Skip to main content

Topic: Landing gear i antivibracija za F450 (Read 11264 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #30
Mislim da bude dobro . Probaj malo trknut kamericu pa budeš vidio dal ti drngeće jedan čas  zbog mase. Super to sve radi u ruci , al kad je na letjelici, onda je čist druga priča. Na mom gimbalu za nex 5 kad udari vjetar , malo se onak scima. Moram složit još lager na drugoj strani fotića . Sad je samo motor na jednoj strani koji drži cijeli fotić.

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #31
meni je na f450 x468 gimbal(250g)+gopro s 2200mah baterijom i 1045 propovima bilo jedva poletljiv. throttle stalno na maxu da bi dobio neki uspon.
ko pita više zna

Re: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #32
Koji su motori na quadu?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Landing gear i antivibracija za F450

Reply #33
koga pitas? :)
moji DJI stock 920kv
ko pita više zna

Re: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #34
Mislio sam na tvoj quad crnee.Ja vec neko vrijeme letim sa SK450,turnigy 2836 950kv i 10x4.5 prop i baterija je 2200mah 30c, + dodao sam i ATG landig skid takko da je cijeli guad malo više od kile.snage ima i previše.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #35
to je ok.
moj je imao 1,6-1.7kg sa goproom i svim gore.
ko pita više zna

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #36
Testirao sam RCTiger motor MN3510-13 700KV na 3S bateriji i sa 1555 RCTiger propelerom na simonk 30A ESC-u sa RCTimera, stvar ima potiska na pretek a motor potpuno hladan, sa 4A struje sam dobio preko 500g, no muđutim postoji problem: nakon dugog i opsežnog maltretiranja sistema ESC postaje već lagano srednje topao i onda samo iznenada zgasi motor, ono što se zapravo poremeti u ESC-u je throtle range, nakon što se to dogodi moram dati preko 70% gasa da bi motor startao i onda starta sa 70% i radi regulacija do 100% čim spustim ispod 70% motor crkne, kad napravim throtle calibration onda stvar funkcionira opet neko vrijeme, izgleda da se taj ESC teško sync-a s tim motorom i na kraju se zblesa do kraja, eto na kraju ide cijela pogonska jedinica od RC Tigera (pa i ESC-i) pa kad je bal...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #37
Dal netko možda zna i može objasniti zašto motor MN3510-13 proizvodi čudne zvukove dok radi sa ESC-om kojeg i sama firma RCTiger preporučuje?
Evo video:

http://www.youtube.com/watch?v=CAgo-BaFZLM
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #38
Dal netko možda zna i može objasniti zašto motor MN3510-13 proizvodi čudne zvukove dok radi sa ESC-om kojeg i sama firma RCTiger preporučuje?
Evo video:

http://www.youtube.com/watch?v=CAgo-BaFZLM

Nemoj vrtiti motore na prazno, testiraj s elisom,
negdje sam vidio/citao da ih ne treba vrtiti pun gas prazne ( pogotovo ne duze),
kao auto pod kvacilom.

Ako cvili i s elisom onda doista nesto ne stima.

Vidi da ti th hold na stanici nije pre nizak pa onda on napravi neku auto calibraciju i pomakne th range od th holda do max a ne kao prije od dna palice do vrha.

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #39
Jasno mi je da mašine s unutarnjim izgaranjem ne vole duže vremena bit pod full gasom bez opterečenja, ali mi nije jasno što se može dogodit brushless outrunner-u? Niti se išta grije, niti skoro nikakvu struju ne vuče, ne vrti cijeli mehanički sklop na prazno (kao mašina s unutarnjim izgaranjem) nego vrti samo 2 ležaja, ok vrti ih nekih 30% brže nego što će ih vrtit u radu pod opterečenjem ali to nije razlog da ih uništi, za megnete isto neznam, znam samo da je potrebno preko 80 stupnjeva C da se zezne neodium magnet. Ajde ako nije problem mi pronađeš gdje se navodi to da ih nije dobro vrtiti bez opterečenja, sad me zanima što se to točno događa u motoru ako se to radi.

Slao sam upit u RCTiger, oni su to ovako objasnili:

"I checked with our engineers for your questions.

It’s common situation that happened resonance for all motors.

Motor may cause resonance while connecting with ESC because of

Working frequency, program matching and other cause.

We also do a test that the same motor with different ESC. There is different sound, appeared on different throttle. It doesn’t effect the flying.

Thanks"

Također sam testirao i sa propelerom 15" 5.5 dok radi na T-Motor T40A ESC-u užasno cvile sva 4 motora, probao sam se poigrati s timingom na ESC-ima, nema utjecaja na zvuk motora, na kraju sam ostavio na medium kako je Davor preporučio (default na kojem dolaze je low).
Po testovima vidim da će bit u hoveru sa svojih 1900g sa nekin 16-17A struje na 3S bateriji, bit će efikasan - to bez daljnjeg, ali će proizvodit zvukove, mislim da ni jedan komarac neće bit u blizini  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #40
Sutra je maiden  :)
Polako prešao s F450 na neznam ni što je ovo, recimo da je x700  :)
Par riječi o quadu:
700mm diagonala između osovina, ukupno sa svime 1900g (s jednom baterijom). Kako je sva ta elektronika stala ispod šasije koja je inače za F450? Jednostavno - zbijena je, ali sam dosta pažnje posvetio peglanju kojekakvih smetnji, na kraju dosta toga i oklopio, na nekim signalnim vodovima morao sam stavljati feritne prstene, a na glavnom dovodu struje (nakon senzora struje) se nalaze i solid state kondići. Dosta žica je i pleteno radi smanjivanja smetnji.
Quad koristi ukupno 11 kanala (od 15) sa Futabinog recivera R6308SBT na naćin da je prvih 8 kanala preko SBUS-a (inaće osmi kanal RX-a mode 4), a ostalo PWM:
1-4 A,E,T,R
5 Head Tracker tilt servo preko Naze
6 Normal/Course lock/Home lock
7 Fall safe/Altitude/GPS
8 Naza ne koristi (SBUS)
9 Head Tracker pan servo (direkt iz recivera)
10 Gimbal controll Pitch
11 Gimbal controll Roll
12 Video Audio switch (On board FPV/Gimbal camera)

Nakon nekoliko sati poštimavanja, kalibracija i isprobavanja na stolu quad je spreman za sutrašnji let, bit će i video.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #41
kak ti se da zajebavat sa tim plasticnim nogicama :D

nego, jel bi mogo stavit screenshot sa fpv-a? nemogu nac sliku kako ez osd ima raspored i sto sve tocno prikazuje  :)

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #42
Evo ga, samo stišaj zvučnike  :)
http://www.youtube.com/watch?v=7Ag_Y86rH-w

Misliš na nogice ili krakove? Nogice su tu najviše radi ledica i kad se leti FPV da ima na što sletit, a kad bude dolazio gibmal on ima svoj lending gear.
Ako misliš na krakove i ukupno frame, e to je druga/duga priča.
Bio je u planu frame izrezan na CNC-u sa karbonskim cijevima, evo računice:

Ruke
carbon cijevi (1,8g/cm3) 20mm x 18mm x 35cm  4x 37,65g = 150,6g

Plastika za stezače 6mm
(1,41g/cm3) 42x42x6mm otvor 20mm  12g  x16kom  192g (reže se kroz sredinu radi stezanja)

Pločice za motor G11 Epoxy
(2g/cm3) 42x42x1,5mm s rupom u sredini od 12mm 5g x4kom = 20g

Centar ploče G11 Epoxy
(2g/cm3) cca 170x170x1,5mm 86,7g x2kom = 173,4g -25% olakšavanje = 130g

Vijci inox - nemagnetični
(7,5g/cm3) M3 duljina 60mm 3,2g x32kom = 100g

Matica M3 0,3g x 32kom = 9,6g

Platforma za GPS aluminij 20g

Ostalo 20g

Ukupno samo frame bez landing geara 642,2g

Ovaj frame je tek za par grama jači od 500, ušteda je dakle preko 100g.

Moram nešto napisat o tim plastičnim krakovima (35cm) sa RCTimera, znatno su švršći i krući nego recimo F/SM450, zbog lošeg glasa prijašnjih krakova rijetko tko bi se odlučio uzet takve još dulje, ali ja sam se ugodno iznenadio kada su stigli - odlučih im dati priliku, nije neka lova (181kn + 107kn donja i gornja ploča), a ako ne bude kako sam zamislio uvijek mogu sklepat nekakav drugačiji frame pa možda čak i alu, kvadratni alu profili ni netrebaju nikakve posebne prihvate kao što trebaju cijevi pa to isto olakšava cijelu tu priču. Vrijeme je isto drugi problem, zato sam se odlučio na ovu gotovu varijentu, a i nekako mi manje metala bolje zvuči za FPV.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #43
ma najvise mislim zbog pucanja tih plasticnih krakova.

a ako te brine aluminij i fpv, 1,7km smo prije par dana otisli sa immersion-om 600mw i spiro antenama, samo treba dobro napravit raspored i to je to (a to ti nije problem). naravno, i alu nogice se mogu spigat ili puknut, al se to puno brze i jeftinije rijesi nego cekat kineza da posalje nogice :D

a sto se tice osd-a, to je to, nemozes sam napravit raspored ili mjenjat nesto u njemu? kabel za mobitel dobijes sa njim?

Odg: Landing gear i antivibracija za F450

Reply #44
Ako mu je suđeno da padne nek što se mene tiče puknu sve 4 rukice samo nek sve od elektronike preživi  :)
EDIT: i propeleri neka prežive  8)

Ja sam s istim VTX-om i RX-om u cvikama išao do 1,2km, ali to je granica futabe i njezinih komandi, doduše nisam ni znao cijelo vrijeme mi je bila upaljeno slanje telemetrije na ovom mojem R6308SBT, a tu telemetriju ni nekoristim i ni neznam dali to štogod ometa domet, a lijepo je objašnjeno u Futabinim uputstvima kako se isključuje, evo sada je isključena, znači sada radi samo kao RX pa čemo vidit dali ima kakve razlike.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis