Skip to main content

Topic: Landing gear i antivibracija za F450 (Read 11266 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #15
Imam ImmersionRC EzOSD + telemetrija, ima sve u meniju samo se naredi, ima i još jednu zanimljivu funkciju konzumacija baterije po kilometru mAh/km (kao kod automobila l/km) ali bila je isključena  :)
Sam detektira kada se poleti i sam detektira kada se spusti, tako da je vrijeme što štopa u sekundu precizno, nakon spuštanja sam izbaci flight summary, strava je taj OSD.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #16
super zvuci....  kolko $?


Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #18
Konačno malo kvalitetnog karbona mi danas pristiglo na vrata, T-Motor karbonski propeleri, jako su lagani, ovih dana slijedi test  :)
Samo nadam se da mi neće bit problem letjeti s obzirom da sam udesio ruku, ali dobro bitan mi je palac koji je ok.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #19
ma malo dok se priviknes i letis ko i inace  :) ja palac na desnoj saci ne osjetim pa ide nekak na guranje

nego, di si uzeo propelere?

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #20
ma malo dok se priviknes i letis ko i inace  :) ja palac na desnoj saci ne osjetim pa ide nekak na guranje

nego, di si uzeo propelere?

Sigurno će svi ovdje na forumu prvo pomislit da me prop pogodio, eto da nebi bilo krivih misli, komad stakla mi je pao na ruku. Osjetim sve prste, nadam se da je to dobar početak liječenja.

Propelere sam uzeo na ReadyMadeRC, stigli su za 10 dana, korektno upakirani.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Landing gear i antivibracija za F450

Reply #21
uh. sretno s rukom frenky!
ko pita više zna

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #22
Da bi se ti propeleri mogli pravilno zategnut na standardan prop adapter morao sam istokarit valjčiće koji dodaju malo debljine i također ulaze u rupu propelera te tako adaptiraju rupu propa sa 6mm na 5mm.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #23
Konačno malo zatišja od vjetra pa može jedan mali review RCTiger propelera  :)

RCTiger 1145 vs RCTimer 1147

Super uglađen rad, rezanje zraka besprijekorno, vrlo tihi, u biti čuje se samo strujanje zraka, tvornički su perfektno izbalansirani. Struja u hoveru je tek nešto malo veća u odnosu na RCTimer slofly karbonce 1147, pokretljivost quada je veća - e tu se vidi efikasnost na djelu, iako u hoveru vuku malo više struje, za letenje nekim srednjim brzinama vuku dosta manje nego RCTimer slofly (prije bi za 50km/h trebao 30A, sada treba 25A), vrte se malo brže nego slofly za isti potisak. Sa GoPro još nisam testirao ali i ova FPV FatShark kamera koju koristim za FPV pokazuje odjednom vrlo jasnu sliku bez vibracija, a sa RCTimer 1147 se slika na toj kameri tresla sve u 16  8)

Ovo su 4 vrlo zanimljiva i ozbiljna propelera, bit će i video
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #24
ne razumijem te vrhunske i mnogoskupe propove(42$ komad?!) na tom jeftikaner okviru koji se sav trese....pa zar nije bilo prop mauntova za tvoje motore od 6 mm?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #25
ne razumijem te vrhunske i mnogoskupe propove na tom jeftikaner okviru koji se sav trese....pa zar nije bilo prop mauntova za tvoje motore od 6 mm?

Ma dobije se uz propelere adapter rupe, ali je prop tanak, morao bi rezat šaraf na prop adapteru da bi ga mogao dotegnuti, a ovo je napravljeno da bude bez i malo lufta kada se doteže, 100% centar, nema da mrdne 0,1mm tamo-vamo ako me razumiješ.   :)

U vezi cijene tih propelera, dobiješ što platiš, mene su izašli 513kn, a ono smeće sa RCTimera sam plačao oko 250kn, i kad stignu živa katastrofa što se tiče balansa, ravnanje huba, balansiranje - preko 4 sata posla za rezultat dobro je ali nije vrhunski, da im kalup valja možda bi i bilo bolje ali ne isplati se.

Okvir možda je jeftikaner ali se sada više ne trese - znači pronašao sam riješenje za taj okvir.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis



Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #28
Bit će uskoro i novi quad, tj. ovaj će doživjeti preobrazbu. Čekaju se još jedino neki djelovi za okvir.
Nego nije mi jasan taj RCTimer brushless gimbal board, komunicira s računalom, da se flešat na noviju verziju ali nisam uspio upogonit ni jedan GUI da odredim postavke, ta pločica bi ustvari izgleda bila Martinez v1.0, vidim da radi ali kako se ponaša ću tek znati kad do kraja složim taj mali gimbal.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #29
Uskoro bi trebala biti gotova nova pila od quada koja će s lakočom nosit cijeli ovaj donji ustroj landing geara i gimbala, ovome jadničku je to ipak malo prevelik teret za na duge staze. Ovo sve ispod okvira F450 na slici ima 475g i s time da jedino još dolazi baterija 3S 1000mAh od 80g na ovaj alu krak koja će napajati gimbal i gopro preko bec-a te će ujedno vratiti antivibracijsku platformu u balans, onda će biti ukupno 400g na toj platformi tj. za koliko je i dizajnirana, što mislite hoće li to bit dobro?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis