Skip to main content

Topic: gupy na moj nacin (Read 5449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gupy na moj nacin

evo jedan stariji projekat za vruce termicke dane koje slijede odnosno gupy na moj nacin
i daska ce letjeti ako stavimo motor



Odg: gupy na moj nacin

Reply #3
aaaaa nakon 3d kamikaze,
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: gupy na moj nacin

Reply #4
a dobro, samo nek se radi. još jedno pitanje, hoće li bit elektro verzija ili ćeš još napred stavljat onaj trokut balze za oblikovat?

Odg: gupy na moj nacin

Reply #5
nenen necu ga praviti bez motora jer nemam uslove za takvo jedrenje  biti ce elektro verzija i bez T repa klasicni rep cu mu staviti
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: gupy na moj nacin

Reply #6
nenen necu ga praviti bez motora jer nemam uslove za takvo jedrenje  biti ce elektro verzija i bez T repa klasicni rep cu mu staviti

e to sa klasicnim repom i mene interesuje,inace sa T ne,!
cekam na prve letove i misljenje,interesuje me jako
pozdrav

Odg: gupy na moj nacin

Reply #7
Vuk-T obrati pažnju na vrhove krila: način izrade kako si pokazao na ovim slikama rezultira lako lomljivim spojem prednje letvice i vanjskog ruba uške. Trebao bi to ojačati, vidi sliku...
Damir

Odg: gupy na moj nacin

Reply #8
Vuk-T obrati pažnju na vrhove krila: način izrade kako si pokazao na ovim slikama rezultira lako lomljivim spojem prednje letvice i vanjskog ruba uške. Trebao bi to ojačati, vidi sliku...
Damir


Damire,je si li letio a sigurno jesi jedrenjaka sa tezistem nazad ca.60%
to bi bilo dobro za termicko jedrenje a ja to obozavam njuskati i traziti termiku,
sa tezistem na prvoj trecini mi ispadne iz stuba van brzo,

radim trup sa duzim nosom da bi dobio centar nazad,
samo sa slobodnoletecim sam imao ca.60% sa RC nije mi palo nikada na pamet da probam,

TI SIGURNO JESI - KAZI
da li je mnogo trom i ljen za upravljanje

pozdrav

Odg: gupy na moj nacin

Reply #9
cuj DIOGEN prvo ovo je gupy al na moj nacin znaci i da konstrukcija je na moj nacin samo sam pokupio obline ali i to manje vise bez.....bez ljutnje,a sto se tice winglita-zavrsetka krila  ovo krilo jos nije skroz gotovo  moram jos  trokutice staviti na krajevima krila i kod spojeva i kod zavrsetaka cu staviti japan papir kao i inace i  smolom zaliti..

ee  kolega Ivan Towa ja se u potpunosti slazem sa tvojom teorijom za tezista:teorija o PRVOJ TRECINI to se smatra kao najidealnije pozicija tezista,npr ja volim ali stvarno volim da eksperimentisem sa tezistima od modela do modela,jer npr nije isto teziste kad lelis 3d,ili kad zelis odlicno da uocis termicki stup i da se odrzavas u njemu
zato ja uvjek imam u jedrilicama vise prostora u nosu da mogu  pomjerati bateriju da bi si teziste narihtao sto bolje
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: gupy na moj nacin

Reply #10
cuj DIOGEN prvo ovo je gupy al na moj nacin znaci i da konstrukcija je na moj nacin samo sam pokupio obline ali i to manje vise bez.....bez ljutnje,a sto se tice winglita-zavrsetka krila  ovo krilo jos nije skroz gotovo  moram jos  trokutice staviti na krajevima krila i kod spojeva i kod zavrsetaka cu staviti japan papir kao i inace i  smolom zaliti..

ee  kolega Ivan Towa ja se u potpunosti slazem sa tvojom teorijom za tezista:teorija o PRVOJ TRECINI to se smatra kao najidealnije pozicija tezista,npr ja volim ali stvarno volim da eksperimentisem sa tezistima od modela do modela,jer npr nije isto teziste kad lelis 3d,ili kad zelis odlicno da uocis termicki stup i da se odrzavas u njemu
zato ja uvjek imam u jedrilicama vise prostora u nosu da mogu  pomjerati bateriju da bi si teziste narihtao sto bolje

 to je pravo,tako treba,vlastitim putem !
pozdrav, iv

Odg: gupy na moj nacin

Reply #11
Damire,je si li letio a sigurno jesi jedrenjaka sa tezistem nazad ca.60%
to bi bilo dobro za termicko jedrenje a ja to obozavam njuskati i traziti termiku,
sa tezistem na prvoj trecini mi ispadne iz stuba van brzo,

Ivane, na mom Spiritu sam tako pokusao letjeti. Jest da je to pocetnicka jedrilica klase "club 2m", no kao niti jedan RC model nije bas usporedivo sa slobodnoletecim...

Ukratko, takva reglaza je moguca, pogotovo kod modela koji imaju negativna vitoperenja krajeva uski - no uvijek je isto problem - prodornost u vjetar. Svako jedrenje u termici je zavrsavalo najvise nakon 10 min, jer je model odlazio na granicu vidljivosti (nemojmo sad o tome koliko tko i kako daleko vidi), a potom ga je trebalo dosta "stisnuti" za povratak. Tada dolazi do premale razlike kuteva i model postaje "kritican", trazi puno paznje da se odrzi upravljivost, jer porastom brzine postje "nemiran".

Odg: gupy na moj nacin

Reply #12
Puno modela ce lijepo zajedriti u termici, npr. "Riva" (vidi clanak Krese Belovica). U klubu ju imaju barem trojica: Drveni, Grepl i Brkic. U termickim danima smo znali letjeti na nacin da kad bi centrirali stup, natrima se "noga" za pokoji "zub" i  - moze se odloziti stanica cak na nekoliko minuta...NO, kao sto sam napisao, nakon toga nekad treba ukljuciti motor za povratak.

Slicno se ponasa i Telstar, samo je radi manje "prodornog" profila jos tezi za povratak. Vjerujem i puno drugih jedrilica.

Stariji RC letaci su mi znali "prigovoriti" za "prevuceno" letenje koje dopusta Spirit. Istina da se tad moze "igrati s baloncicima" no uvijek treba voditi racuna o raspolozivoj visini (poneko svaljivanje na krilo kad se pretjera) te potrebnom vremenu za postizanje brzine za slijetanje ili - biti spreman da se bas nece moci vratiti "u tocku"...