Skip to main content

Topic: Piper J3 Cub 1/4 scale (Read 17696 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Piper J3 Cub 1/4 scale

Evo polako se pripremamo za novu sezonu, duhovne pripreme odradjene sad idemo malo u proizvodju;
Danas doteglio Piperka pa cu polako pocet sastavljanje, naravno pratit cemo foto zapisima;
Evo prvih par fotki kako izgleda, kasnije cu nabacit slike setupa i karakteristike.
Ima ga komad, samo 2,5m raspon

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #1
Ola Davore, dobar komad igračke. To budeš na štrom pogonio ili bude prdekalo?
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #2
Struja je zakon, 2kW motoric


Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #4
jebo struju na ovakvim modelima. to je kao da nekom harleyu umjesto 1000 ili vise ccm motora ugradis brushless ili johnu wayneu nataknes balerinke umjesto cizama. ;D
 to mozda je bolje, ali nije to to.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #5
jebo struju na ovakvim modelima. to je kao da nekom harleyu umjesto 1000 ili vise ccm motora ugradis brushless ili johnu wayneu nataknes balerinke umjesto cizama. ;D
 to mozda je bolje, ali nije to to.

 :-* :-*

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #6
Ma nemojte me toviti, koja fakin nitro ili benzin, ne nosi mi se model poslije letenja u Saponiju na ispiranje a najvise me jebe kad moram ispilit cijeli kaputaz da slozim motor gore, nema vise pilenja i jebavanja, ustekas bateriju i u eter;
E a za potpuni ugodjaj ide gore sound unit sa imitacijom zvuka Lycominga 150KS + smoke sistem sa patronama
:D

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #7
I ja se kolega slazem za elektro pogon.Kao sto si rekao nema rezanja kapotaze,a kad smo vec kod zvuka draze mi je cut elektro i nitro nego benzinca,gledas model kako leti a ustvari mislis da se neko vrti na MZ-u ili JAVI  oko tebe.Salim se.Svi mi imamo svoje guste :)

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #8
pazi lopata od 20×8 ipak proizvodi zvuk sama po sebi; evo taman podigao setup na carini, bit ce veceras jos fotki i malo detalja;
motor ima 650g, da te netko pogodi s njim padas mrtav 100%

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #9
koji setup si uzeo i koliko te para ispao?

kada sam prosle zime racunao ispalo je da bi me setup za 3D model 1400 mm raspona na kraju ispao 350 dolara u najjeftinijoj varijanti. tu sam racunao i jeftini accucell 6  punjac posto imam neki sugavi od 2A max. za isti model sam kupio na kraju polovni nitro motor za 400 kuna koji jos uvijek radi besprijekorno.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #10
previse nesto te ispalo to za tako mali model, evo sad cu slozit specifikacije pa nabacim

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #11

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #12
Evo probao danas malo kako ce motor stajat gore, trebam odstojnike 5cm od firewala;
Tezina motora+spiner+nosac+propeler = ni vise ni manje nego 949g :D

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #13
Evo polako dobiva formu, malo smo klepali nesto danas;
-servaci iskalibrirani, podeseni do jaja
-umjesto orginal spuzvastih kotaca od 90mm stavio sam malo vece gumene od 120mm
-slozeni ruder, elevator i aileroni
-svi ti pomicni djelovi fixirani

Odg: Piper J3 Cub 1/4 scale

Reply #14
Evo montiran i motor, koristio nosace od benzinca kao odstojnike; :D
Bateriju cu ovih dana uglavit tocno pilotu iza ledja, izrezat cu rupu sirine baterije, nosac sam pripremio tako da se samo ubaci unutra i gore preko nje cicak ili guma na ne iskoci slucajno;