dobro podsjetio. :)

Odg: Zagi balsa

Reply #8
slozio bih se za bauhaus ... to mi je blizu . ne bih se bas previse pohvalio svojim zagi pothvatima . mali plavi je mozda i najbolje odradjen . cca 60cm zagi - simetri . 2 veca cekaju trecega na kojem bih ispravio greske ... mislim da bi sada isao svakako na kombinaciju stiro balza . profile ce decki plavi i diogen sigurno znati za duzi let a ne brisanac . problem slijetanja zagija prvenstveno je busenje folije ... fina trava treba bez onih suhisa sto vire ... nakon svih ojacanja potrebnih . i ja sam malo mozgao u zadnje vrijeme ... imam turnigy D3542/4 1450kv na 4s 690W za utrpat u neki novi projekt ... bum pratio temu . treba to kasnije i u auto utrpat