Skip to main content

Topic: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M (Read 12879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #30
Da, pročitao sam cca pola tog threada a preletio cijeli, budem proučavao dalje... Hvala dečki!

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #31
Hej StepFlyer, koje batke si ti imao u svom Eppu? Ja sad imam 5k x1 al razmišljam dal stavit dvije...

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #32
Dag, zanimalo me samo koliko je sve skupa efikasno jer je visokorilac s pristojnim rasponom. Skywalker je obećavao ali je na kraju ostao "leteća krava". Zato me čudilo cuclanje batke. Al ako kažeš da je to na 3/4 gasa onda on može i bolje. Možda da mu staviš i expo da dobiješ mirnije letenje ili dual rate ako su otkloni veliki pa kad nabereš brzine prebaciš na manje otklone. Ili se još poigrati s kombinacijom batka/motor/prop. Samo naprijed.

lp
Toni

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #33
Ću da se poigram!

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #34
Hej StepFlyer, koje batke si ti imao u svom Eppu? Ja sad imam 5k x1 al razmišljam dal stavit dvije...

Bolje ide laksi, s 2650 sam imao 15-tak min, letio sam i s 2x2650 ali kako sam letio LOS bilo mi zgodnije sletjeti pa nanovo.

Meni je teziste bilo puno vise nazad nego u uputama nekih 14 cm, nakon pomaka tezista puno je sporije i njeznije letio, s CG iz upta je trebao dosta elevatora i morao sam brzo letjeti, kada sam pomakao nazad drugi model.
Pa ako imas up elevatora pomakni radije teziste nazad.

EPP FPV landing with motor off

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #35
Sad će se Dr. Tom smijat... Očito da sam uklet... Ali stalno gajim nade da je to zadnji u nizu breakdownova.  :'( :'( :'(

Danas je idealan dan za FPV, zar ne?

I tako je odoh na livadu malo se igrat sa RTH. Dignem se gore, sve divno...letim minutu, super...nekako danas avion bolje leti nego prije...upalim RTH i vidim da se nekako avion obrušava namjesto da se ravno vraća...pa ugasim i idem napravit krug pa ću probat opet...kad ono - MRAK U EKRANIMA...ne vidim kud idem...krenem pipat po kablovima da nije neki kontakt, ništa...ali čujem zvuk motora na zvučnicima!!!...palim RTH...čujem zvuk motora...čujem zvuk motora...tišina...faking tišina...
 ??? ??? ??? ???

Šaljem poruku za gps finder i bežim prema mjestu pada...nasred male livadice vidim dva lika iz obližnje firme kak se čude razbacanim dijelovima po snijegu ko da je sa Marsa palo... Pokupim pedantno dijelove i ubacim u prtljažnik auta.

Koliko vidim, sva elektronika je neoštećena.
Trup i krila u milijun komadića.

A evo i snimke, Gopro se zblokal tako u zraku iz čistog mira tako da nije snimio sam pad, napravio sam recovery i izvukao ovo što ćete gledati...

Karmine će se održati kod mene u uredu danas iza 17 sati.  :-[


EPP FPV RIP


[move]Dečki...koji model za FPV preporučate?[/move]

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #36
Steta za model,
dobro da je elektronika prezivjela.

Za prvu ruku preporucam Zagi XL, pa kasnije biraj na miru ako budes trebao nesto drugo.


Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #37
Izgleda da cu se vratiti na njega malo, da...

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #38
Quote
Sad će se Dr. Tom smijat... Očito da sam uklet...

Nikad se ne smijem tuđoj nevolji pa neću ni sada. Ali da te krenulo loše od samih početaka, ne možemo reći da nije  :(
Žao mi je da ti se to dogodilo,  :'(  no koliko pratim po rcgroupsima i tu na forumu nema FPV pilota koji nije izgubio/totalirao model, barem jednom.
Ajde, sada može biti samo bolje  :)

Jednostavno je toliko više elektronike na modelu nego kada se leti klasično, i sve šprica RF po svemu, dovoljno da nešto zakaže i sve pada.
ne mora se ni ištekati ništa, dovoljno je da zablokira, a letimo uvijek dalje nego klasično i ne možeš preuzeti let na oči u tom trenu, jer model ne vidiš...
Zato je mudro, kao što do sada i primjećujem da je praksa na sreću na forumu, letjeti dalje od ljudi.


Žao mi je modela, ali barem si spasio elektroniku. Ona je skuplja od modela na kraju.
Sama gopro recimo...  a meni ni ona nije preživjela pad s oko kilometra visine  :-X


Zanimljivo je da ti gubiš prikaz svega dok si u zraku, ali kada lupiš u pod OSD se pojavljuje, vjerojatno ištekanog GPS-a, jer nema koordinate.
kako ti izgleda kabel od GoPro za video out?
jer ako na osd ne spojiš ništa, ili u radu ištekaš kameru, on nastavi raditi najnormalnije.
pa mi se čini da ti se nekako zabrikao kabel od gopro i uzrokovao kratki spoj koji je poremetio cijeli prikaz osd-a.
a u trenu pada se to ištekalo i osd je mogao raditi adlje.

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #39
Fala bogu pa je ona bila u kučištu pa joj fakat nije ništa...

Ma svaki put kad se poveselim da cu sad letit i letit, nesto me zasamari!


Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #41
najbolje ga ne letjeti, tako je najsigurniji  ;) ima ih par na forumu još u kutijama,
što je isto OK, ljudi vole skupljati modele.  8)

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #42
Ma trebam prvo naučit teorijski dio FPV letenja pa onda na praktični.. :D Zato kad se odlučim znam da imam model! ;)
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #43
Dag, sreća što ga je RTH okrenuo od onih hala...

lp
Toni

Učenje FPVa sa EPP-FPV 1.8M

Reply #44
Ma jedna od tih hala je moja, da nije okrenuo, u ured bi mi uletio! :)